Huoneistohotelli

Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast!

Majoituspaikan Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! valokuvagalleria

Sisätilat
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Uima-allas
Sisätilat
Ulkopuoli

Huoneistohotelli

36 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast!

  • Ideal for families or work trips to Columbus, this suite offers a private bedroom with king bed plus a pull-out sofa in the separate living area. A fully equipped kitchen lets you cook your own meals, and complimentary hot breakfast is served on weekdays. After a long day, unwind at the outdoor pool or break a sweat in the fitness center. Free high-speed WiFi, complimentary parking, and a 24-hour self-service laundry room round out the amenities for a seamless stay.

    • Private Bedroom With Separate Living Area
    • Complimentary Daily Hot Breakfast
    • Easy Access To Fort Benning & Downtown Columbus
    • Fully In-Suite Equipped Kitchen
    • Outdoor Pool And Fitness Center
    • Ideal For Extended Stays And Business Travel

    Welcome to this 390 sq. ft. one-bedroom king suite, perfect for families, couples, and business travelers in Columbus, GA.

    • Bedroom: King bed
    • Living Area: Pull-out sofa bed, work desk, TV
    • Kitchen: Fully equipped with refrigerator, coffee maker, microwave, stovetop, oven, dishwasher, toaster, and cookware
    • Bathroom: Tub/shower combination, vanity

    Other amenities include (but are not limited to):

    • Outdoor pool
    • 24-hour fitness center (treadmill, stationary bike, free weights, stair stepper)
    • 24-hour business center with printing, copying, and scanning
    • Free self-service laundry on-site (24 hours)

    LOCAL FAVORITES

    • Food & Drink: Nearby favorites include Texas Roadhouse for casual steaks and comfort food, Country's Barbecue for local Southern barbecue, and The Black Cow in Uptown Columbus for comfort food and a relaxed downtown atmosphere.
    • Outdoor Activities: Enjoy the Chattahoochee RiverWalk for scenic walking and biking, Oxbow Meadows Environmental Learning Center for nature trails and wildlife exhibits, or Flat Rock Park for shaded trails, picnics, and creekside views.
    • Places to Visit: Visit the National Infantry Museum & Soldier Center for military history, explore Uptown Columbus for shops and riverfront dining, or stop by Columbus Park Crossing for shopping, restaurants, and everyday essentials.

    OTHER THINGS TO NOTE:
    Fees Upon Arrival

    • Incidentals deposit: $100 per stay (pre-authorized at check-in; released after departure)

    Important Information

    • Non-smoking property
    • Minimum check-in age: 21 years; valid photo ID and credit card required at check-in
    • Pets welcome (cats not permitted). A non-refundable pet fee of $75 applies for stays up to 6 nights; $150 for stays of 7 nights or more. Maximum 2 pets per stay.
    • Security cameras are installed in public and common areas — including the lobby, entrances/exits, hallways, elevators, and parking areas — to help ensure guest safety. Cameras are not placed inside guest rooms or private spaces.

    Facilities On-Site

    • Complimentary hot breakfast buffet: Mon–Fri 6:30 AM–9:30 AM, Sat–Sun 7:30 AM–10:30 AM
    • Evening social hour: Mon–Wed 5:30 PM–7:00 PM (complimentary appetizers and drinks)
    • Outdoor pool
    • Fitness center (treadmill, stationary bicycle, free weights, stair stepper)
    • 24-hour business center (printing, copying, and scanning)
    • 24-hour self-service guest laundry
    • Outdoor BBQ patio with fireplace
    • Complimentary outdoor parking

    Additional Options & Services

    • Housekeeping: Daily light-touch cleaning available upon request; full-service cleaning provided every 7 days
    • Cribs: Available upon request — contact the front desk to arrange
    • Dry cleaning and laundry services: Same-day pickup available on-site
    • Meeting room: Available for events — inquire at the front desk to arrange

    A number of these units are available, and each is individually decorated. The images shown are a representation of the unit you will receive.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ilmainen aamiainen saatavilla

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli

Työtilat

  • Työhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 36 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneistohotelli sijaitsee kohteessa Columbus. Alueen luonnonkauneudesta voi nauttia kohteissa Heath Park (puisto) ja Charlie Hill Park, ja Lunch Box Museum, ja Smith-McCullers House on mielenkiintoinen kulttuurikohde. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Columbus Civic Center ja Golden Park tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Columbus
Columbus: näytä lisää huoneistohotelleja
Kartta
Columbus, GA

Lähettyvillä

  • Suuri stadion, jossa on esillä Yhdysvaltain lippu ja banderolleja, joissa lukee: «Tervetuloa Leijonien pesään».
    Columbus Civic Center
    12 min ajomatka - 17.3 km:n päässä
  • Bowlero Columbus
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Columbus Park Crossing
    3 min ajomatka - 3.1 km:n päässä
  • Columbuksen osavaltion yliopisto
    6 min ajomatka - 7.3 km:n päässä
  • Columbus Georgia Convention & Trade Center
    10 min ajomatka - 15.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Columbus, Georgia (CSG-Columbus Metropolitan -lentokenttä) – 12 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Circle K
    5 min ajomatka
  • Chick-fil-A
    4 min ajomatka
  • Circle K
    3 min ajomatka
  • McDonald's
    3 min ajomatka
  • Cracker Barrel
    16 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.

Onko Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast!?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Missä Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! sijaitsee?

Bowlero Columbus ja Hughston Clinic 2 kilometrin päässä tästä huoneistohotellista. Columbus Park Crossing ja Piedmont Columbus Regional Northside ovat myös 3 kilometrin päässä.

Columbus Stay w/ Kitchen, Pool & Breakfast! – arvostelut