Koko huoneisto

2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area

Majoituspaikan 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area valokuvagalleria

Oleskelualue
Huone
Sisätilat
Kylpyhuone
Yksityinen keittiö

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area

  • You will appreciate this 43m2 accommodation located in the heart of the town of Digne les Bains, on the main square of General de Gaulle and in a quiet area, in the former Hotel "Le Petit Saint Jean".

    It is located on the 2nd floor (no elevator) of our family residence, secure and peaceful, with a view on the courtyard.
    This apartment offers 1 bedroom with a double bed, a living room with a sofa bed and an open kitchen opening onto a balcony.

    The accommodation is bright, fully equipped, for a pleasant stay in Digne les Bains.

    From the residence, you will enjoy strolling in the old town center, shopping at the Provencal market on Wednesday or Saturday, visiting the Gassendi museum which is nearby, or simply having a drink on one of the terraces of the cafés and restaurants that the town offers.

    Explore the Haute Provence Geopark, which offers beautiful walks or relax at the thermal baths accessible by car or by shuttle bus.

    The equipment of our apartment is as follows:
    - a living room with a kitchen equipped with a washing machine
    - in the living room presence a convertible sofa bed type BZ (140190cm),
    - a bathroom with shower and toilet
    - Internet wifi and cable (Ethernet),
    - heating room thermostat
    - The accommodation is well ventilated thanks to the mechanical ventilation of the building and the hydro-regulated air vents,

    Possibility of parking in our common garage (ask for price and availability)

    Please note:
    - The credit card used to pay for the stay must be presented at the check-in with the identity card bearing the same name.
    - Deposit on arrival: 400 Euros - Pre-authorized by credit card or check.
    - Tourist tax - 5.5 % of the total amount of the stay excluding cleaning costs.

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee maaseudulla. Alexandra David-Néelin säätiö ja Thermes de Digne les Bains ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Reserve Naturelle Geologique de Haute-Provence (luonnonsuojeluelue) ja Jardin Botanique des Cordeliers listallesi. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Digne-les-Bains
Digne-les-Bains: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Digne-les-bains, Provence Alpes Côte d'Azur

Lähettyvillä

  • Musée Gassendi
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Jardin Botanique des Cordeliers
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Dignen katedraali
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Alexandra David-Néelin säätiö
    4 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
  • Alexandra David-Neelin talo
    5 min ajomatka - 2.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Digne (XDI-Dignen rautatieasema) – 17 minuutin kävelymatka

Ravintoloita

  • Ninette Café
    5 min kävelymatka
  • Le Casino
    5 min kävelymatka
  • Brasserie De L'Etoile
    7 min kävelymatka
  • Cafe De France
    2 min kävelymatka
  • McDonald's
    7 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä 2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area sijaitsee?

Musée Gassendi ja Jardin Botanique des Cordeliers sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä maaseudulla sijaitsevasta asuinrakennuksesta. Rocher de Neuf Heures’n via ferrata -kiipeilyreitti ja Alexandra David-Néelin säätiö ovat myös 2 kilometrin päässä. Digne (XDI-Dignen rautatieasema) on 17 minuutin kävelymatkan päässä, ja Dignen asema on 17 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

2 rooms 43m2 - 1 bedroom - city center - Quiet area – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

8,0

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Digne les bains

Très bon séjour dans un village très agréable
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

entierement satisfait aussi bien du logement que de l accueil chaleureux

Appartement bien amenage grande chambre et salle de bain petit balcon tout pour passer un séjour ideal accueil tres chaleureux propriétaires respectueux des engagements et a l ecoute et réactifs..De plus logement au pied de la grande place et tous commerces a proximite possibilite d avoir un parking prive nous reviendrons avec grand plaisir
Yöpyi 20 yötä kesäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

L'essentiel

Appartement agréable au centre de Digne les Bains.Equipé avec l'essentiel cet appart est très bien pour un couple.Possibilité d'un garage
Yöpyi 18 yötä huhtikuussa 2018