Koko loma-asunto

Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna

Majoituspaikan Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna valokuvagalleria

Moderni olohuone, jossa on sohva, nojatuoli, puinen sohvapöytä, takka, televisio ja suuret ikkunat, joista avautuu näkymä lumiseen maisemaan.
Kylpyläalue, jossa on mosaiikkisuihkulähde, aurinkotuoleja ja käytävä, joka johtaa vastaanottoon.
Lumipeitteinen hiihtokeskus, jossa on moderneja rakennuksia, mukaan lukien suuri, useita kerroksia sisältävä hotelli ja näkyvissä oleva hiihtohissi.
Makuuhuone, jossa on sänky, seinälle asennettu televisio, puinen katto ja ovi, joka johtaa toiseen huoneeseen.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, mikroaaltouuni ja sisäänrakennettu uuni.

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta80 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna

  • Set within the stunning landscapes of Salzburg's Pinzgau region, this welcoming holiday apartment offers the ideal getaway for families and groups of up to 8 guests. Located close to the Wildkogel cable cars and surrounded by spectacular mountain scenery, the property provides easy access to skiing, hiking, cycling, and many of Austria's most beautiful natural attractions.

    The bright interior is designed for relaxed mountain living, featuring a comfortable seating area where guests can unwind after a day outdoors. The kitchen is fully equipped with a refrigerator, oven, dishwasher, coffee machine, electric kettle, and tea and coffee facilities, making self-catering simple and convenient. Three bedrooms provide flexible accommodation, including two rooms with large double beds and a spacious family bedroom featuring a large double bed and bunk beds. The living room also includes sofa beds for additional sleeping space. A bathroom with a shower, heating, WiFi, washing machine, tumble dryer, and private entrance adds further comfort throughout the stay.

    A private balcony extends the living space outdoors, offering uninterrupted views of the surrounding mountains. It's the perfect place to enjoy breakfast in the morning sunshine or relax after an active day in nature.

    From winter sports and scenic train rides to summer hikes and visits to nearby waterfalls and traditional alpine villages, guests will find countless ways to experience the charm of the Austrian Alps from this well-positioned retreat.
    Expenses related to charging an electric or hybrid car (when possible) are always charged according to use and separately When showing your voucher, you will receive a 10% discount on ski-rental at Sport 2000 In Bramberg & Neukirchen
    Layout: open kitchen(coffee machine, dishwasher, fridge-freezer), Living/diningroom(TV, dining table, seating area), bedroom(single bed, double bed), bedroom(single bed, bunk bed), bedroom(single bed, single bed), bathroom(shower, washbasin, toilet), bathroom(shower, washbasin), toilet, toilet, parking, parking, parasol

    These costs are mandatory and charged on site. They are not included in the rental price.:
    Pets; Not allowed

    Optional services that you can arrange on site:
    Bath towels; Bring your own

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 80 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Neukirchen am Grossvenediger. Hochfeldin kaivos ja Museum Bramberg ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Alempi Krimmlin vesiputous ja Gerlos Pass listallesi. Neukirchenin jäähalli ja Mittersillin asema ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Neukirchen am Grossvenediger
Neukirchen am Grossvenediger: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Neukirchen am Grossvenediger

Lähettyvillä

  • Wildkogelin hiihtokeskus
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Wildkogelbahn I
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Neukirchenin jäähalli
    10 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Wildkogelbahn Keskusta - Neukirchenin laaksolaskettelureitti
    10 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Eggerfeld
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Neukirchen am Großvenedigerin asema – 4 minuutin kävelymatka
  • Innsbruck (INN-Kranebitten) – 162 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Pizzeria Cascata
    11 min ajomatka
  • 42 Karat
    5 min ajomatka
  • Hartl's Gletscherblick - Andreas Hartl
    5 min ajomatka
  • Gasthof Siggen
    6 min ajomatka
  • Wildkogel Alm
    44 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Scenic Alpine Stay with Balcony Views and Sauna sijaitsee?

Wildkogelin hiihtokeskus ja Wilkogel I:n hiihtohissi sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä lomakoti. Neukirchenin jäähalli ja Wildkogelbahn Keskusta - Neukirchenin laaksolaskettelureitti ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä. Neukirchen am Großvenedigerin asema sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä.