Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG sijaitsee kohteessa Hattiesburg. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Hattiesburg Arts Council Gallery ja Hattiesburg Pocket Museum listalleen, ja joihinkin alueen muihin nähtävyyksiin kuuluu Gatti Town Pizza Buffet & Games ja Hattiesburgin eläintarha. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Reed Green Coliseum ja M.M. Roberts Stadium tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Hattiesburg
Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG
Majoituspaikan kohokohdat
Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG tarjoaa asiakkaidensa käyttöön erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä ilmainen buffetaamiainen, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kuntosali. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
Juomavesiautomaatti, televisio aulassa ja tietokonepiste
Hissi, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja savuttomat tilat
Majoituspaikan kaikkien 85 huoneen palveluihin ja mukavuuksiin kuuluvat muun muassa kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi ja työtuolit. Asiakasarvosteluissa kehutaan majoituspaikan siistejä huoneita.
Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
Hypoallergeeniset vuodevaatteet ja ilmaiset lisä-/varavuoteet
Designer-hygieniatuotteet ja hiustenkuivaajat
Vaatekaapit/komerot, lämmitys ja päivittäinen siivous
Samankaltaisia majoituspaikkoja
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Hattiesburg - I-59
Hattiesburg
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Hattiesburg - I-59
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Tässä majoituspaikassa on hiljaisuus klo 22.00–7.00
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Remontit ja kiinniolokaudet
Seuraavat tilat on suljettu maanantaisin, tiistaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja sunnuntaisin:
Sisäuima-allas
Seuraavat tilat on suljettu perjantaisin ja lauantaisin:
Sisäuima-allas
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Ilmaiset varavuoteet
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn ja lisä-/varavuoteen
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Majoituspaikassa on saatavilla yhdistettäviä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Ota yhteyttä majoituspaikkaan, jos haluat lisätietoja. Yhteystiedot löydät varausvahvistuksestasi.
Alle 16 vuotta vanhat asiakkaat eivät saa käyttää seuraavia tiloja: uima-allas ja kuntoilutila
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen)
Usein kysytyt kysymykset
Onko Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG lemmikkiystävällinen?
Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.
Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG?
19.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG tulopäivälle 25.10.2026 ovat alkaen 142 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät n ähdäksesi tarkemmat hinnat.
Mihin aikaan majoituspaikan Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Mihin aikaan majoituspaikan Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Missä Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG sijaitsee?
University of Southern Mississippi (yliopisto), Gatti Town Pizza Buffet & Games ja Reed Green Coliseum 3 kilometrin päässä tästä hotellista. M.M. Roberts Stadium ja Merit Health Wesley ovat myös 5 kilometrin päässä.
Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?
Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.
Arvostelut
Holiday Inn Express Hattiesburg West Univ Area by IHG – arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,8
Siisteys
9,6
Palvelut/mukavuudet
9,8
Henkilökunta ja palvelu
9,8
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 296 kautta 346 arvostelua
10–Loistava
296
Arvosana 8 - Hyvä. 32 kautta 346 arvostelua
8–Hyvä
32
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 346 arvostelua
6–OK
4
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 346 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 346 arvostelua
2–Hirveä
8
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Christine
27.9.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly atmosphere.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Tamina
23.8.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean rooms and friendly staff! Nice quick overnight stay.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
San juanita
11.7.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great clean stay
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
RaCayle
4.8.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
From the time we arrived to the time we left, all staff from the front desk to those helping in the dinning hall were beyond kind and helpful. We felt so welcomed after a long day on the road. Would absolutely stay here again.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Valerie
28.8.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
In town for a wedding and our weekend went smoothly. Employees were very friendly.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
LAWRENCE
15.9.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
All good
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Kelly
9.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place to stay
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
John
29.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
great breakfast and staff
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Deborah
11.8.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room cozy. Breakfast better than most others.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Maria
21.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice hotel! Clean, nice room and wonderful bed. All the staff was really nice.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lisa
24.8.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fairly new hotel and beautiful. So clean and no smell. The staff are really friendly. The room was so clean. The bed and pillows were very comfortable. The free buffet was tasty. It’s conveniently located right off the freeway.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Sanya
6.9.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Customer service was excellent, the manager can’t remember her name- she was so so sweet. She checked in on me to make sure everything was fine/ I mean she was so great. You can tell she loves her job.
breakfast option were fabulous. Great place, super friendly- would def stay again.
Highly recommend, super clean as well.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
William
23.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay! Everything about this hotel is superb, from top to bottom.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Grace
15.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was THE BEST EVER! Breakfast was great! The staff great! Accommodations great!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Casey
30.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great and plentiful breakfast
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Chris
17.5.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best staff my wife and I have experienced in quite a while, and we travel a good bit. Hotel was very clean.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
ASHLEY
6.7.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very very clean. Very friendly staff. Great breakfast. Only thing is the beds are rock hard
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Ashley
23.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
A typical holiday inn Express, the best!
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Paula
14.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was clean and the staff was friendly, knowledgeable and helpful with every request I had. Great place to stay!!!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Maria
27.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Always nice to stay at this hotel. A big and nice welcome smile all the time. Thank you!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Katharine
25.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a well-maintained, well-run hotel. There are excellent restaurants nearby.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
John
23.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room and hotel were clean. Breakfast was pretty good too. Indoor pool looked nice, but didn't try it. Plenty of restaurants nearby and a location that is near highway, and easy to find.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Teena
2.5.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beds great! Rooms very clean staff very nice and helpful.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lakeshia
13.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room, nice staff, and nice quiet area
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Emily
27.4.2026
Amazing !! Loved this hotel. Clean, friendly, good breakfast. Great location !