Koko loma-asunto

Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit

Majoituspaikan Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit valokuvagalleria

Kaksikerroksinen talo, jonka ulkoseinät ovat vihreät, siinä on puinen kuisti ja punainen ovi.
Moderni olohuone, jossa on keittiö, ruokailutila ja oleskelualue. Tila on sisustettu muun muassa parkettilattioilla, kulmasohvalla ja suurilla ikkunoilla.
Makuuhuone, jossa on sänky, yöpöytälamppu ja kaksi valkoista ovea.
Ruokailu
Pesuhuoneessa on kaksi päällekkäin asetettua pesukonetta, puinen jakkara, jossa on pulloja, ja ovi, joka johtaa ulkoterasille, jolta avautuu näkymä puita kohti.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

99 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit

  • Welcome to your home away from home just outside Asheville. Sip your morning coffee at the outdoor table as the sun rises, then spend evenings around the firepit with the string lights glowing over the deck. This modern 3 bedroom home comfortably fits 6 guests, giving everyone room to relax after a day of hiking, exploring or just soaking in the quiet of the mountains.

    ✦ Large front porch
    ✦ Deck with string lights
    ✦ Outdoor firepit
    ✦ Modern interior throughout
    ✦ Outdoor coffee table

    Located just outside Asheville, this home offers a quiet and secluded mountain setting while keeping you close to everything. Spend your days driving along the Blue Ridge Parkway, exploring scenic overlooks, and hiking nearby trails, then head into town for local shops, restaurants and breweries. You can visit historic landmarks, enjoy live music or experience Asheville`s vibrant downtown before returning to a peaceful retreat in the mountains.

    ✦ Spacious deck surrounded by peaceful nature
    ✦ Pet friendly for guests traveling with pets
    ✦ Outdoor fire pit for cozy evenings under the stars
    ✦ 20 minutes to Downtown Asheville shops and restaurants
    ✦ 18 minutes to Blue Ridge Parkway access and scenic views
    ✦ 12 minutes to Grove Park Inn
    ✦ 20 minutes to Biltmore Estate
    ✦ Nearby hiking trails, golf courses, and local breweries

    Guests have access to the entire cabin, including all indoor living spaces and outdoor areas.

    Please feel free to contact us at any time. We are here to assist you with anything you may need!

    - This is a pet friendly property, this is not a fenced yard and, we do charge a pet fee. You`ll see this fee included in the price upon booking as long as you add your pet to the reservation! Reach out with any questions
    -The driveway is somewhat steep, does not require 4WD, but could be slippery in winter or rain.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä
  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 99 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Autoa ei tarvita tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Etelä-Asheville. Asheville Outlets on hyvä kohde shoppailusta kiinnostuneille, kun taas Blue Ridge Parkway Asheville Entrance ja Biltmore Estate tarjoavat nähtävää luonnonkauneudesta kiinnostuneille. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen The Orange Peel, Asheville tapahtumakalenteri, ja Harrah's Cherokee Center - Asheville taas sopii hyvin illanviettoon. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Asheville
Asheville: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Asheville, NC

Lähettyvillä

  • Metsän läpi kulkeva tie, jossa on kivestä rakennettu tunneli.
    Blue Ridge Parkway Asheville Entrance
    10 min ajomatka - 10.1 km:n päässä
  • Tyyni joki, jonka ympärillä on tiheää, vihreää kasvillisuutta ja puita.
    French Broad River
    11 min ajomatka - 11.6 km:n päässä
  • Suuri ostoskeskus, jonka päällä on suuri kyltti, jossa lukee: ”NATIONAL GRAND 15”.
    Biltmore Park Town Square
    12 min ajomatka - 10.2 km:n päässä
  • Blue Ridge National Heritage Area
    11 min ajomatka - 10.7 km:n päässä
  • Blue Ridge Parkway Visitor Center
    11 min ajomatka - 11.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Asheville Regional Airport (AVL) – 20 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Chick-fil-A
    6 min ajomatka
  • La Carreta
    5 min ajomatka
  • Wendy's
    6 min ajomatka
  • Taco Bell
    5 min ajomatka
  • Juancho's Fonda
    5 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit sijaitsee?

Blue Ridge Parkway Asheville Entrance, Biltmore Park Town Square ja Regal Biltmore Grande sijaitsevat 10 kilometrin päässä tästä lomakoti. French Broad River ja Blue Ridge Parkway Visitor Center ovat myös 15 kilometrin päässä.

Arvostelut

Close to Blue Ridge Parkway, Mtn Views, Firepit – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great stay right outside of Asheville. House was exactly what we needed for our anniversary trip. Would definitely stay here again the next time we come to town!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2026