Sumatra Hotel e Centro de Convenções

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
Nykyinen hinta on 58 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 2/2 huonetta

Kahden hengen deluxe-huone

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(18 arvostelua)
  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä), 2 yhden hengen sänkyä

9,2 kautta 10
Upea
(5 arvostelua)
  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Sumatra Hotel e Centro de Convenções sijaitsee kohteessa Centro (Londrina) lähellä lentokenttää ja lähellä kävelysiltaa/promenadia. Santuario de Schoenstatt ja O Passageiro ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja muihin alueen nähtävyyksiin kuuluu Raamatun monumentti ja Londrina Planetarium. Aurinkokello ja Ney Bragan puisto ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Londrina
Kartta
Rua Senador Souza Naves 803 - Centro, Londrina, PR, 86010-160

Lähettyvillä

  • Santuario de Schoenstatt
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Concha Acustica
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Londrinan katedraali
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Praça Sete de Setembro
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Igapo-järvi
    19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Cambén asema – 26 minuutin ajomatka
  • Londrina (LDB) – 8 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Bar Do Japa
    7 min kävelymatka
  • Hachimitsu
    1 min kävelymatka
  • Pizzaria Ravenna
    5 min kävelymatka
  • Villa Badú
    5 min kävelymatka
  • Komeda's Costelaria Vip
    1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Sumatra Hotel e Centro de Convenções

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Catuai Shopping Mall (ostoskeskus)
  • Sumatra Hotel e Centro de Convenções tarjoaa asiakkaiden käyttöön erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen, kahvila ja puutarha. Paikan päällä sijaitsee ravintola Empório Sumatra, jonka erikoisuuksiin kuuluu happy hour ja joka tarjoaa aamiaisen, brunssin, lounaan ja illallisen. Ilmainen Wi-Fi huoneessa on kaikkien asiakkaiden käytössä. Saatavilla oleviin palveluihin/mukavuuksiin kuuluu myös baari ja ympäri vuorokauden auki oleva business center.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
    • Omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta), kahvi-/teetarjoilu aulassa ja juhlasali
    • Matkatavarasäilytys, hissi ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
    • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan kaikkien 99 huoneen mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi ja äänieristetyt seinät.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 32-tuumainen taulutelevisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Päivittäinen siivous, työpöydät ja puhelimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Sumatra Hotel e Centro de Convenções lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Sumatra Hotel e Centro de Convenções?

25.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Sumatra Hotel e Centro de Convenções tulopäivälle 26.10.2026 ovat alkaen 58 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Sumatra Hotel e Centro de Convenções?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla 20.00 BRL:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen. Pitkäaikaispysäköinti on saatavilla 20.00 BRL:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Mihin aikaan majoituspaikan Sumatra Hotel e Centro de Convenções sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen ei ole saatavilla.

Mihin aikaan majoituspaikan Sumatra Hotel e Centro de Convenções uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Missä Sumatra Hotel e Centro de Convenções sijaitsee?

Santuario de Schoenstatt, Concha Acustica ja Sydänsairaala sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä hotellista. Zaqueu de Mello -teatteri ja Londrinan katedraali ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Sumatra Hotel e Centro de Convenções – arvostelut

8,6

Loistava

8,8

Siisteys

8,4

Sijainti

9,0

Henkilökunta ja palvelu

8,0

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 254 kautta 507 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 159 kautta 507 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 61 kautta 507 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 18 kautta 507 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 15 kautta 507 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente hotel e recomendo
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
O café da manhã foi bom
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Uma equipe com um atendimento maravilhoso, um café da manhã delicioso porém um hotel que precisava de uma modernização
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Toda vez que vamos a Londrina temos nos hospedado no Sumatra. O atendimento é excelente. O café da manhã é maravilhoso. As instalações são acolhedoras e perfeitas. Parabéns !!!
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel está velho . Mal cuidado . Quartos que precisam de reforma urgente
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me hospedo no hotel Sumatra já faz tempo. A localização é ótima. Os funcionários são solícitos. O café da manhã é muito bom e variado. Com relação ao ar condicionado tenho a dizer que, embora funcione bem, alguns fazem muito barulho.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bom
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente hospedagem com café da manhã maravilhoso.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel bem localizado, limpo e bem arrumado, café da manhã bem gostoso.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Otimo hotel, recomendo
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

recomendo a todos

Hotel com ótimo custo beneficio e excelente cafe da manhã.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Equipe gentil, quarto limpo, tudo muito antigo, porém funcionando
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tudo otimo.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tudo ok
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Estadia muito boa, indicarei aos colegas.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ótimo hotel

Hotel antigo, mas bem cuidado, quanto confortável, ótimo chuveiro, café da manhã incrível!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
O café da manhã foi o diferencial, pois é delicioso... Diversas opções, tudo gostoso e muito bem servido.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Atenção e gentileza nota mil!

Hotel antigo, super bem localizado, funcionários gentis e atenciosos, café da manhã delicioso.Sempre fico neste hotel qdo estou em Londrina e já reservei para minha família.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Acomodação simples, mas limpa e organizada. Além disso, o hotel é bem localizado e o atendimento é muito bom!
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bom custo benefício

Viagem agradável. Hotel antigo mas muito bom
Restaurante do hotel
Restaurante do hotel
Restaurante do hotel
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ótimo!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bem variado e bom
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hotel antigo porém confortável

Hotel antigo, quarto com móveis antigos, porém cama confortável e chuveiro bom. Café da manhã com várias opções!
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Razoável, instalações muito antigas mas o café da manhã surpreendeu com boa variedade
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muito bem recebida nas excelentes instalações do hotel. Um ponto alto da estadia, o mesmo que me fez repetí-la, foi a comida do restaurante. Massas maravilhosas!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024