Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

La Ty Ouahré

Majoituspaikan La Ty Ouahré valokuvagalleria

Tunnelmallinen, maalaishenkinen sisustus, jossa on esillä kattopalkit, kivinen takka, ruokailutila puupöydän ja -tuolien kera sekä viihtyisä oleskelualue tyynyineen.
Tunnelmallinen, maalaishenkinen sisustus, jossa on esillä puupalkit, sohva, kynttilällä varustettu pöytä ja taustalla keittiö.
Ulkopuoli
Ruokailu
Keittiössä on ruokailutila, puupalkit, punainen riippuvalaisin ja portaikko.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

La Ty Ouahré

  • Welcome to the heart of the village of Sainte Barbe, less than 2 km from its magnificent sandy beach. Walks in the dunes or idleness... everything is accessible in a few minutes. The hiking trails start less than 100 meters away, perfect for exploring the coast gently.

    This stone house, completely renovated at the beginning of 2026, combines authentic charm and modern comfort: exposed beams, noble materials, sober and neat decoration.. a warm cocoon for a stay in Brittany.

    The spaces:
    * House on 3 levels
    *3 bedrooms (one per floor) the one on the first floor (with its master bathroom) each equipped with a 160 cm bed that can be converted into two single beds (on request)
    * On the 3rd level, a relaxation or play area for children
    * Plenty of storage
    * Bright rooms and cosy atmosphere

    Comfort and well-being:
    * 2 bathrooms (2 walk-in showers and a bathtub)
    * 2 toilets separate for more comfort

    Living space and kitchen:
    * A fully equipped kitchen, designed to cook with pleasure
    * Harmonious living room, tastefully decorated opening onto the cocooning living room

    Outside:
    * Enclosed garden, ideal for enjoying the sunny days (developments in progress)

    An elegant and practical pied-à-terre to discover Sainte Barbe, Carnac and the whole Bay of Quiberon in a privileged setting.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: internetyhteys

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 56168000246TL

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Plouharnel. Forêt Adrénalinen huvipuisto ja St. Laurent Golf Course (golfkeskus) ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Carnacin esihistorian museo ja Le P'tit Délire. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Plouharnel
Plouharnel: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Plouharnel, Morbihan

Lähettyvillä

  • Satamassa on veneitä, silta ja taloja joen varrella.
    Quiberonin lahti
    17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Hiekkainen ranta, jossa on keltaisia ja valkoisia raitakuviollisia rantavarjoja ja kirkas, sininen taivas.
    Carnacin uimaranta
    9 min ajomatka - 7.7 km:n päässä
  • Rannikkoalue, jossa on kirkas, turkoosinsininen vesi, kallioiselle rannalle ankkuroituja veneitä ja puinen laituri, joka ulottuu merelle.
    Golfe du Morbihan
    25 min ajomatka - 24.2 km:n päässä
  • Sainte-Barben ranta
    5 min ajomatka - 2.5 km:n päässä
  • Kerhilion ranta
    8 min ajomatka - 5.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Plouharnel Carnacin asema – 4 minuutin ajomatka
  • Lorient (LRT-Lorient - Etelä-Bretagne) – 56 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Galileo
    6 min ajomatka
  • Chez Marie
    8 min ajomatka
  • Crêperie Brasserie Les Ganivelles
    6 min ajomatka
  • Les Voiles
    4 min ajomatka
  • La Potion Magique
    8 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko La Ty Ouahré lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan La Ty Ouahré sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan La Ty Ouahré uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä La Ty Ouahré sijaitsee?

Biskajanlahti ja Quiberonin lahti 2 kilometrin päässä tästä lomakoti. Kerhilion ranta ja Sainte-Barben ranta ovat myös 3 kilometrin päässä. Plouharnel Carnacin asema sijaitsee 21 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä