Koko loma-asunto

Blue Fish Cove Resort

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Grilli

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

Huone, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, järvinäköala (Beach House)

  • Näkymä järvelle
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, 2 parisänkyä (Fishing Shack)

  • Näkymä puutarhaan
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, järvinäköala (Lakehouse)

  • Näkymä järvelle
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, järvinäköala (Coconut Shack)

  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, 2 makuuhuonetta, osittainen järvinäköala (Captain's Quarters)

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (74–100 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, järvinäköala (Country Cottage 1)

  • Näkymä järvelle
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, järvinäköala (Country Cottage 2)

  • Osittainen näkymä järvelle
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Mökki, järvinäköala (Boat House)

  • Näkymä järvelle
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (74–100 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Blue Fish Cove Resort sijaitsee yksityisellä rannalla. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Clarke's Collectibles & Lunchbox Museum ja Ely Stage Stop and Country Museum listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Clearlake Oaks Boat Launch ja Shannon Ridge Vineyards and Winery (viinitila) ovat hyviä kohteita. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Clearlake Oaks
Clearlake Oaks: näytä lisää huviloita
Kartta
10573 East Highway 20, Clearlake Oaks, CA, 95423

Lähettyvillä

  • Clearlake Oaks Boat Launch
    5 min ajomatka - 5.4 km:n päässä
  • Oaks Beach Park (puisto)
    5 min ajomatka - 5.4 km:n päässä
  • Shannon Ridge Vineyards and Winery (viinitila)
    5 min ajomatka - 5.0 km:n päässä
  • Oaks Plaza Park (puisto)
    5 min ajomatka - 5.0 km:n päässä
  • Shannon Ridge Winery
    7 min ajomatka - 6.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sacramento, Kalifornia (SMF-Sacramenton kansainvälinen lentokenttä) – 106 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Trejo’s
    17 min ajomatka
  • Riviera Hills Restaurant & Lounge
    33 min ajomatka
  • Happy Garden Restaurant & Bar
    6 min ajomatka
  • Mad Mac’s
    4 min ajomatka
  • Richmond Park Bar & Grill
    33 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Blue Fish Cove Resort

  • Mökki järvenrannalla
  • Blue Fish Cove Resort tarjoaa asiakkaille erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä venesatama, terassi ja puutarha. Tämä mökki on loistava paikka paistatella auringossa, sillä se tarjoaa yksityisen rannan, aurinkotuoleja ja kajakkimelontamahdollisuuden. Nauti paikan päällä olevista aktiviteeteista, joihin sisältyvät esimerkiksi moottoriveneily, purjelautailu ja koripallo. Ilmainen Wi-Fi huoneessa on kaikkien asiakkaiden käytössä. Saatavilla on myös pelihalli/-huone.
  • Tämä mökki tarjoaa myös muita etuja, joita ovat:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen pitkäaikaispysäköinti
    • Grillejä ja biljardipöytä
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Blue Fish Cove Resort kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi ilmastointi ja ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Vuodesohvat ja sohvasängyt
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy hiustenkuivaajat
    • 32-tuumainen LED-televisio, josta löytyy kaapelikanavat ja DVD-soitin
    • Jääkaapit, mikroaaltouunit ja liedet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Yksityisellä rannalla
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen pitkäaikaispysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Sohvasänky
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat
  • DVD-soitin

Ulkotilat

  • Grilli
  • Piknikalue
  • Puutarha
  • Terassi
  • Venesatama

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Maksu: USD 10 per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu kerran viikossa
  • Silitysrauta/-lauta
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Sijainti

  • Järven rannalla

Tekemistä

  • Biljardipöytä
  • Kajakkimelonta
  • Kalastus
  • Koripallo
  • Moottoriveneily
  • Pelihalli/-huone
  • Purjehdus
  • Purjelautailu
  • Vesihiihto

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 1 kerros
  • 6 rakennusta
  • 8 majoitustilaa
  • Puutarha
  • Rakennettu: 1920

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–20.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

Lemmikit sallitaan 10 USD:n suuruisesta lisämaksusta per lemmikki per päivä
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Rajoituksia sovelletaan; lisätietoja saa soittamalla majoituspaikkaan numeroon, joka löytyy varausvahvistuksesta

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lemmikit: 10 USD per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Onko Blue Fish Cove Resort lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa. 10 USD:n suuruinen lisämaksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Blue Fish Cove Resort?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ja pitkäaikaispysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Blue Fish Cove Resort sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Blue Fish Cove Resort uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Blue Fish Cove Resort sijaitsee?

Clear Lake, Oaks Plaza Park (puisto) ja Oaks Beach Park (puisto) ovat 5 kilometrin päässä tästä rannalla sijaitsevasta mökistä. Shannon Ridge Vineyards and Winery (viinitila) ja Clearlake Oaks Boat Launch ovat myös 5 kilometrin päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.