Koko loma-asunto

Kings Retreat

3.0 tähden majoituspaikka

Majoituspaikan Kings Retreat valokuvagalleria

Hirsimökki, jonka perustuksena on kivimuuri, siinä on suuret ikkunat ja lumipeitteinen katto.
Tilava ruokailutila, jossa on puinen pöytä kuudelle henkilölle, ja pöydän ympärillä on valkoisia tuoleja, joissa on pehmustetut istuimet.
Sisätilat
Sisätilat
Sisätilat

Koko koti

7 makuuhuonetta6 kylpyhuonetta15 henkilöä372 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Grilli
  • Takka

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Kings Retreat

  • Majoituspaikan kohokohdat
  • Kings Retreat tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
  • Grillejä, savuttomat tilat ja biljardipöytä
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Kings Retreat kaikkien huoneiden palveluihin ja mukavuuksiin kuuluvat esimerkiksi takat ja ilmastointi sekä erilliset ruokailualueet.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • 6 kylpyhuonetta, joista löytyy kylpyammeet tai suihkut
    • Televisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Erilliset ruokailualueet, keittiöt ja jääkaapit

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 7 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 6 yksityistä kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Grilli

Pesulapalvelu

  • Kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Biljardipöytä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: apartment.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Island Park. Kulttuurin nälkäisille Mack's Inn Playhouse on hyvä kohde, alueen luonnonkauneudesta voi nauttia vierailemalla kohteissa Harriman State Park ja Henrys Lake State Park. Täällä voit hiihtää ja harrastaa muita talviurheilulajeja kuten moottorikelkkailua ja pulkkailua. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Island Park (puisto)
Island Park: näytä lisää huviloita
Kartta
3774 Century Dr, Island Park, ID, 83429

Lähettyvillä

  • Maaseutumaisema, jossa on kaksi suurta navettaa, soratie ja kirkkaan sininen taivas.
    Harriman State Park
    32 min ajomatka - 35.9 km:n päässä
  • Hirvi laiduntaa ruohikkoisella niityllä, taustalla näkyy puita.
    Henrys Lake
    38 min ajomatka - 44.2 km:n päässä
  • Lumipeitteisten puiden ympäröimä geoterminen kuuma lähde.
    Yellowstone Park West Entrance
    53 min ajomatka - 70.5 km:n päässä
  • Island Park Reservoir
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Centennial Mountain Shores Park
    19 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • West Yellowstone, Montana (WYS-Yellowstone) – 47 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Shotgun Bar
    8 min ajomatka
  • Trouthunter
    22 min ajomatka
  • Boondocks
    7 min ajomatka
  • Blue Buffalo Grill
    21 min ajomatka
  • Lakeside Lodge Bar
    21 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Kings Retreat lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Kings Retreat?

Ilmainen pysäköinti lähistöllä.

Mihin aikaan majoituspaikan Kings Retreat sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Kings Retreat uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Kings Retreat sijaitsee?

Island Park Reservoir ja Centennial Mountain Shores Park sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä mökistä. Caribou-Targheen kansallispuisto ja Island Park Dam (pato) ovat myös 20 kilometrin päässä.

Kings Retreat – arvostelut