Koko loma-asunto

Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio

Majoituspaikan Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Lämmitetty uima-allas
Ulkopuoli
Televisio, pöytätennispöytä
Televisio, pöytätennispöytä

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

5 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta170 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio

  • ##Space
    ✨ Highlights of the rental :
    - Optimal family comfort
    - Well-appointed outdoor spaces
    - Privileged location, close to the beaches and Porto-Vecchio
    - Quiet and secure residence

    THE ROOMS
    Ground floor :
    Bedroom 1: Queen Size Bed (160x200).
    Bedroom 2: Two single beds (90x200).
    Bedroom 3: Two single beds (90x200).
    Bedroom 4: Queen Size Bed (160x200).
    Upstairs :
    Master suite: King Size bed (180x200) with private bathroom, toilet and balcony to enjoy an unobstructed view.
    Sanitary: Two shower rooms with WC on the ground floor. A hairdryer is available.

    COMMON AREAS
    Open kitchen: Modern and fully equipped, it gives access to two small terraces to enjoy outdoor meals.
    Equipment: dishwasher, microwave, oven, coffee machine, refrigerator.
    Laundry room: Washing machine and dryer.
    Connectivity and comfort: WIFI available throughout the villa.

    OUTSIDE
    Heated and secure swimming pool: Enjoy an ideal swimming pool for relaxing moments.
    Leisure areas: Petanque court and ping-pong table for convivial moments with family or friends.
    Outdoor facilities :
    8 sun loungers, 3 floating sun loungers for the pool, and an umbrella.
    Dining area and outdoor living room with barbecue and plancha for outdoor meals.
    On-site activities: Petanque court, ping-pong.

    For information, outdoor security cameras may be present on the property. They are strictly deactivated for the entire duration of the stays and do not in any way affect the privacy of the tenants and their tranquility.

    ##Access
    Travelers will have full and private access to the entire villa and its outdoor areas.

    ##Interaction
    A personalized welcome service is offered on arrival. We remain at your disposal throughout your stay for any help or advice to make your holidays in Corsica unforgettable.

    #Neighborhood
    Close to Porto-Vecchio, beaches and shops, while offering a peaceful environment in a quiet residence.

    ##Nearby
    Distance sandy beach :
    6.3 km saint cyprien
    5.6 km cala rossa
    11.2 km pinarello
    13.4 km santa giulia
    Distance city :
    10.7 km saint lucia of porto-vecchio
    5.3 km porto vecchio
    Supermarket distance :
    10.7 km Super U

    ##Transit
    Airport distance :
    27.6 km from Figari
    123 km bastia

    ##Notes
    Pets: Not accepted.
    Youth groups: Not accepted.
    Respect for the neighborhood: Calm is imperative to preserve harmony in the residence.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä meren rantaa
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Lämmitetty allas
  • Pöytätennis
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 170 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 18.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 23

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 9.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Checkin 00:00-23:59

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Tämä majoituspaikka ei salli lapsia

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2A24700043988
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Huvila sijaitsee merenrannalla. Alueen luonnonkauneudesta voi nauttia kohteissa Etelä-Korsikan rannat ja Santa Giulian ranta, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Porto-Vecchion venesatama on hyvä kohde. Täällä voit harrastaa water tubingia, ajaa moottoriveneellä ja kalastaa, tai osallistua ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu metsästys. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Porto-Vecchio
Porto-Vecchio: näytä lisää huviloita
Kartta
Porto-Vecchio, Corse

Lähettyvillä

  • Rannikkomaisema, jossa laivat ovat ankkuroituneet laituriin, näkyvissä on hiekkaranta ja taustalla kohoavat vuoret.
    Santa Giulian ranta
    24 min ajomatka - 17.2 km:n päässä
  • Rantaviivaa seuraava hiekkaranta, jossa vesi on kirkasta ja turkoosinsävyistä, ja taustalla kohoaa vihreitä kukkuloita.
    Palombaggian ranta
    29 min ajomatka - 20.8 km:n päässä
  • Tyyni järvi, jonka ympärillä on metsäisiä kukkuloita, ja sen rannalla kulkee sorainen polku, jonka varrella on parkkeerattuja moottoripyöriä.
    Lac de l'Ospedalen järvi
    35 min ajomatka - 26.8 km:n päässä
  • Bastion de France
    9 min ajomatka - 7.9 km:n päässä
  • Porto-Vecchion venesatama
    14 min ajomatka - 10.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Figari (FSC-Figari - Sud Corse) – 33 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Le Figuier
    11 min kävelymatka
  • Le Point De Vue
    7 min ajomatka
  • Planet Pizza
    7 min ajomatka
  • VIP Beach
    8 min ajomatka
  • Bar Les Platanes
    10 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.Uima-allas on lämmitetty uima-allas.

Onko Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 18.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 9.00.

Missä Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio sijaitsee?

Etelä-Korsikan rannat on 2,4 kilometrin ja Marina di Fiorin ranta on 3,4 kilometrin päässä tästä merenrannalla sijaitsevasta huvilasta. Korsikan alueellinen luonnonpuisto ja Cala Rossan ranta ovat myös 10 kilometrin päässä.

Villa Mathilda Trinité de Porto-Vecchio – arvostelut

Arvostelut

Poikkeuksellisen hyvä

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

Arvostelut

Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Casa C.

Fabuleux

Fabuleux Maison spacieuse parfaitement equipée.Situation de choix pour découvrir les magnifiques plages de Corse du Sud.Extérieur très joli: jardin, piscine sécurisée, planchas, tonnelle, réfrigérateur,...permettant de très belles soirées.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Christophe

Fabuleux

Maison spacieuse parfaitement equipée. Situation de choix pour découvrir les magnifiques plages de Corse du Sud. Extérieur très joli: jardin, piscine sécurisée, planchas, tonnelle, réfrigérateur,...permettant de très belles soirées. Conception de l'escalier descendant à la piscine.