Koko loma-asunto

Lewis Mountain Retreat

2.0 tähden majoituspaikka

Majoituspaikan Lewis Mountain Retreat valokuvagalleria

Katettu terassi, jossa on puinen lattiapinta, ulkokalusteet ja hyttysverkolla suojattu alue.
Makuuhuone, jossa on sänky, tyynyjä, televisio, peili ja ikkuna.
Pingispöytä, sohva, tuoli, lamppuvarusteltu pöytä ja seinä, jossa on koriste-esineitä.
Olohuoneessa on sohva, sohvapöytä, televisio, pelipöytä ja tuoli.
Huoneessa on puinen pöytä, kaksi nahkaista tuolia, ruukkukasvi ja seinällä oleva kehystetty taideteos.

Koko koti

4 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta6 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ulkotilat
  • Businesspalvelut

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Lewis Mountain Retreat

  • Loma-asunto, joka sijaitsee lähellä kohdetta University of Virginia (yliopisto)
  • Kohteen John Paul Jones Arena lähellä sijaitseva Lewis Mountain Retreat tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkinä terassi. Asiakkaiden käytössä on ilmainen kiinteä internetyhteys.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään tällaiset edut:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Savuttomat tilat ja tietokonepiste

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta

Ulkotilat

  • Terassi

Työtilat

  • Tietokonepiste

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua

Tekemistä

  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat pääsykoodin
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Vain koirat ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy pankki-/luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Hotelli varaa oikeuden kieltäytyä tietyntyyppisistä ryhmä- tai juhlavarauksista, mukaan lukien polttarijuhlat.
Autoa suositellaan tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Lewis Mountain. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Culbreth Theatre ja The Fralin Museum of Art listalleen, ja alueen mielenkiintoisiin maamerkkeihin kuuluvat Rotunda ja The Jefferson Theater. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen John Paul Jones Arena tapahtumat, tai vietä ilta kohteessa Pippin Hill Farm & Vineyards. Täällä voit meloa kajakilla ja kalastaa, tai osallistua ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus-/pyöräilyreitit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Charlottesville
Charlottesville: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
2026 Minor Rd, Charlottesville, VA, 22903

Lähettyvillä

  • Suuri uusklassinen rakennus, jossa on kupoli, pylväät ja portiikki, yöllä.
    University of Virginia (yliopisto)
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Puutarhamaja, jonka kupolimainen katto on koristeltu syksyn väreissä loistavilla lehdillä ja jonka ympärillä kasvaa puita.
    Rotunda
    16 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • John Paul Jones Arena
    17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Scott Stadium (stadioni)
    18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Barracks Road Shopping Center
    4 min ajomatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Charlottesvillen asema – 11 minuutin ajomatka
  • Charlottesville, VA (CHO-Charlottesville-Albemarle) – 21 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • McDonald's
    3 min ajomatka
  • O-Hill Dining Hall
    10 min kävelymatka
  • Oakhurst Inn
    19 min kävelymatka
  • Taco Bell
    19 min kävelymatka
  • The Virginian
    17 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Lewis Mountain Retreat lemmikkiystävällinen?

Kyllä, koirat sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Lewis Mountain Retreat?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Lewis Mountain Retreat sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Lewis Mountain Retreat uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Lewis Mountain Retreat sijaitsee?

University of Virginia (yliopisto) ja John Paul Jones Arena sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä loma-asunnosta. Sheridan Snyder Tennis Center ja Davenport Field at Disharoon Park ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä. Charlottesvillen asema sijaitsee 29 minuutin kävelymatkan päässä.

Lewis Mountain Retreat – arvostelut