Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal

Majoituspaikan Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal valokuvagalleria

Ulkopuoli
Älytelevisio
Ulkoalueet
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Uima-allas

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Kuntosali

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal

  • Nestled in Dubai, this delightful apartment offers a tremendous stay for guests. With 1 cozy bedroom featuring a queen bed, 2 lovely bathrooms with a bidet and bathtub, and an additional office space with 2 sofa beds, this place is perfect for a comfortable and relaxing getaway. Enjoy the convenience of amenities like heating, WiFi, AC, and a fitness room. Fall in love with Dubai and enjoy the magic it has to offer.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Kuntosali

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 12.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero BUS-UBO-0H4TK

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Dubain keskusta. Dubai Mall ja Mall of the Emirates ovat vierailun arvoisia kohteita shoppailemaan haluaville, ja Wild Wadin vesipuisto ja Aquaventure Waterpark ovat hyviä kohteita alueen suosituimmista nähtävyyksistä kiinnostuneille. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Dubain jäähalli ja Coca-Cola Areena tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Dubai
Dubai: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Dubai, Dubai

Lähettyvillä

  • Kirkkaasti valaistu silta, jossa on punainen holvikaari, joka kaartuu vesistön yllä, ja taustalla näkyy kaupungin siluetti.
    Dubai Water Canal -kanava
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Moderni rakennus, jossa on kaareva lasijulkisivu ja valaistu sisätila.
    Dubai Opera
    16 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • Monitasoinen ostoskeskus, jossa on lasikatto, ja jonka liikkeisiin kuuluu muun muassa Galeries Lafayette ja GEOX.
    Dubai Mall
    19 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Yökuva kaupunkimaisemasta, jonka keskellä on suuri suihkulähde. Sitä ympäröivät valaistut rakennukset ja silta, jolla on ihmisiä.
    Dubai Fountain
    20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Burj Khalifa, korkea pilvenpiirtäjä, jonka ympärillä on moderneja rakennuksia ja jonka lähellä kulkee silta turkoosinsinisen altaan yllä.
    Burj Khalifa
    2 min ajomatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Dubai Trolley Station 3 -raitiovaunupysäkki – 7 minuutin kävelymatka
  • Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema) – 21 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • FireLake Grill House
    5 min kävelymatka
  • Sah El Nom
    2 min kävelymatka
  • St. Regis Bar
    5 min kävelymatka
  • Loona Dubai
    7 min kävelymatka
  • Lolita Pool Bar & Lounge
    2 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.

Onko Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 12.30.

Mihin aikaan majoituspaikan Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal sijaitsee?

Dubai Water Canal -kanava ja Dubai Fountain sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Burj Khalifa ja Dubai Mall ovat myös 3 kilometrin päässä. Dubai Trolley Station 3 -raitiovaunupysäkki on 7 minuutin kävelymatkan päässä, ja Dubai Trolley Station 2 -raitiovaunupysäkki on 11 minuutin kävelymatkan päässä.

Chic 1-bedroom apartment in Business Bay, views of burj khalifa and the canal – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä