Rail Hotel

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Keittiö

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Aamiaismajoitus sijaitsee kohteessa Strand Historic District. Port of Galveston ja Galvestonin sataman risteilyterminaali ovat hyviä kohteita, jos etsit aktiviteetteja lomallesi, ja Galveston Island Historic Pleasure Pier ja Moody Gardens and IMAX cinema ovat hyviä kohteita alueen suosituimmista nähtävyyksistä kiinnostuneille. Oletko valmis viettämään illan ulkona? Saengerfest Park ja Old Quarter Acoustic Café ovat hyviä paikkoja siihen. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Galveston
Galveston: näytä lisää aamiaismajoituksia
Kartta
Galveston, TX

Lähettyvillä

  • Laituri, jossa on maailmanpyörä ja majakka auringonlaskun aikaan.
    Port of Galveston
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Teatteri, jossa on riveittäin sinisiä istuimia, parvekkeita ja koristeellisia pylväitä.
    Oopperatalo
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Galveston Railroad Museum
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Strand Theatre
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Pier 21
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Houston, Texas (EFD-Ellington Fieldin lentokenttä) – 43 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • La King's Confectionery
    5 min kävelymatka
  • Blue Sapphire Room
    8 min kävelymatka
  • Brews Brothers
    4 min kävelymatka
  • Yaga's Café
    5 min kävelymatka
  • Hearsay on the Strand
    4 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Rail Hotel

  • Aamiaismajoitus, joka sijaitsee lähellä kohdetta Port of Galveston
  • Lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Galvestonin sataman risteilyterminaali sijaitseva Rail Hotel tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkinä pyykinpesutilat. Asiakkaiden käytössä on Wi-Fi huoneessa (lisämaksusta).
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
  • Savuttomat tilat ja kirjoja
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Rail Hotel kaikkien huoneiden palveluihin ja mukavuuksiin kuuluvat muun muassa ilmastointi sekä Wi-Fi ja ruokapöydät.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • 2 kylpyhuonetta, joista löytyy suihkut ja sampoot
    • Ulkovalaistus, keittiöt ja keittonurkkaukset

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Rail Hotel lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Rail Hotel ?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Rail Hotel sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Rail Hotel uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Rail Hotel sijaitsee?

Galveston Railroad Museum ja Port of Galveston sijaitsevat kivenheiton päässä tästä aamiaismajoituksesta. Galvestonin sataman risteilyterminaali ja Galveston Seawall ovat myös 3 kilometrin päässä.

Arvostelut

Rail Hotel – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

9,6

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 9 kautta 9 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 9 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Everything was excellent
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Train Experience

Great experience and we had a great time. The muffins are the best I ever had.Thank you
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great night in the museum.

Excellent night in the train museum in the Silver Foot train car. Was a perfect last night for our Galveston vacation. Most comfortable bunk bed ever! A definite great experience for train lovers.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A very unique experience that our family enjoyed. The Silverfoot is quite big. We had plenty of room for two adults and 4 kids. Wandering around the rail yard after hours is really fun. Location is very good. Easy to walk to the Strand and the sea wall. Getting in and out of the property can be a bit tedious as you have to call the caretaker to unlock the gates but he’s very responsive. The guest fees go to help support the rail museum which we liked. Overall we would recommend and would stay again.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Neat Experience

Was a unique fun time. Kids thought was so fun to step back in history. The people taking care of the Railway cars and Museum were so kind and nice. Helped us in many ways. Would highly recommend.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Awesome!! David, Chris, and Nick were always attentive to our needs. David was prompt in answering any online questions and met us at the rail car to show us the ropes.The Railroad Museum hotel was the perfect starting point for our family cruise. We will definitely do this again! The Grandkids had a great time. Thanks!!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful and unique stay

This is a very unique, one in a life time experience staying in a historic train carriage.We stayed at Silver Foot which located inside the museum.Check in is easy and David and Chris were extremely friendly and helpful.The carriage has almost everything a 5 star hotel has. A dining table, one double bed, two bunker beds, a shower and two toilets.There is also a fridge.The museum locked it's gate after business hours but Chris is happy to let you in and out if needed. Just a phone call away.Overall, very present and unique experience.Highly recommend.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

As Unique As It Gets

Highly recommend this very cool option when staying in Galveston. Unlike anything else, it's an exciting change of pace to for an overnight stay. The railcar is super clean and looks recently refurbished. The staff was over-the-top in efforts to assure we had everything we needed. We stayed during Railfest but any time is a good time for this property. We will definitely be back.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025