Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Aidatulla Orange Grove ja uima-allas

Majoituspaikan Aidatulla Orange Grove ja uima-allas valokuvagalleria

Uima-altaan reunalla on alue, jossa on pöytä ja tuoleja, pergola ja kivimuuri.
Tilava olohuone, jossa on korkea katto, puinen kaappi, sohvaryhmä ja ruokapöytä.
Kivestä rakennettu rakennus, jossa on tiilikatto, ja sen ympärillä on vehreää kasvillisuutta ja vuoria.
Olohuoneessa on sohva, rahi, sohvapöytä ja punottu tuoli. Seinillä on tauluja ja ikkunassa verhot.
Portilla varustettu sisäänkäynti, josta johtaa kivipolku rakennukseen, jonka julkisivu on tehty kivestä.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta4 henkilöä279 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Aidatulla Orange Grove ja uima-allas

  • GENERAL
    Tämä aidattu koti sijaitsee 11. vuosisadan Fornalutx-kylässä, vain muutaman minuutin päässä Sollerista ja Puerto de Sollerin rantakaupungista. Koti on muutettu rakkaudella historiallisesta oliivimyllystä. Antiikkiset keraamiset laatat korostavat kylpyhuoneen ja keittiön seiniä, ja kaikki metallityöt, mukaan lukien, portit, ovien kiinnikkeet, valaisimet jne. Ovat valmistaneet kaupungin seppä - kerran kaupungin pormestari ja nyt talonmies. Kun astut sisään portille, sinut toivottaa sinut tervetulleeksi porrastetut bougainvilleat, kiipeilyruusut, laventeli, appelsiinipuut ja rosmariini sekä lähellä olevan puron rauhoittava virtaus. Pysäköintialueita on 3 - 3 autoa mahtuu porteihin ja 1 aivan portin ulkopuolelle kadulle.

    INTERIOR
    Kodissa on 5 makuuhuonetta, - 3 makuuhuoneessa on king-size-vuoteet, 1 makuuhuoneessa on 2 parivuodetta ja yhdessä makuuhuoneessa on täysikokoinen sänky (mahtuu kaksi lasta tai yksi aikuinen). Siellä on 4 1/2 uusittua / päivitettyä kylpyä ja vastikään uusittu / päivitetty keittiö. Keittiössä on astianpesukone, mikroaaltouuni, kaasu ja sähköliesi ja uuni sekä tietysti jääkaappi. Ruokasali on uusittu ja vieressä keittiötä ja virtaa sitten olohuoneeseen, joka johtaa ulos ulkona syöminen alue, uima-allas ja erittäin suuri puutarha .. Olohuoneessa on takka ja TV. Näkymä olohuoneesta ja terassilta on valtava, katolla varustettuna, Bougainvilleilla, mahtavilla vuorilla ja alla olevalla upealla laaksolla.

    PUUTARHA
    Altaan reunustavat kiipeilyruusut, bougainvillea, hibiscus-kasvit ja appelsiinilehto. Altaan ääressä istuminen on yksi maailman parhaista herkkuista, puron lempeä virtaus; vuohien kellojen kaukainen ääni, kun ne kiipeävät kukkuloille; jasmiini- ja appelsiinikukkien pysyvä tuoksu; ja upea näkymä. Aivan uima-altaan ja appelsiinitarhan takana on petankin kenttä (bocce ball). Meillä on ollut siellä hienoja turnauksia!

    Makuuhuoneet ja kylpyhuoneet
    Kaksi yläkerran makuuhuonetta jakaa kauniisti uusitun kylpyhuoneen, jolla on antiikkiset mallorkaanilaatat. Suuremmassa makuuhuoneessa, jossa king size-vuode, on terassi puutarhaan ja laaksoon. Toisessa makuuhuoneessa on kaksi erillistä vuodetta ja näkymä dramaattisille vuorille. Molemmissa huoneissa on ilmastointi. Kolmas makuuhuone on aulan ulkopuolella, ja siinä on parivuode ja ilmastointi. Tämä makuuhuone on muutaman askeleen päässä toisesta kylpyhuoneesta, jossa on suihku ja kylpyamme. Neljännen ja viidennen makuuhuoneen sviiteissä on erilliset sisäänkäynnit, ja niihin pääsee aulan ja keittiön terassien läpi. Nämä sviitit ovat täysin varustettuja kylpyhuoneita, kävelykaappeja, ilmastointi, ja niissä on omat istuimet sisä- ja ulkokäyttöön.

    KYLÄ
    Koti on hyvin yksityinen, vaikka se on vain 2 minuutin kävelymatkan päässä kylän aukiosta. Kun kävelet mukulakivikatuja pitkin, ohitat huolellisesti hoidetut kotekot, jotka kaikki edistävät kylän kauneutta. Plaza on tämän antiikin maurien kaupungin keskusta, jossa on viehättävä, täysin varustettu kätevä myymälä, pankki, posti, luonnollinen ja perinteinen apteekki, leipomo sekä useita upeita ravintoloita ja kahviloita sekä upea kirkko. Plazan kahvilat ovat avoinna varhain aamusta 1 tai 2 tai 3 yöhön asti (riippuen siitä, kuinka hauskaa sinulla on - omistajilla on taipumus pysyä avoinna niin kauan kuin tilaat). Vain muutaman askeleen päässä talosta on myös upeita retkeilyreittejä.

    Rakastamme kotiamme ja kalusteitamme, pyydämme, että jos päätät oleskella kotona, kunnioittakaa heitä ikään kuin he olisivat omia.

    ** Jos tarvitset enemmän joustavuutta päivämäärilläsi, lähetä meille sanatarkasti, koska haluaisin työskennellä jotain sinulle. **

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 3,5 yksityistä kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Puuliesi
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissiä
  • Esteetön pysäköintitila
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: outdoors but must dispose in designated areas.

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta, mutta siellä on kaasukäyttöisiä laitteita – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 279 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Defined as any noise complaint

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Outdoors but must dispose in designated areas.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittajan kommentti: defined as any noise complaint
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta mutta että siellä on kaasulaitteita. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero ETV/1244, ESFCTU00000702800018939900000000000000000000ETV/12445

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 USD:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Autoa suositellaan tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee vuoristossa. Sóllerin venesatama ja Ecovinyassan hedelmätarha ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Ferrocarril de Sollerin rautatieasema ja Museu Balear de Ciències Naturals. Oletko matkalla lasten kanssa? Merimuseo on silloin hyvä kohde, tai osallistu tapahtumaan tai käy katsomassa peliä kohteessa XtremKart. Täällä voit ajaa vesiskootterilla ja snorklata, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa vaellus-/pyöräilyreitit ja hevosratsastus nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Fornalutx
Fornalutx: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Fornalutx, Mallorca

Lähettyvillä

  • Maaseutumaisema, jossa on talo, appelsiinipuita ja taustalla vuoria.
    Ecovinyassan hedelmätarha
    4 min ajomatka - 3.2 km:n päässä
  • Vanha, klassinen raitiovaunu kaupungin kadulla yöllä.
    Ferrocarril de Sollerin rautatieasema
    7 min ajomatka - 4.6 km:n päässä
  • Tiheään rakennettu kaupunkialue, jossa on historiallista arkkitehtuuria, mukaan lukien huomattava kirkko kellotornineen, ja taustalla kohoavat vuoret.
    Sant Bartomeun kirkko
    8 min ajomatka - 4.9 km:n päässä
  • Sóllerin pankki
    7 min ajomatka - 4.6 km:n päässä
  • Plaza de la Constitución
    8 min ajomatka - 4.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Marratxi Poligonin asema – 27 minuutin ajomatka
  • Palma de Mallorca (PMI) – 50 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Groenk
    8 min ajomatka
  • Cafè Sóller
    10 min ajomatka
  • Café Miró
    18 min ajomatka
  • Els Arcs 1969
    22 min ajomatka
  • Noname
    11 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Aidatulla Orange Grove ja uima-allas uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.

Onko Aidatulla Orange Grove ja uima-allas lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Aidatulla Orange Grove ja uima-allas?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Aidatulla Orange Grove ja uima-allas sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Aidatulla Orange Grove ja uima-allas uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Aidatulla Orange Grove ja uima-allas sijaitsee?

Ecovinyassan hedelmätarha, Ferrocarril de Sollerin rautatieasema ja Museu Balear de Ciències Naturals sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä vuoristossa sijaitsevasta perheystävällisestä loma-asunnosta. Sòllerin tori ja Can Prunera Museo Modernista ovat myös 5 kilometrin päässä.

Aidatulla Orange Grove ja uima-allas – arvostelut