Riad Gharnata

Majoituspaikan taso: 3.5

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
Nykyinen hinta on 116 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Kahden hengen huone

  • Näkymä vuoristoon
  • 10 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Seniorisviitti (Fadela)

  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti (Rkia)

  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Panoraamasviitti (Farida)

  • Näkymä vuoristoon
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Classic-sviitti (Fetoum)

  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen romanttinen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Riad Gharnata sijaitsee kaupungin keskustassa. Chefchaouen Kasbah (historiallinen linnoitus) ja Bab el Ainin portti ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Talassemtanen kansallispuisto ja Sidi Abdelhamidin puisto listallesi. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Chefchaouen
Chefchaouen: näytä lisää riadeja
Kartta
Quartier Andalous, Rue Gharnati, Chefchaouen, Chefchaouen, 91000

Lähettyvillä

  • Historiallinen rakennus, jossa on torni, ja sen ympärillä on vehreää kasvillisuutta sekä uima-allas.
    Chefchaouen Kasbah (historiallinen linnoitus)
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Plaza Uta el-Hammam
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Haoutan aukio
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Ras El Ma -puisto
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Ras El Ma -vesiputous
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Tanger (TNG-Ibn Batouta) – 138 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • El Cielo restaurant
    2 min kävelymatka
  • Cafe Terrassa
    4 min kävelymatka
  • Fornaccio
    7 min kävelymatka
  • Restaurant Paloma
    4 min kävelymatka
  • Restaurant Assaada
    7 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Riad Gharnata

  • Riad
  • Riad Gharnata tarjoaa asiakkaidensa käyttöön erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä majoituspaikan yhteyteen kuuluva viinitila, ilmainen ruokaostospalvelu ja kattoterassi. Käy hemmottelemassa itseäsi kylpylähoidoilla. Nauti esimerkiksi käsi-/jalkahoidoista. Paikan päällä olevien ostosmahdollisuuksien ja kahvilan lisäksi asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Tämä riad tarjoaa myös muita etuja, joita ovat:
    • Täysi aamiainen (lisämaksusta), omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta) ja kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan (lisämaksusta)
    • Express-sisäänkirjautuminen, kahvi-/teetarjoilu aulassa ja televisio aulassa
    • Matkatavarasäilytys, hääpalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan kaikkien yksilöllisesti kalustettujen huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa ilmastointi sekä myöhäisillan huonepalvelu ja ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 24-tuumainen LCD-televisio, josta löytyy satelliittikanavat
    • Jääkaapit ja päivittäinen siivous

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautinen nouto lentokentältä (lisämaksusta)
  • Ostoskeskuskuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä pysäköinti (lisämaksusta)
  • Paikan päällä pitkäaikaispysäköinti (lisämaksusta)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla täysi aamiainen lisämaksusta klo 8.00–11.30; 5,50 EUR per henkilö
  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Höyrysauna
  • Kirjasto
  • Pelihalli/-huone
  • Shoppailu
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Viinitila

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pelihalli
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Kampaamo
  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Hääpalvelut
  • Ilmainen ruokaostospalvelu
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Businesspalvelut

  • Business center

Ulkotilat

  • Kattoterassi
  • Puutarha

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa
  • Manikyyrejä/pedikyyrejä

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Avustavia kuuntelulaitteita
  • Kyltit piste-/kohokirjoituksella

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Merkityt tupakointialueet
  • Takka aulassa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 24–tuumainen LCD-televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (myös myöhäisiltaisin)
  • Jääkaappi

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.30.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla
Vauvansänkyjä on saatavilla 12.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 3.15 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Maksu täydestä aamiaisesta: noin 5.5 EUR per henkilö
  • Vauvansänky: 12.0 EUR per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Onko Riad Gharnata lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Riad Gharnata?

24.8.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Riad Gharnata tulopäivälle 25.8.2026 ovat alkaen 116 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Riad Gharnata?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla maksusta. Pitkäaikaispysäköinti on saatavilla maksusta.

Mihin aikaan majoituspaikan Riad Gharnata sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.30.

Mihin aikaan majoituspaikan Riad Gharnata uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.30.

Tarjoaako Riad Gharnata lentokenttäkuljetukset?

Kyllä, kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan ovat tarjolla. Maksu (per huone) veloitetaan.

Missä Riad Gharnata sijaitsee?

Chefchaouen Kasbah (historiallinen linnoitus) ja Plaza Uta el-Hammam sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä riadista. Bab El Onsarin portti ja Grande Mosquée ovat myös 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.