Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Villa Velvet

5.0 tähden majoituspaikka

Majoituspaikan Villa Velvet valokuvagalleria

Deluxe-talo, 6 makuuhuonetta, näköala puutarhaan | Näkymä puutarhaan
Deluxe-talo, 6 makuuhuonetta, näköala puutarhaan | Terassi/patio
Näkymä puutarhaan
Deluxe-talo, 6 makuuhuonetta, näköala puutarhaan | Minibaari
Deluxe-talo, 6 makuuhuonetta, näköala puutarhaan | Oleskelualue | Älytelevisio, takka, Netflix, Hulu

Koko koti

4 kylpyhuonetta16 henkilöä240.0 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Villa Velvet

  • Luksusluokan perheystävällinen loma-asunto, joka sijaitsee lähellä kohdetta Hard Rock Stadium
  • Villa Velvet tarjoaa asiakkaiden käyttöön erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä ulkotulisija, puutarha ja pelihalli/-huone. Jos kaipaat lepoa ja rentoutumista, vieraile porealtaassa. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Saatavilla on myös pyykinpesutilat ja ulkona sijaitseva viihdealue.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
    • Ulkouima-allas ja aurinkotuolit
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Grillejä, pöytäjalkapallopöytä ja ilmakiekkopöytä
    • Ulkokalusteet, savuttomat tilat ja pelejä
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Villa Velvet kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa yksityiset porealtaat ulkotiloissa ja yksityiset uima-altaat, sekä takat ja kalustetut patiot.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Syöttötuolit, vauvan kylpyammeet ja vauvan matkasängyt
    • 4 kylpyhuonetta, joista löytyy hierovat suihkupäät ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 55-tuumainen älytelevisio, josta löytyy Netflix, Hulu ja suoratoistopalvelut
    • Yksityiset pihat, vaatekaapit/komerot ja erilliset oleskelualueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Poreallas
  • Ulkouima-allas
  • Yksityinen poreallas ulkona
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitettu määrä omatoimisia pysäköintipaikkoja per majoitustila
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Perheystävällinen

  • Syöttötuoli
  • Vauvan kylpyamme
  • Vauvan matkasänky

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Grilliuuni
  • Jääkone
  • Kahvimylly
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Paperipyyhkeet
  • Riisinkeitin
  • Siivousvälineitä
  • Tehosekoitin
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 4 yksityistä kylpyhuonetta
  • Hierova suihkupää
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • 55–tuumainen älytelevisio ja digitaaliset kanavat
  • Hulu
  • Netflix
  • Pelejä
  • Suoratoistopalveluita

Ulkotilat

  • Kaasugrilli
  • Kalustettu patio
  • Piha
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Täysin aidattu
  • Ulkotulisija
  • Viihdealue ulkotiloissa

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • 6 esteetöntä pysäköintitilaa
  • Ei hissiä (majoituspaikka katutasossa)
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kylpylä
  • Pyörätuolille soveltuvat ovet (81 senttimetriä leveät)
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva uima-allas
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Opaskirjat
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu pyynnöstä
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Tekemistä

  • Ilmakiekkopöytä
  • Pelihalli/-huone
  • Pöytäjalkapallopeli

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Ulkovalaistus
  • Turvajärjestelmä
  • Palosammutin

Yleistä

  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Puutarha
  • Pyyhkeiden vaihto (pyynnöstä)
  • Rakennettu: 1962
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 7 päivää ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Pembroke Pines. Evergladesin satama ja Pier 66 Marina ovat hyviä kohteita, jos etsit aktiviteetteja lomallesi, ja shoppailusta kiinnostuneiden kannattaa lisätä Aventura Mall ja Las Olas Boulevard listalleen. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Hard Rock Stadium ja Gulfstream Park Racing and Casino tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Pembroke Pines
Pembroke Pines: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
6790 SW 13th St, Pembroke Pines, FL, 33023

Lähettyvillä

  • Suuri stadion, jonka erottuvana piirteenä on sen ainutlaatuinen kattorakenne. Stadionin ympärillä on teitä ja parkkialueita.
    Hard Rock Stadium
    9 min ajomatka - 7.4 km:n päässä
  • Lomakeskus, jossa on suuri uima-allas, palmuja ja persoonallinen hotelli, jonka värikkäät valot tekevät siitä erityisen.
    Seminole Hard Rock Casino Hollywood
    11 min ajomatka - 10.3 km:n päässä
  • Hiekkainen ranta, jossa näkyy jalanjälkiä, palmuja ja kirkas, sininen taivas.
    Hollywood Beach
    20 min ajomatka - 14.3 km:n päässä
  • Suuri huvivene oli ankkuroitu satamaan, ja taustalla näkyi kaupungin siluetti.
    Evergladesin satama
    22 min ajomatka - 26.7 km:n päässä
  • Maxwell Park Tennis Center
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Hollywoodin asema – 9 minuutin ajomatka
  • Miami, FL (OPF-Opa Lockan lentoasema) – 31 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • McDonald's
    15 min kävelymatka
  • The Dutch Pot Jamaican Restaurant
    4 min ajomatka
  • La Bakerie
    11 min kävelymatka
  • Quickie's Burgers & Wings
    4 min ajomatka
  • Pinolandia
    3 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Villa Velvet uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas.

Onko Villa Velvet lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Villa Velvet?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Villa Velvet sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Villa Velvet uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Villa Velvet sijaitsee?

Seminole Classic Casino Hollywood, Pembroke Lakes Mall ja Seminole Hard Rock Casino Hollywood ovat 10 kilometrin päässä tästä perheystävällisestä loma-asunnosta. Hard Rock Stadium ja Calder Casino and Race Course (casino ja ravirata)ovat myös 10 kilometrin päässä.

Villa Velvet – arvostelut