Koko huoneisto

Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia

Majoituspaikan Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia valokuvagalleria

Uima-allas
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Terassi/patio
Jääkaappi, mikroaaltouuni, kahvin-/teenkeitin, leivänpaahdin
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone39 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia

  • Welcome to your little paradise. This cozy 39m2 studio, located on the ground floor of a villa, is the ideal retreat for couples seeking intimacy, tranquility, and exceptional views of the Mediterranean.Highlights of this accommodationViews and Relaxation:Wake up with the sea on the horizon and enjoy unforgettable dinners thanks to the gas barbecue on your private terrace.
    Pool and Terraces:The studio has its own terrace on the ground floor and access to a second terrace on the upper floor, which leads to the fantastic private pool.
    Guaranteed Privacy:Although the studio is part of a villa, the owners are very discreet, ensuring your stay is completely peaceful and private.
    Layout and equipmentOptimized Space:Bright living room with a fully equipped open-plan kitchen, designed for functionality and comfort.
    Capacity:Ideal for 2 people, with the possibility of accommodating a third person on the sofa bed.
    Total Comfort:Equipped with air conditioning, Wi-Fi connection, and a private parking space on the property.
    VERY IMPORTANT: DEPOSIT CONDITIONSA mandatory security deposit of 400 euros will be blocked upon arrival via credit card pre-authorization. This will be returned after the property's condition is reviewed, within 1 to 3 days after departure. Without the deposit block, keys will not be handed over and guests will not be allowed to stay.

    Property managed by a professional. Unless stated, services such as cleaning, bed linen, towels etc. are not included in the price of this rental. If pets are allowed (information in the advertisement), charges may be applicable.
    Only equipment mentioned in this advertisement are present. Equipment not mentioned are not considered to be present. Unless there is an electric charging station in the accommodation, charging electric vehicles is prohibited.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 39 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero VT-462964-A
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa El Ràfol d’Almúnia. Oliva Nova Golf Club ja Denian uimaranta ovat myös vierailun arvoisia, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Oliva Novan ratsastuskeskus ja Plaça de Bous d'Ondara tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen El Ràfol d’Almúnia
El Ràfol d’Almúnia: näytä lisää huoneistoja
Kartta
El Ràfol d'Almúnia

Lähettyvillä

  • Marjal de Pegon-Olivan luonnonpuisto
    27 min ajomatka - 3.8 km:n päässä
  • Devesesin ranta
    36 min ajomatka - 10.3 km:n päässä
  • Oliva Novan ratsastuskeskus
    38 min ajomatka - 13.4 km:n päässä
  • Oliva Nova Golf Club
    40 min ajomatka - 16.8 km:n päässä
  • La Sellan golfkenttä
    47 min ajomatka - 19.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Gandían asema – 47 minuutin ajomatka
  • Alicante (ALC-Alicanten kansainvälinen lentoasema) – 81 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Rafel Restaurant
    18 min ajomatka
  • Buddha Eyes Restaurant
    18 min ajomatka
  • Ca'l Liki
    14 min ajomatka
  • Bar daniel
    18 min ajomatka
  • Il Fratelli
    22 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia sijaitsee?

Marjal de Pegon-Olivan luonnonpuisto on 4,2 kilometrin päässä tästä asuinrakennuksesta. Oliva Novan ratsastuskeskus ja Vivesin puisto sijaitsevat 15 kilometrin päässä. Karting Vives ja Plaça de Bous d'Ondara ovat myös 15 kilometrin päässä.

Cozy studio with terrace and private pool in Rafol d'Almunia – arvostelut

Arvostelut

Poikkeuksellisen hyvä

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10

Siisteys

10

Sijainti

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Quino

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Agua de la piscina fría pero era principio de temporada . Todo increíble, acogedor, limpio, menaje de todo tipo…volveremos seguro
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2026