Koko mökki

Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4

Majoituspaikan Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 valokuvagalleria

Puinen sauna, josta on näkymä rannalle.
Tunnelmallinen olohuone, jossa on puinen katto, kuviollisilla koristetyynyillä varustettu sohva, sohvapöytä ja ikkuna, jossa on sälekaihtimet.
Rannalla on puinen, tynnyrimäinen rakennelma, jossa on ovi, kaksi Adirondack-tyylistä tuolia ja pieni kuisti.
Rivi rantamökkejä, joissa on useita ikkunoita ja ovia, ja jotka sijaitsevat hiekkarannan varrella. Mökkien edessä on vihreitä tuoleja.
Rantahuvila, jossa on patio ja ulkotila, jossa on istuimia.

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Koko mökki

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Näkymä järvelle

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4

  • The Space:

    Welcome to Cottages of Lake Huron!



    Experience the tranquility of our lakefront cottage, nestled along the shores with its uniquely stunning sandy beach, offering an unparalleled connection to the beauty of the water. Showcasing beautiful views, sparkling sand, brand new renovations, a fire pit, and so much more this is the perfect place to book your next family vacation! There are a total of 6 cabins in this cozy space but this listing is for cabin 4. To book more than one of our beautiful cottages contact us directly to find out how.



    Every Cottage of Lake Huron cottage has a small bar/kitchen, on demand hot water heaters, mini split and baseboard heaters, fire pit, bathroom, sofa sleeper, one queen bed bedroom and a loft queen bed. This listing is for 1 of our 6 cottages. With stunning sunsets and lake views, Cottages at Lake Huron facilitates the perfect vacation spot for everyone in your group! We can not wait to see you soon!



    1 Bedroom - Queen Size Bed

    2 Bedroom - Queen Size Bed

    Shared Space ( Living Room) - Sofa Bed



    Whether you are traveling for for family fun, passing through, or looking to rent while you are working in the area, Lake Huron Cottages are perfect for you! This location is perfect for seasonal activities, like we have listed below. Being located near many activities does making temping to leave the property, but our cozy cottages and fun onsite amenities might make you want to stay during your entire vacation!



    Winter Activities:

    *Corsair Hiking and Cross Country Skiing Trails

    *Negwegon State Park

    *Old Orchard Park

    *Huron-Manistee National Forests Lumberman's Monument Visitor Center

    *Ice Fishing

    *Tobaggon Runs at Midland City Forest Park



    Spring & Summer Activities:

    *Enjoy the beach at Lake Huron Cottage

    *On site amenities fire pit, volley ball, and water rentals

    *Tawas Point State Park

    *Harrisville State Park



    We have lake amenities that are available for rent.

    Daily rental pricing per item:

    3 Single Kayak - $35

    2 Double Kayaks - $45

    1 Four Person Paddle Boat - $50

    3 Paddle Boards - $35



    Please contact us if you are interested in renting these items.



    Please Note:

    If you would like to use the grill during your stay, please bring a fire starter and charcoal. Also, please bring your own wood for the fire pit.



    Mayfly season usually occurs near bodies of freshwater between June and August. At some point each summer, these insects will hatch, fly, and mate within 48 hours before dying.



    To ensure a seamless and enjoyable experience for all, we encourage and request all guests to review our house rules before completing their booking. These guidelines help maintain comfort, security, and create clear expectations for all involved. By booking, you agree to our house rules, policies, terms and conditions (including details on guest count, pet accommodations, security measures, and checkout procedures). Adherence helps us provide the best possible stay for you and future guests. We appreciate your cooperation in advance and look forward to hosting you!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Ulkotulisija

Työtilat

  • Työhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Veden äärellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 65 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Unique Stays - House Rules, Vacation Rental Agreement Terms & Conditions The following rental terms will apply to your stay unless superseded by ...

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee rannalla. Lakewood Shores Resort - Serradella Golf Course ja Lakewood Shores Resort - The Gailes Golf Course ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Huronjärvi ja Harrisville State Park listallesi. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Greenbush
Greenbush: näytä lisää mökkejä
Kartta
Greenbush, MI

Lähettyvillä

  • Cedar Lake
    2 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Lakewood Shores Resort - The Gailes Golf Course
    11 min ajomatka - 11.1 km:n päässä
  • Lakewood Shores Resort - Serradella Golf Course
    11 min ajomatka - 11.1 km:n päässä
  • Lakewood Shores Resort - Blackshire Golf Course
    15 min ajomatka - 12.2 km:n päässä
  • Lumberman's Monument Visitor Center
    45 min ajomatka - 55.2 km:n päässä

Ravintoloita

  • Red Rooster Restaurant
    12 min kävelymatka
  • Bobcat
    2 min ajomatka
  • Harbortown Pizza
    8 min ajomatka
  • Red Fork
    12 min kävelymatka
  • Shotmakers
    8 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 sijaitsee?

Huronjärvi ja Cedar Lake 2 kilometrin päässä tästä rannalla sijaitsevasta mökistä. Harrisville State Park ja Lakewood Shores Resort - Serradella Golf Course ovat myös 10 kilometrin päässä.

Endless Adventures at Lake Huron Cottage 4 – arvostelut