Koko huoneisto

Crystal Shores West 507 by Liquid Life

Majoituspaikan Crystal Shores West 507 by Liquid Life valokuvagalleria

Laaja hiekkaranta, jonka yllä on kirkas sininen taivas ja edessä tyyni meri.
Monikerroksinen hotelli, jossa on pysäköintihalli, palmuja ja kirkas taivas.
Kuntosali, jossa on juoksumattoja, kuntopyöriä ja televisioruutu.
Puinen kävelysilta, joka johtaa rannalle, ja taivaalla ei ole pilviä.
Makuuhuoneessa on suuri sänky, kaksi yöpöytävalaisinta, kattotuuletin ja liukuoven kautta avautuva näkymä merelle.

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä98 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Crystal Shores West 507 by Liquid Life

  • Welcome to Crystal Shores West 507, a splendid 2 bedroom, 2 bath Gulf-front condo that epitomizes the ideal beachside living experience. Perfect for those seeking a serene getaway, this condo is designed to let you unwind to the soothing sounds of the waves.

    Situated on the 5th floor, the condo offers a private balcony, providing an intimate space to savor the stunning views of the Gulf. The Primary suite is a cozy retreat, featuring a King bed, flat-screen TV, private bath, and direct balcony access. The second bedroom is equally inviting with a Queen bed, flat-screen TV, and access to the hall bathroom. Additionally, the living room houses a sleeper sofa, expanding the accommodation capacity to up to 6 guests.

    This unit is not only about comfort but also about style. Granite countertops in the kitchen and stainless steel appliances add a touch of elegance. The large flat-screen TV in the living room is perfect for movie nights, while the full-sized washer and dryer add convenience to your stay.

    The highlight is the spacious balcony, accessible from the living room, where you can soak in the beach vibes. In Crystal Shores West 507, every detail is crafted to ensure your vacation is nothing short of perfect.

    COMPLEX DETAILS & AMENITIES
    Dive into Crystal Shores West's unique indoor/outdoor swim-through pool, a perfect spot for swimming and lounging in any weather. For ultimate relaxation, unwind in the outdoor hot tub with views that enhance your experience. Stay active with the on-site exercise room or have some fun in the game room, suitable for all ages. Outdoor enthusiasts will love the BBQ area, ideal for grilling and socializing. To unwind, visit the sauna for a soothing escape. Stay connected with ease, as wireless internet is available throughout the complex.

    MONTHLY RENTALS
    The property does not offer monthly rentals.

    AGE REQUIREMENT:
    The minimum age to book this property is 25 years or older. Valid photo identification is required to verify age and ensure compliance with local regulations.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Poreallas
  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (lisämaksusta)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Laattalattia yleisissä tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä merta
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Sairaalan lähellä
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Lämmitetty allas
  • Pelihalli/-huone
  • Vesipuisto
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 98 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee lähellä teemapuistoa ja rannalla. Tropic Falls at OWA on suosittu nähtävyys, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Gulf Shores Beach ja Persianlahden osavaltion puisto. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Orange Beach Tennis Center ja Foley Sportsplex tapahtumakalenteri. Täällä voit ajaa vesiskootterilla, harrastaa laitesukellusta ja snorklata ja kokeilla muita vesiurheilulajeja. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Gulf Shores
Gulf Shores: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Gulf Shores, AL

Lähettyvillä

  • Opastekyltti, jossa lukee ”Clyde Shores”, ja taustalla palmuja sekä ranta.
    Gulf Shores Beach
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Kolme ihmistä istuu punaisella papupussilla hiekkarannalla. Taustalla on lava ja vihreitä valoja.
    Hangout Music Fest
    2 min ajomatka - 1.8 km:n päässä
  • Puinen kävelysilta, joka johtaa rannalle, ja sen molemmin puolin on palmuja.
    Persianlahden osavaltion puisto
    2 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
  • Little Lagoon
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • The Hangout
    2 min ajomatka - 1.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Gulf Shores, Alabama (GUF-Jack Edwardsin lentokenttä) – 8 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • The Hangout
    3 min ajomatka
  • Pink Pony Pub
    3 min ajomatka
  • Sunliner Diner
    2 min ajomatka
  • The Catch
    16 min kävelymatka
  • Picnic Beach
    2 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Crystal Shores West 507 by Liquid Life uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on sisäuima-allas. Uima-allas on lämmitetty uima-allas.

Onko Crystal Shores West 507 by Liquid Life lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Crystal Shores West 507 by Liquid Life?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla maksusta.

Mihin aikaan majoituspaikan Crystal Shores West 507 by Liquid Life sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Crystal Shores West 507 by Liquid Life uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Crystal Shores West 507 by Liquid Life sijaitsee?

Little Lagoon ja Gulf Shores Beach ovat 2 kilometrin päässä tästä rannalla sijaitsevasta huoneistorakennuksesta. Wade Ward Nature Park ja The Hangout ovat myös 2 kilometrin päässä.

Crystal Shores West 507 by Liquid Life – arvostelut

Arvostelut

Poikkeuksellisen hyvä

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 39 kautta 49 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 7 kautta 49 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 49 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 49 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 49 arvostelua

9,6

Siisteys

10

Sijainti

10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
The condo was clean
Yöpyi 12 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Family trip

Nice, clean & good area to stay
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Large balcony. Close walk to beach. Reserved parking space for condo was small and against the concrete wall so could not use but other parking available. Accommodations great. Would definitely go back!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
Overall, it was a very good experience. It was a nice place in a good location. I think the floors needed some attention. I don't know what was used to clean them, but they felt sticky.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very nice!

We enjoyed our stay.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Nice ocean front condo. No issues during stay. Do bring extra TP if staying a week as the one provided roll per bathroom will not last.
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
It was really nice. Great room and location!
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Place

This is a outstanding property, we have stayed at this property many times, love it all
Yöpyi 13 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Sister Trip

We loved the view and the convenience of the property to beaches, restaurants and shopping.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great stay

Great property very clean
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Condo in Gulf Shores

Beautiful condo with oceanfront view. Great beach access. Can’t wait to go back.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great view!

The patio overlooking the beach was the highlight of our stay. Everything was clean, comfortable, and as advertised.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Absolutely no complaints. It was perfect. Great view. Great location. Very clean inside and out.
Yöpyi 13 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great getaway

This condo is exactly as advertised! We had a great time and would highly recommend.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect Vacay

This condo was everything we hoped for. Perfect for family. Would recommend this for anyone. Would stay here again.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Julie

Fun girls weekend.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Can’t wait to go back!

This was a wonderful place to stay and my son is already talking about when we go back again. Plenty to do and great food close by. Very family friendly. Communication was excellent for any questions or issues. We definitely plan to stay again in the future.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

great place

We really enjoy Chrystal Shores West; the location is great, and the rooms are very nice. We also liked the new entrance to the beach with the passcode.
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

This unit delivers

Had to last minute book this unit after our other was canceled and we were so pleased and it was all so easy!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Comfortable and Convenient

This was the perfect place for us to spend the weekend with our son stationed at the Naval Nuclear Power Command in Goose Creek. We were able to relax and spend time together at the condo, but the location was also very convenient for exploring Charleston and the local area. Highly recommend.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Everything we had hoped for!

The unit was exactly what we had hoped it would be. Very clean.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

PERFECT Condo!

PERFECT Condo!! Nice furniture, nice layout, well-stocked kitchen, plenty of linens, nice balcony furniture.... Did NOT want to leave!!! Of course the beach is beautiful!!
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The only complaint I have is that the commode in the guest bathroom ran the entire time, there was no washer & dryer, and the floor stayed wet and slick in front of the a/c. Other than that the facility was nice. Great security. Good parking. Great view! Close to the beach.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful stay!

10/10 highly recommend. Everything was great the unit and complex are exactly like the pictures. Had a wonderful week and will book this unit again in the future.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

LOVED IT!

We will definitely be back!!! Just as advertised! ❤️
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023