Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins.

Majoituspaikan BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. valokuvagalleria

Näkymä rannalle, jossa on puinen terassi, pieni rakennus ja hiekkaranta.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, suuri keittiösaareke baarijakkaroiden kanssa ja portaat, jotka johtavat parvelle.
Parveke, jossa on puinen terassi ja näkymä merelle.
Tilava olohuone, jossa on ruokailutila, suuret ikkunat ja kattotuuletin.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, keskellä oleva saareke baarituoleineen, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kodinkoneet ja riippuvalaisimet.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

5 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta14 henkilöä186 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins.

  • Seaside Sanctuary is a 4 bedroom with a loft, 3 bath, OCEANFRONT duplex with over 2000 square feet of living space that sleeps 14 people. The main level has a fully equipped kitchen with all quality appliances, an eat-in island kitchen, a living/dining area with beautiful and comfy furniture, and a queen sized bedroom with full bath. The second floor has 2 king sized rooms oceanfront with walk out deck, and 1 Queen sized bedroom with a small private street side sitting deck, and 2 full sized baths. The third floor is a perfect retreat for the children featuring 1 queen and 4 single beds and is equipped with toys and games. The duplex has free WIFI, 5 Roku enabled TVs, a Weber Genesis propane grill, DVD players, beach furniture and toys, and hot/cold enclosed outdoor shower. There is plenty of room to play and rest on the wide spacious beach that is only steps from the back door. Duplex is private with its own separate walkway to the beach. The "lower Deck" is a perfect spot to enjoy the sunset with a drink in your hand while the rest of the decking areas are perfectly suited for lounging while watching for the occasional dolphins that swim by.

    Please note that our Seaside Sanctuary is a NO Smoking/Vaping property and is rented generally by the week during the summer. For the non-peak months of November through March, a minimum stay of three nights is required. Professional cleaning and linens are provided, a $250 cleaning/linen fee will be added to the reservation fee.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
  • Videokirjasto

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet
  • Veteen vievä kävelyreitti

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä merta
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Yksikön koko: 186 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.30

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone ja käynnistä se
Poista petivaatteet käytetyistä sängyistä ja kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 07012025

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee lähellä vesipuistoa ja rannalla. Emerald Forest Golf ja Professor Hacker's Lost Treasure Golf and Raceway ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat shoppailla, Emerald Plantation ja Beach Wheels Bike Rental sopivat siihen täydellisesti. Flatwaters Paddling ja Emerald Isle Adventures ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu lähiseutuun ja kokeile erilaisia aktiviteetteja; täällä voit muun muassa ajaa moottoriveneellä. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Emerald Isle
Emerald Isle: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Emerald Isle, NC

Lähettyvillä

  • Henkilö kävelee hiekkarannalla, ja taustalla näkyy taloja.
    Emerald Isle Adventures
    8 min ajomatka - 7.7 km:n päässä
  • Henkilö kävelee hiekkarannalla puisen laiturin alla.
    Bogue Inlet Fishing Pier (laituri)
    10 min ajomatka - 8.3 km:n päässä
  • Ranta, jossa on kirkasta, turkoosinsinistä vettä ja lempeitä aaltoja.
    Emerald Plantation
    10 min ajomatka - 9.4 km:n päässä
  • Emerald Isle Beach
    7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Flatwaters Paddling
    17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Havelockin asema – 41 minuutin ajomatka
  • Coastal Carolinan alueellinen lentoasema (EWN), Pohjois-Carolina – 58 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Surf's Up Grill And Bar
    7 min ajomatka
  • Fish Hut Grill
    7 min ajomatka
  • Frank's Pizza & Subs
    23 min ajomatka
  • Bogue Sound Distillery
    14 min ajomatka
  • Sweet Spot
    6 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins.?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.30.

Mihin aikaan majoituspaikan BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.30.

Missä BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. sijaitsee?

Emerald Isle Beach ja Flatwaters Paddling ovat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä rannalla sijaitsevasta lomakoti. 3rd Street Park ja Emerald Isle Woods Park ovat myös 10 kilometrin päässä.

Arvostelut

BEAUTIFUL OCEANFRONT with gorgeous views! 2 king beds, 3 queen beds and 4 twins. – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

9,8

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 113 kautta 121 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 8 kautta 121 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 121 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 121 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 121 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great place for a family get together. Appreciated the well stocked kitchen for cooking fresh seafood and plenty of outdoor seating.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
just lovely all around
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Completely as described. Tremendous oceanfront property to build those amazing family memories! We would love to stay here again and again!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a wonderful stay at this oceanfront property in Emerald Isle! The home was exactly what we were looking for…clean, comfortable, well-maintained, and in the perfect location with beautiful ocean views.The owner/host was exceptional. They were incredibly responsive, easy to communicate with, and made sure we had everything we needed throughout our stay. It’s clear they truly care about their guests’ experience.We thoroughly enjoyed our time here and wouldn’t hesitate to stay again. If you’re looking for a relaxing beachfront getaway with a fantastic host, I highly recommend this property
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
My family and I had a wonderful beach vacation. It was relaxing. Perfect views of the beach. We truly appreciated that it was comfortable and well kept. Chris was easy to communicate with and always available to answer questions. I highly recommend the Seaside Sanctuary.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Very clean, the view is beyond the pictures displayed.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This house is simply one of the best beach rentals I’ve ever had. The location is peerless. It has everything a family or group of friends like us could want for kitchen, beach and entertainment. It is thoughtfully decorated without giving up that classic beach house vibe. I would come back to this house in future trips any time it’s available!
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This was our second time to stay at the Seaside Sanctuary. So close to the water! Six adults and four children ages six and under. We never felt crowded. Thank you, Chris. We hope to return next year!
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Summer Vacation

Place and location was great
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The house is very lovely and accommodated our large family. The ocean views are amazing as you can watch the dolphins swim by. The location is perfect as it is close to shopping, restaurants & entertainment.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful time

Nice house, nice location, met our needs, beautiful beach
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
The facilities and equipment available to use was very extensive.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Ocean front view is incredible. Tons of room. Nice immenities
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Hawkin’s Family Vacation

Awesome place to stay! Very clean, great location, and they have absolutely everything you need for your vacation. Great communication with the property manager as well!
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We loved our visit! House was spacious and had everything we needed for a family of 12. The beach access was incredible!
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Vacation

Beautiful location.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Beautiful house and location

Had a great time.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a wonderful time on this trip and a huge part of this was the host - Chris. Chris was extremely welcoming and quick to answer questions. The amenities were perfect for our stay and we were able to relax worry free!! We cooked, watched movies, sipped wine just as if we were at home but with a beautiful view of the ocean.
Morning coffee on the beach ☕️
View from the balcony 😍
Inspirational ❤️
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Family visit with our Marine

Property was awesome! Would definitely stay here again. Beds are comfortable, place had everything we needed.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Stocked kitchen, games, beach gear.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The children grandchildren and great grandchildren enjoyed the experience
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Large Family/Lots of Fun

We had a wonderful stay at this beach house! The property was clean, the kitchen was well-stocked, accommodated my large family, and the location was perfect for walks on the beach looking for shells. The host was very responsive and accommodating, we would definitely stay here again!
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Seaside Serenity was the perfect choice for our family beach vacation. Our ages ranged from 75 to 14 and everyone was pleased with their rooms, views and amenities. Every thing was clean, fresh and well decorated with the Oceanside vibe. The kitchen was appointed with everything we needed and more. We made good use of the waffle maker, and coffee maker, for sure! Our hosts provided us with a starter gift bag that was very thoughtful and much appreciated. Communications with our host, Chris, were easy and responsive. We look forward to another visit to Emerald Isle and Seaside Serenity in the future.
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Had a great time.

Had a great stay with my sisters and our families. House accommodated family of all ages and sizes!
Yöpyi 9 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful, beautiful place

We had a wonderful stay at this property! It is well stocked and they thought of everything to make our stay comfortable. Chris was easy to communicate with and I hope we can work it out to stay here again!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023