KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea
Nykyinen hinta on 66 €
1.10.–2.10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Standard-huone, tupakointi kielletty (Semi Double)

8,8 kautta 10
Loistava
(20 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Huone, tupakointi kielletty (Moderate Queen)

9,2 kautta 10
Upea
(33 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone, tupakointi kielletty (King)

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi sallittu (Moderate)

9,0 kautta 10
Upea
(32 arvostelua)
  • 22 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

  • 34 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Deluxe-huone, tupakointi kielletty (King, Universal)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Superior-huone, tupakointi kielletty (Queen)

9,2 kautta 10
Upea
(18 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo sijaitsee kohteessa Korinbo. 21st Century Museum of Contemporary Art (nykytaiteen museo) ja Kanazawa Yasuen lehtikultamuseo ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita, ja muihin alueen huomionarvoisiin maamerkkeihin kuuluu Kanazawan linna ja Higashi Chaya -alue. Kenrokuenin puutarha on vierailun arvoinen kohde. Asiakkaat arvostavat erittäin paljon tämän hotellin alueen nähtävyyksiä. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kanazawa
Kartta
1-chome-2-16 Korinbo, Kanazawa, Ishikawa, 920-0961

Lähettyvillä

  • Kivestä rakennettu torii-portti, jonka luo johtaa portaat, ja jonka ympärillä on vehreää kasvillisuutta.
    Oyaman pyhäkkö
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Lumipeitteinen puutarha, jossa on silta, puita ja lampi.
    Kenrokuenin puutarha
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Perinteinen japanilainen linna, jossa on useita valkoisia ja punaisia laattakattoja, puiset portit ja kivimuuri.
    Kanazawan linna
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Ryhmä suuria, valoa heijastavia palloja ulkotilassa.
    21st Century Museum of Contemporary Art (nykytaiteen museo)
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Vilkkaassa sisätilamarkkinahallissa on useita myyntikojuja, joissa myydään mereneläviä ja muita tuotteita.
    Ōmichō-tori
    11 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Kanazawan asema – 13 minuutin ajomatka
  • Komatsu (KMQ) – 44 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Starbucks
    2 min kävelymatka
  • ハム&ゴー
    3 min kävelymatka
  • 豚蔵 香林坊店
    3 min kävelymatka
  • 不室屋カフェ 香林坊大和店
    3 min kävelymatka
  • Mito
    2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Oyaman pyhäkkö
  • Lähellä kohteita Kanazawan linna ja 21st Century Museum of Contemporary Art (nykytaiteen museo) sijaitseva KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, joihin kuuluu muun muassa kuivapesula-/pesulapalvelut. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin kuuluvat:
    • Savuttomat tilat, hissi ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
    • Myyntiautomaatti, tallelokero vastaanotossa ja matkatavarasäilytys
    • Asiakasarvosteluissa ylistetään avuliasta henkilökuntaa
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikki 207 huonetta tarjoavat sellaisia mukavuuksia kuin ilmastointi ja ilmainen Wi-Fi. Asiakasarvosteluissa arvostetaan paljon majoituspaikan siistejä huoneita.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Bideet, suihkun ja kylpyammeen yhdistelmät ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 32-tuumainen LCD-televisio, josta löytyy digitaalikanavat
    • Lämmitys, päivittäinen siivous ja puhelimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuoleja paikan päällä
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille

Muuta

  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita (avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja)

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

  • American Express
  • Diners Club
  • JCB International
  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia matkustajia antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa heidän kirjautuessaan mihin tahansa majoituskohteeseen (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspalveluiden tarjoajien tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio
Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Usein kysytyt kysymykset

Onko KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo?

26.9.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo tulopäivälle 1.10.2026 ovat alkaen 66 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo?

Pysäköintipaikkoja on rajoitettu määrä.

Mihin aikaan majoituspaikan KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo sijaitsee?

Oyaman pyhäkkö, Kenrokuenin puutarha ja 21st Century Museum of Contemporary Art (nykytaiteen museo) sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä hotellista. Ōmichō-tori ja Kanazawan linna ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä. Kanazawan asema sijaitsee 22 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

KOKO HOTEL Premier Kanazawa Korinbo – arvostelut

9,0

Upea

9,2

Siisteys

9,0

Palvelut/mukavuudet

9,0

Henkilökunta ja palvelu

9,0

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 620 kautta 1003 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 284 kautta 1003 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 73 kautta 1003 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 16 kautta 1003 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 10 kautta 1003 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Outstanding staffing. Great value. Clean room. I stayed several nights and the longer I was there the more I liked it. Everything was fantastic.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
2回目の宿泊です。部屋は相応に広くリラックスできます。風呂が単なるユニットバスでなく、簡易ながらシャワーゾーンとの間に透明な扉がありとても役に立ちます。清潔でスタッフのみなさんの対応もよく、金沢の定宿にしています。次回もリピート確定です。
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy buen hotel, excelentemente bien ubicado (cerca de zonas turísticas, transporte y tiendas).
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
観光ビジネスともに立地よく、スタッフも対応丁寧で、部屋は清潔。外国人観光客多め
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
おせわになりました
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good stay
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Camera pulita, personale gentile, colazione buona ma con pochi dolci
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
満足いく設備でした。
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋も綺麗で快適に過ごせましたし朝食レストランにいたスタッフさんとても親切で高齢の母にも優しくして頂き感謝してます。
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
初でしたが良かったです ひとつ言えば、チェックアウト精算時もう少しスピーディーにしていただけたらと少し感じた。社員研修もあったので仕方なく😅 自分待ち合わせもあったので少し遅刻してしまいました!
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El hotel y la ubicación excelente. Los lugares de interés están a 20 a 30 minutos caminando.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
ロケーションが良いしラウンジでワインが飲める。
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
客室は綺麗ですごしよかったです。
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
立地が最高でした。
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean, good location
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great staff, location, clean well supplied rooms
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
よかったです
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Nice stay
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I would recommend this hotel to a friend.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
スタッフの方の対応も素晴らしく場所も文句なし。ホテルも綺麗で毎回ここに泊まります。
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best location ever! Super friendly staff. Clean room. Would stay there again for sure!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location is perfect, I had an excellent stay! The hotel is modern and close to everything. I was able to visit many places just by walking and the rest was by bus. There’s a lot of restaurants nearby and many shops.
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
綺麗なお部屋で安くてとても良かったです
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
모든것이 새것으로 깨끗하고, 조식도 가나자와 오뎅 포함 다양하게 나와서 좋았습니다. 오후에 해피아우어에는 와인과 사케 무제한이구요.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. We took the city bus from the train station and then walked everywhere. But there is a stop right nearby if you wish to catch the bus. Room was nice and is standard Japanese size. Breakfast wasn’t worth the money.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026