Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Comfy Haven

Majoituspaikan taso: 3

Majoituspaikan Comfy Haven valokuvagalleria

Ruohikkoalue, jossa on palmuja, kivimuuri ja näkymä merelle.
Valkoinen rakennus, jossa on useita parvekkeita, portaikko ja näkymä vehreään maisemaan.
Suuri, monikerroksinen rakennus, jossa on parvekkeita ja kaarikkunaikkunoita.
Keittiössä on valkoiset kaapit, kaksi-osainen tiskiallas, graniittitaso ja seinään kiinnitetty tuuletin.
Portaat, joissa on marmorista tehdyt askelmat ja puiset kaiteet.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Comfy Haven

  • Huoneisto, joka sijaitsee lähellä kohdetta Montego Bay Convention Centre
  • Comfy Haven sijaitsee kohteen Rose Hallin talo lähellä ja tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin kuuluvat:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) ja kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan kaikkien yksilöllisesti kalustettujen huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi ilmastointi ja erilliset oleskelualueet sekä ilmainen Wi-Fi ja ruokapöydät.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Keittiöt, joista löytyy täysikokoiset jääkaappipakastimet, mikroaaltouunit ja uunit
    • 32-tuumainen älytelevisio, josta löytyy digitaalikanavat
    • Yksityiset aidatut pihat, vaatekaapit/komerot ja erilliset oleskelualueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Valkohiekkainen ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) klo 6.00–21.00 pyynnöstä
  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Lisä-/varavuode: USD 20 per päivä

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen älytelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Parveke/patio
  • Täysin aidattu

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Laattalattia huoneessa
  • Laattalattia yleisissä tiloissa
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä; lisämaksusta)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Sijainti

  • Lähellä lentokenttää
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Kasino lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Veneajeluja lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 kerrosta
  • 5 majoitustilaa
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto (pyynnöstä)
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksilölliset kalusteet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista henkilökohtaiset tavarat
Sammuta valot ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

Lemmikkejä tai avustajaeläimiä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 20.0 USD:n suuruista maksua vastaan per päivä
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 20 USD per henkilö yhteen suuntaan
  • Kuljetuksen hinta per lapsi: 15 USD (yhteen suuntaan), (max. ikä 12 vuoden ikäiset)
  • Siivousmaksu: 35 USD per päivä. Maksu saattaa vaihdella yöpymisen keston ja yksikön koon mukaan.
  • Lisävuode: 20.0 USD per päivä

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee lähellä lentokenttää ja lähellä rantaa. Doctor's Cave Beach ja Tropical Bliss ovat hyviä kohteita alueen luonnosta kiinnostuneille, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Montego Bay Cultural Centre ja Montego Bayn meripuisto. Widowmaker's Cave ja Ahhh...Ras Natango Gallery & Garden ovat myös vierailun arvoisia. Majoituspaikan lähellä on monia mahdollisuuksia harrastaa vapaa-ajanaktiviteetteja, voit esimerkiksi snorklata, harrastaa nousuvarjoilua ja harrastaa koskenlaskua.Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Montego Bay
Montego Bay: näytä lisää huoneistoja
Kartta
19 Church Place, Coral Gardens, Montego Bay, St. James, 00000

Lähettyvillä

  • Ranta, jossa on kirkasta, turkoosinsinistä vettä, palmuja ja taustalla valkoinen rakennus, jossa on kaarevat ikkunat.
    Doctor's Cave Beach
    11 min ajomatka - 8.5 km:n päässä
  • Valkoinen rakennus, jossa on kaarevat ikkunat ja portaikko, joka johtaa parvekkeelle.
    Rose Hallin talo
    13 min ajomatka - 7.1 km:n päässä
  • Whitter Village
    2 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Half Moon Equestrian Centre
    4 min ajomatka - 2.2 km:n päässä
  • Half Moon Golf Course
    7 min ajomatka - 4.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Montego Bay (MBJ-Sir Donald Sangsterin kansainvälinen lentokenttä) – 15 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Air Margaritaville
    7 min ajomatka
  • KFC
    2 min ajomatka
  • Bob Marley's One Love
    8 min ajomatka
  • Riu Sports Bar
    3 min ajomatka
  • Jimmy Buffett's Margaritaville (Montego Bay)
    9 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Comfy Haven lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Comfy Haven?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Comfy Haven sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Comfy Haven uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Tarjoaako Comfy Haven lentokenttäkuljetukset?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat tarjolla klo 6.00–21.00 (käytettävissä pyynnöstä). 20 USD:n suuruinen maksu (per henkilö) veloitetaan.

Missä Comfy Haven sijaitsee?

Whitter Village, Blue Diamond Shopping Centre ja Half Moon Equestrian Centre 3 kilometrin päässä tästä lähellä lentokenttää asuinrakennuksesta. Three Palms Ocean Course ja Half Moon Golf Course ovat myös 5 kilometrin päässä.

Comfy Haven – arvostelut