Koko loma-asunto

Villa Waldstrasse 05

Majoituspaikan Villa Waldstrasse 05 valokuvagalleria

Moderni olohuone, jossa on sohva, sohvapöytä ja televisio. Huoneessa on myös ruokailutila, jossa on pöytä ja tuolit. Huoneesta on suuret ikkunat, joista avautuu näkymä ulos.
Laituri ulottuu tyynen vesialueen päälle, ja sen päässä on rakennus, todennäköisesti laiturin päässä sijaitseva vartiotupa, ja lähellä on ankkuroituna vene.
Ulkoterassi, jossa on rottingista valmistettuja huonekaluja ja pöytä, joka on katettu kahdelle henkilölle.
Kompakti keittiö, jossa on ruokapöytä ja -tuolit, mikroaaltouuni ja pesuallas.
Moderni olohuone, jossa on sohva, sohvapöytä ja televisio. Huoneessa on myös ruokailutila, jossa on pöytä ja tuolit. Huoneessa on suuret ikkunat, joista on näkymä ulos.

Arvostelut

6,8 kautta 10.

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä46 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Villa Waldstrasse 05

  • Majoituspaikan kohokohdat
  • Villa Waldstrasse 05 tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan.
  • Muihin etuihin lukeutuvat:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Savuttomat tilat
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
  • Parvekkeet, satelliittikanavat ja lämmitys

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksilölliset kalusteet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

  • American Express
  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.3. 2.90 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 3.70 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1. marraskuuta – 31. joulukuuta välisenä aikana 3.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Heringsdorf. Usedomin luonnonpuisto ja Zdrowian promenadi ovat hyviä kohteita alueen luonnosta kiinnostuneille, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Tropenhaus Bansin ja Baltic Park Molo Vesipuisto. Wisentgehege Insel Usedom -eläinpuisto ja Karlin seikkailukylä ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Seebad Bansin
Seebad Bansin: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Heringsdorf, Mecklenburg-West Pomerania

Lähettyvillä

  • Puinen vene hiekkarannalla, taustalla meri.
    Usedomin luonnonpuisto
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Puinen laituri, joka ulottuu rannalle, ja taustalla näkyy rivi rantamajoja ja muita rakennuksia.
    Bansinin uimaranta
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Laituri, joka ulottuu merelle, ja sen yllä kirkas taivas.
    Heringsdorfin ranta
    17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Hans-Werner-Richter-Haus
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Tropenhaus Bansin
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Bansin Seebadin juna-asema – 16 minuutin kävelymatka
  • Heringsdorf (HDF) – 29 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • O'ne
    7 min ajomatka
  • Café ASGARD
    6 min kävelymatka
  • Portofino
    7 min ajomatka
  • Restaurant Meerzeit
    2 min kävelymatka
  • Eiscafé Pinguin
    6 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Villa Waldstrasse 05 lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Villa Waldstrasse 05?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Missä Villa Waldstrasse 05 sijaitsee?

Usedomin luonnonpuisto ja Tropenhaus Bansin sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä lomakoti. Hans-Werner-Richter-Haus ja Bansinin uimaranta ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä. Bansin Seebadin juna-asema sijaitsee 16 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

6,8