Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Chalet Le Solem, Golf et Spa !

Majoituspaikan Chalet Le Solem, Golf et Spa ! valokuvagalleria

Tilava olohuone, jossa on takka, suuret ikkunat ja ruokailutila tuoleineen.
Moderni keittiö, jossa on puiset kaapit, keskellä oleva keittiösaareke, baarituolit, riippuvalaisimet ja suuri seinäkello.
Suuri, kaksikerroksinen talo, jossa on parveke, ja sen ympärillä on metsäinen maisema.
Tilava keittiö, jossa on suuri keittiösaareke, puinen katto ja suuret ikkunat.
Moderni keittiö, jossa on puiset kaapit, keskellä sijaitseva saareke baarituoleineen, riippuvalaisimet ja ruostumattomasta teräksestä valmistettu jääkaappi.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta139 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Chalet Le Solem, Golf et Spa !

  • Summary:

    Évadez-vous dans ce refuge majestueux. Entre rires en famille et complicité entre amis, profitez d'une vue spectaculaire sur le Mont-Blanc depuis votre SPA privé bouillonnant. Un intérieur chaleureux, une terrasse suspendue vers les sommets et une ambiance magique : le décor parfait pour créer des souvenirs inoubliables. Le luxe de la sérénité vous attend.



    CHALET LE SOLEM – CITQ: 316406



    The Space:

    Ce magnifique chalet peut accueillir jusqu'à dix personnes dans ces quatres chambres à coucher. Amplement d’espaces pour tous et d’attrait pour occuper toutes les familles. Avec ses jeux de société, table de pool, table de babyfoot, deux télévisions et son spa!



    Guest Access:

    Pour séjourner ici vous devez:

    1-Remplir vos informations de contact.

    2-Joindre une pièce d'identité valide

    3-Donner un dépôt de garantie de 1000$ qui est exigé sous formes de gel de fonds sur carte de crédit ou un paiement remboursable, le tout varie d’une plateforme à l'autre.(Si aucun bris n’est constaté suite à votre départ, le remboursement vous est émis. Notez qu’il peut prendre jusqu'à 14 jours de traitement en délai bancaire.)

    4-Lire attentivement les règles de la Maison et les accepter.



    Les animaux de compagnie sont acceptés (avec un frais de ménage supplémentaire de 100$+tx/chien)

    Des frais de 40$ + tx s'appliqueront par personne à partir de la 8e personne.



    The Neighborhood:

    Séjourner dans notre chalet, c’est s’offrir un accès privilégié à une foule d’activités pour tous les goûts, à moins de 30 minutes de route.



    Les enfants seront comblés à la *Jungle Magique* (5 min), au *Village du Père Noël* (26 min), ou à *Zone MBPark* (5 min), une attraction aquatique amusante. Pour les amateurs de vitesse, direction *Go-Kart Emond* (7 min).



    Les amateurs de course automobile voudront en profiter d'une visite au *Circuit Mont-Tremblant* (26 min).



    Les amoureux de la nature apprécieront le *Lac Ouimet* (18 min) pour la baignade, la pêche ou le kayak, les sentiers de randonnée et de raquette du *Sentier des cimes Laurentides* (7 min) et du *Parc Éco-Laurentides* (22 min).



    En hiver, visitez le *Centre KanaTha-Aki* (28 min) pour une expérience inoubliable en traineau à chiens.



    Les passionnés de ski et de montagne trouveront leur bonheur à *Ski Mont-Blanc* (4 min) ou au *Sommet du Mont-Tremblant* (30 min).



    Découvrez aussi le charme du *village piétonnier de Mont-Tremblant* (25 min), ses boutiques, ses restaurants et ses activités familiales, ou dévalez les pistes de la *Skyline Luge* (25 min).



    Envie d’une expérience unique? Essayez un vol avec *Air Panorama* (7 min), un tour en hélicoptère avec *Héli-Tremblant* (8 min) ou vivez des sensations fortes au *Tyroparc* (25 min).



    Pour un moment de détente, offrez-vous une pause au *Spa Scandinave Mont-Tremblant* (20 min), ou une visite paisible au *Monastère des Apôtres de l’Amour Infini* (13 min). Côté culture, la *Maison des Arts de Saint-Faustin* (5 min) vous ouvre ses portes.



    Et pour les amateurs de vélo, pêche ou la location de canot/kayak, le *vélo Mont-Tremblant* (18 min), la *Pourvoirie du Lac Berval* (22 min) et *À l’abordage* (12 min) vous attendent.



    Other Things to Note:

    La résidence est située en nature, il pourrait donc y avoir – malgré les mesures nécessaires mises en place pour prévenir cette situation - des insectes ou petits animaux aux alentours ou qui s’introduisent à l’intérieur si les portes et/ou fenêtres sont laissées ouvertes.



    Merci beaucoup pour votre collaboration !

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Työhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Biljardipöytä
  • Pöytäjalkapallopeli

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 139 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

🏡 Règlements du Chalet - Pour un séjour agréable et harmonieux ! 1)👥 Capacité d'accueil : L'occupation maximale doit être respectée pour assurer ...

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 316406, 2026-11-05

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Mont-Blanc. Mont-Blancin hiihtoalue ja Mont-Tremblant Ski Resort (laskettelukeskus) ovat myös vierailun arvoisia, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa. Joulupukin kylä ja Sport Zone ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Mont-Blanc
Mont-Blanc: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Mont-Blanc, QC

Lähettyvillä

  • Kirkkaan taivaan alla, syksyn väreissä hehkuvien metsien ja kaukana horisontissa kohoavien vuorten ympäröimä järvi.
    Le P'tit Train du Nordin pyöräilyreitti
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Lumipeitteinen vuoristo, jossa on terävät huiput ja kirkas taivas.
    Mont-Blancin hiihtoalue
    6 min ajomatka - 6.7 km:n päässä
  • Royal Laurentien Golf
    1 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Rougeaud-järvi
    3 min ajomatka - 3.0 km:n päässä
  • Puukävely
    8 min ajomatka - 8.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Mont-Tremblant, QC (YTM-Mont-Tremblantin kansainvälinen lentoasema) – 56 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Restaurant Le Routier
    5 min ajomatka
  • La Tablée des Pionniers
    7 min ajomatka
  • Le Cafe Mont Blanc
    7 min ajomatka
  • Atelier Babacool Chocolat Et Café
    9 min ajomatka
  • 100% Boeuf
    6 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Chalet Le Solem, Golf et Spa ! lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Chalet Le Solem, Golf et Spa ! sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Chalet Le Solem, Golf et Spa ! uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Chalet Le Solem, Golf et Spa ! sijaitsee?

Le P'tit Train du Nordin pyöräilyreitti, Rougeaud-järvi ja Cornu-järvi 3 kilometrin päässä tästä lomakoti. Nantel-järvi ja Valkoinen järvi ovat myös 5 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä