Koko loma-asunto

West Lake Cottage at The Birch

Majoituspaikan West Lake Cottage at The Birch valokuvagalleria

Takapiha, jossa on poreallas, puinen terassi ja näkymä järvelle.
Pieni, käytännöllinen keittiö, jossa on valkoiset kaapit, mikroaaltouuni, liesi ja pesuallas.
Moderni olohuone, jossa on takka, televisio ja liukuovista avautuva näkymä ulos.
Vene oli ankkuroitu puiseen laituriin, joka ulottui tyynen veden ylle. Laiturin ympärillä oli vehreää kasvillisuutta ja puita.
Siisti makuuhuone, jossa on sänky, kattotuuletin, verhoilla varustettu ikkuna, kukallinen tapetti ja yöpöytä, jossa on lamppu.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 kylpyhuone

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
Nykyinen hinta on 358 €
sisältää verot ja maksut
20.9.–21.9.

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

West Lake Cottage at The Birch

  • The West Lake Cottage is a one-bedroom cottage that includes a private hot tub and breathtaking views of West Lake.

    This cottage comfortably sleeps 2 guests, has 1 bathroom and includes a kitchen, air conditioning and is pet friendly.

    The Birch is nestled in the heart of Wellington, Prince Edward County, a charming region known for its wineries, local artisanal shops, and beautiful beaches. Spend your days exploring the area, trying out different wines, or strolling through the quaint towns nearby.
    In order to maintain a comfortable and safe environment for everyone at the cottages, we kindly request you refrain from inviting additional visitors during your stay. Quiet hours are from 10 PM to 8 AM. Thank you for your cooperation in creating an enjoyable experience for all.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Järven rannalla

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

In order to maintain a comfortable and safe environment for everyone at the cottages, we kindly request you refrain from inviting additional visitors

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Autoa ei tarvita tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee järvenrannalla. Prince Edward County Lavender Farm on suosittu nähtävyys, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Ontariojärvi ja Sandbanks Provincial Park. Baxter Arts Centre ja Hillier Hall ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Wellington
Wellington: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Prince Edward, ON

Lähettyvillä

  • West Lake
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Wellington Harbour
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Wellington Rotary Beach
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Wellington Main Street Park
    12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Armstrong Glassworks
    18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Bellevillen asema – 28 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Tim Hortons
    1 min kävelymatka
  • Sandbanks Estate Winery
    7 min ajomatka
  • Huff Estates Winery
    11 min ajomatka
  • Darlings
    9 min ajomatka
  • Drake Devonshire
    14 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko West Lake Cottage at The Birch lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa West Lake Cottage at The Birch?

24.8.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa West Lake Cottage at The Birch tulopäivälle 20.9.2026 ovat alkaen 358 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa West Lake Cottage at The Birch?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan West Lake Cottage at The Birch sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan West Lake Cottage at The Birch uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä West Lake Cottage at The Birch sijaitsee?

West Lake ja Ontariojärvi sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä järvenrannalla olevasta loma-asunnosta. Wellington Rotary Beach ja Wellington Main Street Park ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä.

West Lake Cottage at The Birch – arvostelut