Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim

Majoituspaikan Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim valokuvagalleria

Teltta, jonka sisäpuoli on musta, henkilö, joka roikkuu riippumatossa, ja kuviollinen matto lattialla.
Cheaha Timberline Glamping -leirintäalueelle johtava puisesta valmistettu tervetulokyltti, jossa on myös reittimerkintä.
Mukava telttamajoitus, jossa on kaksi kerrossänkyä, pieni pöytä lampun kanssa ja kuviollinen matto lattialla.
Käsi pitää kiinni jälkiruoasta, jonka pinta on hiiltynyt – todennäköisesti kyseessä on crème brûlée – ja ruoka on nuotion yläpuolella.
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Grilli
Nykyinen hinta on 225 €
sisältää verot ja maksut
28.10.–29.10.

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim

  • This 400 sq ft Deluxe Tent is incredibly comfortable and spacious, semi-private with 7-ft back "porch" awning and a relaxing, wooded view, plus a 2 ft. front "porch" awning, 1 king bed, and 2 sets of bunk beds. Enjoy your personal porch with a fresh brewed coffee from your Keurig Coffee maker, and a fridge for your snacks. The back porch is large enough to have your group's outdoor dinner cooked on the fire pit or rented grill, with privacy and a peaceful view of the wooded area behind it. Inside, cozy rugs, lamps, essential oil diffuser, and your own A/C & heating unit keep you comfortable in your outdoor home. Stay connected and charged with electrical outlets. Get outdoors and explore all that Cheaha has to offer, whether it's taking a dip in the lake or visiting stunning waterfalls and scenic overlooks with breathtaking views. Your family will never run out of things to do with 8+ hiking/biking trails, swimming, and enjoying all nature has to offer when you're at the highest point in the whole state. Glampsite will also include a fire pit with cooking grate, string lights, 2 Adirondack chairs, and a picnic table. **Should you have an additional child above the max, please use the mattress add-on to accommodate them - 2 max.**

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja alueesta

Leirintäalue sijaitsee maaseudulla ja järvenrannalla. Oxford Commons ja The Colonnade ovat hyviä kohteita, jos haluat shoppailla lomallasi, ja alueen luonnosta kiinnostuneiden kannattaa lisätä Cheaha Resort State Park ja Talladega National Forest listalleen. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Oxford Civic Center ja Oxford Stadium tapahtumakalenteri. Täällä voit kalastaa ja uida, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa vaellus ja vuorikiipeily nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Delta
Delta: näytä lisää matkailuautoalueita
Kartta
Delta, AL

Lähettyvillä

  • Kivestä tehty maamerkki, jossa lukee ”BALD ROCK”, ja joka sijaitsee paikalla, josta avautuu näkymä vuoristomaisemaan.
    Cheaha Resort State Park
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Jyrkkä kallio, jolta avautuu näkymä tiheään metsään ja kaukaisiin vuorille.
    Talladega National Forest
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Walt Farr Native American Relic Museum
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Rock Garden
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Cheaha Lake
    4 min ajomatka - 4.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Annistonin asema – 38 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Vista Cliffside Restaurant
    2 min kävelymatka
  • The Green Lodge
    4 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim?

23.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim tulopäivälle 28.10.2026 ovat alkaen 225 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Mihin aikaan majoituspaikan Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Luxury Spacious Glamping, Lake View, Grill, Pool, Pet Friendly, Swim sijaitsee?

Cheaha Resort State Park, Talladega National Forest ja Walt Farr Native American Relic Museum sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä järvenrannalla sijaitsevasta leirintäaluemajoituksesta. Rock Garden ja Cheaha Lake ovat myös 3 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä