Koko mökki

Charming Creekside Cottage with Hot tub

Majoituspaikan Charming Creekside Cottage with Hot tub valokuvagalleria

Puinen terassi, jossa on poreallas, katettu ulkotila oleskelua varten ja näkymä metsäiselle alueelle.
Tunnelmallinen olohuone, jossa on tummanvärinen sohva, pyöreä puinen sohvapöytä ja kuviollinen matto.
Makuuhuone, jossa on ruutukuviollinen päiväpeite, tyynyjä, puinen yöpöytä ja pyöreä matto.
Tunnelmallinen olohuone, jossa on kattotuuletin, pyöreä puinen sohvapöytä, sohva ja suuri ikkuna, josta avautuu näkymä vehreään maisemaan.
Kahvinurkkaus, jossa on kahvinkeitin, kahvipannu ja kahviin liittyvä kyltti.

Koko mökki

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta139 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Poreallas
  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Takka
Nykyinen hinta on 297 €
sisältää verot ja maksut
27.8.–28.8.

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Charming Creekside Cottage with Hot tub

  • Summary:

    Escape to East Fork Acres, a charming Hocking Hills cottage tucked among towering pines and peaceful countryside—yet just a short drive from Old Man’s Cave and the area’s most-loved attractions. Thoughtfully renovated while still embracing its 1980’s roots, this cozy retreat is full of character, warmth, and timeless charm. Inside, you’ll find songbird-inspired interiors, while outside, a private hot tub, seasonal creek, porch swing, and acres of room to roam invite you to slow down and unwind. East Fork Acres blends nostalgic cottage charm with modern comforts, offering a stay that feels authentic, welcoming, and rich with personality.



    The Space:

    Filled with songbird-inspired interiors, collected vintage touches, and warm, welcoming spaces, this charming retreat was designed for slowing down and enjoying life’s simpler moments.



    SLEEPS 6

    Main Floor Bedroom

    A Queen and twin bedroom with a cozy wood burning stove. Please note: this room closes by curtains. This is NO door.



    Main Floor Bathroom

    Shower/Tub Combo



    2nd Floor Bedroom(s)

    One queen bedroom

    One twin bedroom

    Please note: you have to walk through the bathroom and queen bedroom to access the main stairs from the twin bedroom, unless you prefer the kids entrance! No judgement!



    2nd Floor Bathroom

    Standing Shower (height restriction)

    (Jack and Jill bathroom)



    Outside, you’ll find one of the property’s greatest treasures—wide open spaces to explore. Wander through the acreage, listen to the creek as it winds through the property, relax beneath mature pine trees, or unwind in the private hot tub after a day of adventure. Enjoy meals together on the patio, sip your morning coffee from the porch swing, and take in the peaceful countryside setting all around you.



    Whether you’re gathering with family, reconnecting with friends, or simply seeking a quiet escape, East Fork Acres offers a nostalgic cottage experience surrounded by nature and room to roam.



    Guest Access:

    Guests will have private access to the entire cottage and surrounding property during their stay. Enjoy the hot tub, outdoor dining patio, fire fit, grill, porch swing, seasonal creek, and expansive acreage to explore at your leisure.



    Whether you’re wandering beneath the mature pine trees, enjoying a quiet evening under the stars, roasting some marshmallows or simply soaking in the peaceful countryside setting, East Fork Acres is yours to enjoy. Please note that some outdoor areas may vary seasonally due to weather and natural conditions.



    Getting Around:

    Plenty of parking in the flat driveway!



    Other Things to Note:

    There is no washer and dryer onsite.

    A/C is ran from window units

    ***The bedroom ceilings are low! 6’2 max without having to duck in slanted areas.

    NO refunds will be given for not reading the full cabin description, wildlife mishaps, bugs, power outages, WiFi malfunctions, or acts of God.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Ulkotulisija

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Maaseudulla
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Valinnaisia golfetuja
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 139 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 22

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

-No Pets, No Hunting, No Parties, No ATV/UTV riding -Check in at 4pm Check-out at 10am -You are solely responsible for any property damage during...

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee maaseudulla ja veden äärellä. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Hocking Hills State Park (luonnonpuisto) ja Old Man's Cave. Pump House Center for the Arts ja Hopewell Culture National Historical Park (puisto) ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kalastus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu pyöräily, vuorikiipeily ja kalliokiipeily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Laurelville
Laurelville: näytä lisää mökkejä
Kartta
Laurelville, OH

Lähettyvillä

  • Tyyni järvi, jonka pinnasta heijastuu tiheä metsä. Järvellä on puinen silta ja pieni vene.
    Tar Hollow State Park
    11 min ajomatka - 8.6 km:n päässä
  • Kivinen silta, joka ylittää vesiputouksen metsäisellä alueella.
    Hocking Hills State Park (luonnonpuisto)
    22 min ajomatka - 21.7 km:n päässä
  • Vesiputous metsäisellä alueella, jossa auringonvalo siivilöityy puiden läpi.
    Conkles Hollow State Nature Preserve
    25 min ajomatka - 24.8 km:n päässä
  • Ash Cave
    23 min ajomatka - 23.4 km:n päässä
  • Old Man's Cave
    25 min ajomatka - 25.8 km:n päässä

Ravintoloita

  • Papa Dino's Pizzeria
    19 min ajomatka
  • Jimbo’s Burgers & Beer
    19 min ajomatka
  • Big Country Pizza
    10 min ajomatka
  • Harper’s Gas And More
    19 min ajomatka
  • Bait House
    24 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Charming Creekside Cottage with Hot tub lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Charming Creekside Cottage with Hot tub?

29.7.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Charming Creekside Cottage with Hot tub tulopäivälle 27.8.2026 ovat alkaen 297 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Charming Creekside Cottage with Hot tub?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Charming Creekside Cottage with Hot tub sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Charming Creekside Cottage with Hot tub uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Charming Creekside Cottage with Hot tub sijaitsee?

Tar Hollow State Park on 6,5 kilometrin päässä tästä rannalla sijaitsevasta mökistä. Hocking Hills State Park (luonnonpuisto) ja Blue Moon Acres sijaitsevat 20 kilometrin päässä. Ash Cave ja Ash Cave Recreation Area ovat myös 20 kilometrin päässä.

Charming Creekside Cottage with Hot tub – arvostelut