Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City

Majoituspaikan Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City valokuvagalleria

Ulkopuoli
Älytelevisio, kirjoja
Älytelevisio, kirjoja
Ruokailu
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City

  • Unwind in Kimberling City at this charming house. With 2 king bedrooms, a cozy living room with a sofa bed, and an office space with a bunk bed, this property is perfect for small groups or families. Enjoy the convenience of amenities like a full kitchen, washing machine, iron, and WiFi during your stay. Make your holiday one for the books with a stay at our place.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Korkeintaan 9 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Sisäänkäynnille johtava askelma
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Järven rannalla
  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 24

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone ja käynnistä se
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Korkeintaan 1 (korkeintaan 9 kg per lemmikki)

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee lähellä teemapuistoa ja järvenrannalla. Sight and Sound Theatre ja Titanic Museum ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita, ja joihinkin alueen suosituimpiin nähtävyyksiin kuuluu Silver Dollar City Theme Park ja Branson White Water Themepark. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen The Track (huvipuisto) tapahtumat, tai vietä ilta kohteessa Grand Country Music Hall. Majoituspaikan lähellä on monia mahdollisuuksia harrastaa vapaa-ajanaktiviteetteja, voit esimerkiksi ajaa vesiskootterilla, meloa kajakilla ja vesihiihtää.Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kimberling City
Kimberling City: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Kimberling City, MO

Lähettyvillä

  • Teatteri, jossa on neonvalot, tiilestä rakennettu rakennus ja hyvin hoidettu puutarha.
    Highway 76 Strip
    17 min ajomatka - 25.3 km:n päässä
  • Suuren laivan pienoismalli, joka on esillä museossa.
    Titanic Museum
    19 min ajomatka - 27.5 km:n päässä
  • Suuri, beigenvärinen rakennus, jossa on kaarevat ikkunat ja kellotorni. Sen ympärillä on siististi leikattuja pensasaitoja ja taivas on kirkas.
    Sight and Sound Theatre
    22 min ajomatka - 30.6 km:n päässä
  • Suihkulähde, jossa vesi ampuu ilmaan ja jossa on myös lieskoja, yhdysvaltalainen lippu ja taustalla puita.
    Branson Landing
    25 min ajomatka - 34.2 km:n päässä
  • Port of Kimberling Marina
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Branson, MO (BKG) – 43 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Brother's Burgers
    2 min ajomatka
  • Ma's place
    3 min ajomatka
  • Danna’s BBQ & Burger Shop
    11 min ajomatka
  • Laketime Bistro
    3 min ajomatka
  • Lakehouse Bar And Grill
    23 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City lemmikkiystävällinen?

Kyllä, tämä majoituspaikka sallii lemmikit (korkeintaan 1). Kukin lemmikki saa painaa korkeintaan 9 kg.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City sijaitsee?

Port of Kimberling Marina ja Table Rock Lake sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä järvenrannalla olevasta loma-asunnosta. Mark Twain National Forest ja White River ovat myös 2 kilometrin päässä.

Modern 2-bedroom house with WiFi, AC in Kimberling City – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä