Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9
STR License #003604 Escape to a Luxurious Mountain cabin in Ellijay, GA
Discover the Redland Retreat, a beautiful 3-bedroom, 3.5-bathroom mountain home that features an arcade, indoor basketball game and a relaxing hot tub under the stars, designed for unforgettable getaways with family and friends. Nestled in the picturesque foothills of the Blue Ridge Mountains. Located only 15 minutes from charming downtown Ellijay, this stunning 2600 sqft home offers:
Outdoor Activities:A short stroll to the River for fishing, tubing, and kayaking. Spacious Living:An open-concept living area with large windows and a gas fireplace for cozy evenings. Fully Equipped Kitchen:Modern appliances, granite countertops, and ample space for culinary enthusiasts. Game Room Basement:Perfect for game nights and entertainment, featuring a 55" flat-screen TV. Outdoor Deck:Includes a gas grill, 58" smart TV, and a wood-burning fireplace (firewood provided). Fire Pit:Enjoy evenings around the fire under the stars with provided firewood.
Key Amenities: Main Level:King bedroom with full bathroom (walk-in shower) Upper Level:Queen bedroom with private bath (bathtub) Loft:Twin daybed with twin trundle Terrace Level:Queen bedroom and game room with 55" flat-screen TV - Gas fireplace (available October 1st to April 30th) - Drip coffee maker with coffee provided - Linens, towels, and ample storage space - Central heating and air conditioning - Washer/dryer and cleaning supplies - Smart TVs in all rooms and throughout the house - Internet access - hot tub
Make the Redland Retreat your ultimate mountain escape where modern comfort meets stunning natural beauty. Book your stay today and create unforgettable memories in Ellijay!
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Poreallas
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Jääkone
Kahvin-/vedenkeitin
Keittiösaareke
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Paperipyyhkeet
Tehosekoitin
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
3,5 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Olohuone
Ruokapöytä
Takka
Viihdetarjonta
Pelejä
Videopelejä
Älytelevisio
Ulkotilat
Grilli
Patio
Ulkotulisija
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu pyynnöstä
Sijainti
Joen rannalla
Lähellä outlet-ostoskeskusta
Sairaalan lähellä
Vuoristossa
Tekemistä
Pelihalli/-huone
Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
Kalastusmahdollisuus lähistöllä
Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
Uintimahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Viinitilakierroksia lähistöllä
Water tubing -mahdollisuus lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Uloskirjautumisohjeet
Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone ja käynnistä se
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Lisämaininnat
Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Tietoja alueesta
Lomakoti sijaitsee vuoristossa ja joenrannalla. Tabor House & Civil War Museum ja Fort Mountain ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Chattahoochee National Forest ja Cohutta Wildlife Management Area listallesi. Gilmer County Fairgrounds (tapahtumakeskus) ja Ellijay Marketplace ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kajakkimelonta ja water tubing, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus ja hevosratsastus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Ellijay
Onko Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9 lemmikkiystävällinen?
Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9 sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.
Mihin aikaan majoituspaikan Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9 uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Missä Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9 sijaitsee?
Chattahoochee National Forest, Ridgeway Recreation Area ja Carters Lake löytyvät 10 kilometrin päästä tästä joen rannalla sijaitsevasta loma-asunnosta. Riverside Park ja Gilmer County Library ovat myös 15 kilometrin päässä.
Ellijay GA Cozy Cabin Escape, Hot Tub, Arcade & Game Room sleeps 9 – arvostelut