Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more

Majoituspaikan Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more valokuvagalleria

Ulkopuoli
4 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Yksityinen keittiö
Ulkoruokailutilat
Sisätilat

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more

  • A recently renovated stone house, tucked away in the peaceful heart of old Courseulles, just steps from shops and restaurants and a 15-minute walk to Juno Beach, in the center of the historic D-Day Landing beaches.

    Perfect for 6 guests, with the possibility to accommodate up to 8 thanks to a second living room with a sofa bed.
    Ideal for family or friend get-togethers, the house features a private terrace with a barbecue, two cozy lounges, bed linens and towels provided, beds made on arrival, and free high-speed Wi-Fi.
    Free public parking is available just 50 meters away.

    🛏️ The house can comfortably host 6 guests, up to 8 max with the sofa bed.
    🔹 Ground floor:

    Welcoming entrance into a large, fully equipped eat-in kitchen

    Comfortable living room

    Separate toilet

    🔹 1st floor:

    Bedroom 1: 160x200 bed, walk-in closet, private ensuite with toilet

    Living Room 2: A versatile through-room with a daybed (sleeps 1 or 2), ideal as a chill-out space or home office

    🔹 2nd floor:

    Bedroom 2: 140x190 bed

    Bedroom 3: 140x190 bed

    Separate toilet

    Bathroom with shower

    ✨ Comfort amenities include:
    Dishwasher & washing machine

    Iron and ironing board

    High chair for baby

    Beach toys and board games

    Smart TVs and free fiber Wi-Fi

    Linens provided and beds made for your arrival

    🌿 Outdoor spaces:
    Shared courtyard in front of the house

    Free on-street parking + large public parking lot 50 m away

    At the rear: private terrace with outdoor dining area and barbecue

    Everything is designed to ensure a relaxing, hassle-free stay with family or friends, just minutes from D-Day beaches and local shops.
    All you have to do is unpack and enjoy!

    🔑 Self check-in is available via a key box on the property. Full arrival instructions are automatically sent through the Airbnb messaging system the evening before your stay (around 6 PM).

    ⚠️ For short stays (less than 4 nights), room occupancy is calculated based on double occupancy.
    If you would like to use extra rooms individually, a €22/stay fee per additional bedroom will be charged to cover laundry costs.

    🗺️ A perfect neighborhood for walking… and exploring the region
    La Nacrière is located in the heart of old Courseulles-sur-Mer, a charming, lively, and peaceful neighborhood.
    You're just a few steps from the market, shops, marina, and the beach — everything is within easy walking distance.

    Stroll along the harbor, enjoy fresh oysters from local producers, or relax at a café terrace with a local dish or an ice cream.
    The twice-weekly market is well-known in the area and offers excellent fresh produce.

    Courseulles is also a perfect base for exploring the D-Day beaches:

    Juno Beach is within walking distance

    Sword, Gold, and Omaha Beach are just a short drive away

    The Juno Beach Centre, a must-visit, is right in town

    Looking for cultural day trips? You're ideally located to discover:

    The Caen Memorial (30 min)

    The Bayeux Tapestry (35 min)

    The lovely seaside towns of Deauville, Trouville, and Honfleur (about 1 hour)

    Mont Saint Michel (1h)

    Cherbourg and its harbor (1h30)

    Courseulles also offers a wide range of activities: cycling, water sports, horseback riding, shellfish gathering, and kids' clubs in summer.

    Whether you're a history lover, nature enthusiast, or beach seeker — this is the perfect place to be!

    🚗 Getting around
    Parking is free and easy: park on the street just in front of the house, or use the large free parking lot 50 meters away.

    Courseulles-sur-Mer is well connected, whether you come by car, train, or plane:

    By train: Direct lines to Caen or Bayeux from Paris, Rennes, Le Mans, or Nantes

    By plane: The Caen-Carpiquet Airport (30 min) and Deauville-Normandie Airport (1h) offer domestic and European flights

    By bus: Regular connections to Caen and Bayeux make it easy to reach Courseulles without a car

    Once here, everything is accessible on foot or by bike: beach, shops, port, market… all just minutes away.
    For regional exploration, a car or bicycle is the most flexible option.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Vain koirat ovat tervetulleita
Korkeintaan 1 (korkeintaan 10 kg per lemmikki)
Majoittajan kommentti: Sur demande et acceptation express par nos soins

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Courseulles-sur-Mer. Courseulles Equitationin ratsastuskoulu ja Mini Golf Côté Green ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Courseulles-sur-Merin karuselli ja Aquanacre. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen Stade Michel d'Ornano tapahtumat, tai vietä ilta kohteessa Kongressikeskus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Courseulles-sur-Mer
Courseulles-sur-Mer: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Courseulles-sur-Mer, Calvados

Lähettyvillä

  • Kirkasvetinen ranta, jossa on hiekkaranta ja rakennuksia rannikkoa pitkin.
    Courseulles-sur-Merin ranta
    12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Juno Beach
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Courseulles-sur-Merin kalamarkkinat
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Courseulles-sur-Merin turistitoimisto
    14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Centre Juno Beach
    17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Frénouville-Cagnyn asema – 28 minuutin ajomatka
  • Caen (CFR-Caen – Carpiquet) – 35 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Le Charleston
    8 min ajomatka
  • Biscuiterie De Quineville
    5 min ajomatka
  • Brasserie du Marché
    4 min kävelymatka
  • La Grignote
    9 min kävelymatka
  • La Crémaillère
    13 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more lemmikkiystävällinen?

Kyllä, tämä majoituspaikka sallii koirat (korkeintaan 1). Kukin lemmikki saa painaa korkeintaan 10 kg.

Mihin aikaan majoituspaikan Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more sijaitsee?

Courseulles-sur-Merin turistitoimisto ja Centre Juno Beach sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä loma-asunnosta. Courseulles-sur-Merin kalamarkkinat ja Courseulles-sur-Merin ranta ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Welcome to la Nacrière - House Bourg de Mer - 3 Bedrooms and more – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä