Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms
LES NOUVEAUX ALPAGES de CHAMPAGNY - 5 rooms for 8 persons - 88 m2 Beautiful new apartment 3* - last floor, with all comfort, layout : - hallway with cupboards - living room - lounge - dining area opened onto a south facing bancony with a beautiful view of the Pralognan valley and the village of Champagny. 1 flat screen television. - fully equipped open kitchen : induction hob, oven, microwave, fridge, dishwasher (freezer), fondue and raclette sets. - Bedroom 1 En suite : 1 double bed with shower and toilet - Bedroom 2 : 1 double bed - bedroom 3 : with 2 signle beds - bedroom 4 : 2 single beds - 1 bathroom with a bath, washing machine - drying machine - separate toilet - 1 skilocker - 2 indoor car park spaces One duvet cover and pillow for each bed. No animals allowed SERVICES INCLUDED: - WIFI - Bed linen and towels are included - end of stay cleaning except Kitchen The here below services are not included but can be provided with additional cost and booking in advance : - Baby cot 20 euros - Baby chair 20 euros - Pets/animals are not accepted - Non-smoking apartment - Guarantee deposit : 2000€
Optional services to be paid on site and to be booked before your arrival: . Champagny baby bed : 20.0 € per stay . Champagny baby chair : 20.0 € per stay . 5-room apartment in Champagny : 200.0 € per stay
Property managed by a professional. Unless stated, services such as cleaning, bed linen, towels etc. are not included in the price of this rental. If pets are allowed (information in the advertisement), charges may be applicable. Only equipment mentioned in this advertisement are present. Equipment not mentioned are not considered to be present. Unless there is an electric charging station in the accommodation, charging electric vehicles is prohibited.
The LES ALPAGES residence in CHAMPAGNY is expanding with a new building due for completion in 2021. ‘Les NOUVEAUX ALPAGES’ (Chalet E) offers 4* comfort. Facing south, it offers a splendid view of the VANOISE massif and the Courchevel slopes. A free shuttle service takes you (every 8 minutes during the winter season) to the heart of the resort and to the cable car and ESF ski school. On site, you have free access to the swimming pool (open two evenings until 10 [hidden], the gym and the spa (closed during the off-season). Open space - unless COVID-19 health guidelines dictate otherwise IN WINTER, generally from the Christmas holidays to Easter - IN SUMMER, generally in July and August access to the ‘Infiniment Zen’ massage parlour (additional charge). Each apartment has its own heated ski locker, a free covered parking space and a large sunny balcony.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Sauna
Yleinen uima-allas
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Leivänpaahdin
Mikroaaltouuni
Pakastin
Uuni
Makuuhuoneet
4 makuuhuonetta
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Oleskelutilat
Olohuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Ulkotilat
Parveke/patio
Terassi
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Hissi
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Vuoristossa
Tekemistä
Kuntosali
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero NOT_REQUIRED
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Tietoja alueesta
Huoneisto sijaitsee vuoristossa. La Plagne -hiihtokeskus ja Val Thorens -laskettelukeskus ovat myös vierailun arvoisia, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa. Aquamotion Courchevel ja Skateway Forum ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Champagny-en-Vanoise
Moutiers (QMU-Moutiersin rautatieasema) – 25 minuutin ajomatka
Ravintoloita
Le Roc Des Blanchets
43 min ajomatka
La Goulue
5 min ajomatka
Chalet de la Grande Rochette
37 min ajomatka
Le Barillon
11 min kävelymatka
Pizziamo
18 min ajomatka
Usein kysytyt kysymykset
Onko majoituspaikassa Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms uima-allas?
Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.
Onko Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms lemmikkiystävällinen?
Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.
Mihin aikaan majoituspaikan Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.
Missä Spacious apartment with balcony, great views, Wi-Fi, 4 bedrooms sijaitsee?
La Plagne -hiihtokeskus ja Champagnyn gondoli sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä vuoristossa sijaitsevasta asuinrakennuksesta. Aime 2000 -hiihtokeskus ja Paradiski-hiihtokeskus ovat myös 10 kilometrin päässä.