Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes
Made-up beds upon arrival; towels and linens provided
10 minutes from Nîmes, 20 minutes from Uzès, near Arles, Avignon, Les Baux-de-Provence, etc. Hiking in the garrigue, mountain biking, swimming in the Gardon River, The coast is 1 hour away, nestled between Provence and the Cévennes In the heart of the village, with all shops, restaurants, etc… Restored house with authentic and tasteful decor; child-safe garden. Ideal for vacations with family or friends. All modern comforts. Peaceful.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Mikroaaltouuni
Tehosekoitin
Uuni
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Viihdetarjonta
Televisio
Ulkotilat
Grilli
Patio
Puutarha
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Golfkentän vieressä
Joen rannalla
Kaupungin keskustassa
Kylässä
Lähellä merta
Maaseudulla
Sairaalan lähellä
Tekemistä
Ekokiertoajeluja lähistöllä
Golfmahdollisuus lähistöllä
Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
Uintimahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Viinitilakierroksia lähistöllä
Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Suoratelkilukko
Yleistä
Puutarha
Samankaltaisia majoituspaikkoja
Kaunis loma-asunto lähellä Provencen kaupunkeja Nimes ja Avignon.
Lédenon
Kaunis loma-asunto lähellä Provencen kaupunkeja Nimes ja Avignon.
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Lisämaininnat
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Tietoja alueesta
Lomakoti sijaitsee kaupungin keskustassa ja joenrannalla. Uzes Golf ja Domaine Le Petit Malo ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Regordanen reitti ja Espeisses’n metsä listallesi. Maison des Gorges du Gardonin museo ja Green Park La Ferme Enchantéen huvipuisto ovat myös vierailun arvoisia. Täällä voit meloa kajakilla ja uida, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa ekokiertomatkat ja vaellus nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Poulx
Nîmes Manduel-Redessanin asema – 18 minuutin ajomatka
Nîmes, Ranska (FNI-Nîmes–Alès–Camargue–Cévennes) – 28 minuutin ajomatka
Ravintoloita
McDonald's
9 min ajomatka
Le Cabanon
12 min ajomatka
Boulangerie Ange
10 min ajomatka
Le Progres
12 min ajomatka
Le Before
12 min ajomatka
Usein kysytyt kysymykset
Onko Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes lemmikkiystävällinen?
Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.
Mihin aikaan majoituspaikan Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Missä Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes sijaitsee?
Pont du Gard’n museo sijaitsee muutaman askeleen päässä tästä golfin pelaamiseen soveltuvasta lomakoti. Kart-rata ja Nemausus (historiallinen alue) sijaitsevat 15 kilometrin päässä. Nîmesin luonnontieteellinen ja esihistoriallinen museo ja Nîmesin katedraali ovat myös 15 kilometrin päässä.
Arvostelut
Charming house in a Provençal village, 10 minutes from Nîmes – arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,0
Siisteys
9,0
Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
jean pierre F.
28.7.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
C'était très bien j'ai passé un beau moment
Yöpyi 11 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Roland M.
10.8.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys