Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Vacation apartment on Halfterweg

Majoituspaikan Vacation apartment on Halfterweg valokuvagalleria

Tunnelmallinen olohuone, jossa on takka, sohva ja taustalla ruokailutila.
Siististi pedattu sänky, jossa on tumma pääty ja sen kanssa yhteensopivat tyynyt, yöpöytä lampun kanssa ja pieni lipasto.
Parvekkeessa on koristeellinen metallinen kaide, pieni pyöreä pöytä, jossa on kynttilä ja kuivattuja kukkia, sekä pehmustettu tuoli, jossa on kuvioitu koristetyyny.
Kaksikerroksinen rakennus, jossa on parveke ja autotalli.
Moderni olohuone, jossa on nojatuoli, litteänäyttöinen televisio, pieni pöytä lampun kanssa ja kirjahylly.

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone120 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Vacation apartment on Halfterweg

  • Perheystävällinen huoneisto
  • Vacation apartment on Halfterweg tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään seuraavat edut yöpymisen aikana:
  • Savuttomat tilat, pelejä ja kirjoja
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Vacation apartment on Halfterweg kaikkien huoneiden palveluihin ja mukavuuksiin kuuluvat muun muassa takat ja erilliset ruokailualueet sekä ilmainen Wi-Fi ja ruokapöydät.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Syöttötuolit, lastenkirjoja ja vauvan matkasängyt
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja hiustenkuivaajat
    • Televisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Parvekkeet, erilliset ruokailualueet ja keittiöt

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Kaksilasiset ikkunat
  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Yksikön koko: 120 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Hirschberg. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Motorrad-Museum ja Limeskastell Pohlin museo listalleen, ja alueen mielenkiintoisiin maamerkkeihin kuuluvat Oraniensteinin linna ja Katholische Kirche St. Petrus und Marcellinus. Oletko matkalla lasten kanssa? Kukkalabyrintti ja Labyrintti ovat vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Hirschberg
Hirschberg: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Hirschberg, RP

Lähettyvillä

  • Perinteinen puurunkoineen koristeltu talo, jonka edessä on kyltti, jossa lukee ”Pension 23m Malerwinkel”. Taustalla näkyy linna, jossa on korkea torni, ja se sijaitsee kukkulan päällä.
    Nassauin luonnonpuisto
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jonka julkisivu on punavalkoinen, siinä on köynnöksillä peitetyt holvikaaret ja edessä kulkee mukulakivikatu.
    Limburgin tuomiokirkko
    19 min ajomatka - 18.5 km:n päässä
  • Historiallinen linna sijaitsee kukkulalla, jolta avautuu näkymä rauhalliselle joelle. Etualalla näkyy rakennuksia ja silta.
    Ehrenbreitsteinin linna
    38 min ajomatka - 41.4 km:n päässä
  • Joki, jonka yllä on silta, sekä patsas ja rantakatu, jossa on lipunliehuntaa.
    Deutsches Eck (niemi)
    44 min ajomatka - 45.1 km:n päässä
  • Emser Therme
    32 min ajomatka - 29.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Balduinsteinin juna-asema – 8 minuutin ajomatka
  • Mainz (QFZ-Mainz Finthen) – 67 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Raststätte Nentershausen Ost
    7 min ajomatka
  • Freimühle
    10 min ajomatka
  • Wasser Weibchen
    8 min ajomatka
  • Historisches Landhotel Studentenmühle
    11 min ajomatka
  • Wirzenborner Liss
    11 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Vacation apartment on Halfterweg lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Vacation apartment on Halfterweg?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Vacation apartment on Halfterweg sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Vacation apartment on Halfterweg uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Vacation apartment on Halfterweg sijaitsee?

Nassauin luonnonpuisto sijaitsee muutaman askeleen päässä tästä perheystävällisestä asuinrakennuksesta. Kukkalabyrintti ja Lahnin vaellusreitti sijaitsevat 10 kilometrin päässä. Westerwaldin luonto- ja huvipuisto ja St. Laurentius Kircheovat myös 10 kilometrin päässä.

Vacation apartment on Halfterweg – arvostelut