Loivat kukkulat, kauempana näkyvä vuoristo ja pieni rakennus, jonka katto on punainen.

Huoneistohotellit – Rapolano Terme

  • Muuta mieltäsi

    Varaa ilmaisen peruutusoikeuden tarjoavia hotelleja.
  • Hemmottele itseäsi

    Kirjaudu sisään ja säästä vähintään 10 % tuhansista hotelleista.
  • Ole valikoiva

    Voit hakea melkein miljoonaa majoituspaikkaa ympäri maailman.

Tarkista näiden päivien hinnat

Kahden viikon kuluttua
Kahden kuukauden kuluttua
Kolmen kuukauden kuluttua
Neljän kuukauden kuluttua

Kohteen Rapolano Terme parhaat huoneistohotelleja

1. Podere La Chiusella

Podere La Chiusella
Rapolano Terme
9.2 kautta 10, Upea, (33 arvostelua)
”Merci à Michele pour son accueil et la qualité de son hébergement. Tout était parfait. Localisation parfaite pour les Crete Sienese et Val d’Orcia. Très recommandé pour les familles. Nous reviendrons au Pozzo avec grand plaisir.”
Ranska
François
Hinta on 107 €
sisältää verot ja maksut
25.10.–26.10.
Podere La Chiusella

2. La Murata

La Murata
Rapolano Terme
9.2 kautta 10, Upea, (13 arvostelua)
”Beautiful farmhouse with amazing sunsets in Tuscany. The house was one of a kind especially the decor! The sauna was not included in the price but it was worth paying for the upgrade. Very nice welcoming host!”
Kanada
Isadora
Hinta on 139 €
sisältää verot ja maksut
23.10.–24.10.
La Murata

3. Albergo Diffuso Borgo Santo

Albergo Diffuso Borgo Santo
Asciano
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (3 arvostelua)
Hinta on 223 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Albergo Diffuso Borgo Santo

4. Borgo Argenina

Borgo Argenina
Gaiole in Chianti
9.8 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (28 arvostelua)
”Very "Tuscan agriturismo" place :)”
Suomi
Daniel
Hinta on 175 €
sisältää verot ja maksut
27.10.–28.10.
Borgo Argenina

5. Luxury resort in the Tuscan countryside

Luxury resort in the Tuscan countryside
Trequanda
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, (1 arvostelu)
”Fikk en leilighet mindre enn bestilt og betalt for. Skyldte på at det var en annen resepsjonist når vi bestilte, men den er tynn. Fikk mulighet til noe kompensasjon, men ikke inærheten av ekstrakostnader. ”
Norja
Kjell Audun
Hinta on 223 €
sisältää verot ja maksut
2.11.–3.11.
Luxury resort in the Tuscan countryside

6. Palazzo Saloni

Palazzo Saloni
Montalcino
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (11 arvostelua)
”Ilove everything about the place and the whole team, and the customer service is excellent.”
Yhdysvallat
Wasan
Hinta on 266 €
sisältää verot ja maksut
2.11.–3.11.
Palazzo Saloni

7. Tuscasì Aparthotel

Tuscasì Aparthotel
Sovicille
9.2 kautta 10, Upea, (32 arvostelua)
Hinta on 74 €
sisältää verot ja maksut
4.11.–5.11.
Tuscasì Aparthotel

8. La Coroncina Lodging

La Coroncina Lodging
Siena
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (43 arvostelua)
”Leider hat das Apartment „Bravo“ ein sehr modrig riechendes Bad, was sehr unangenehm war. Die Fenster im Schlafzimmer lassen sich nicht verdunkeln und fast alle Fliegengitter an den Fenstern sind beschädigt bzw. Nicht richtig angebracht, sodass man die Fenster nicht allzu lange geöffnet lassen möchte (schwierig wegen modrigen Geruch). ”
Saksa
Robin
Hinta on 115 €
sisältää verot ja maksut
15.11.–16.11.
La Coroncina Lodging

9. The Balcony Suite -Piazza del Campo View

The Balcony Suite -Piazza del Campo View
Sienan kaupungin keskusta
9.4 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (21 arvostelua)
”Simply stunning. An unbelievable location. A spacious and well spec'd apartment in a fantastic spot overlooking the piazza. Everything you need and want to do within seconds of your door and balcony. Dreamy.”
Iso-Britannia
Anthony
Hinta on 192 €
sisältää verot ja maksut
4.11.–5.11.
The Balcony Suite -Piazza del Campo View

10. Residence Arianna

Residence Arianna
Sovicille
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (9 arvostelua)
”Clean and spacious apartment. Very supportive staff. Pool was ok. Location was quite far (driving wise) from Siena because of speed limit - 35 minutes. Difficult drive in the dark - no lights on the way. Breakfast was minimal.”
Yhdysvallat
Eyal
Hinta on 134 €
sisältää verot ja maksut
9.11.–10.11.
Residence Arianna

11. Limehome Arezzo Duomo

Limehome Arezzo Duomo
Arezzon historiallinen keskusta
9.0 kautta 10, Upea, (4 arvostelua)
”Feels like property incomplete in furnishing, still being set. Lots of service glitches...They couldn't sort my storage and I had no where to keep it. Quite frustrating given my locked had been prebooked. Air con was only 'on', but not working, with windows shut - it got stuffy. No one came to fix it. Huge space, which was nice, but felt they could have added a desk and chair in the room. Nowhere to keep your stuff other than a strange shelf unit. As bed was high, and it all just felt weird....
Hongkong – Kiinan erityishallintoalue
Anjali
Hinta on 98 €
sisältää verot ja maksut
25.10.–26.10.
Limehome Arezzo Duomo

12. Provenzano Studios

Provenzano Studios
Sienan kaupungin keskusta
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, (2 arvostelua)
”Bed linens clean. Luke warm shower, Not hot enough for comfort. Well stocked kitchen although grill for toasting bread was not clean. Would have enjoyed outside seating. Just table and couple chairs in garden would have been great for morning coffee or evening drink. ”
Kanada
Fay
Provenzano Studios

13. Borgo Dolciano

Borgo Dolciano
Chiusi
9.0 kautta 10, Upea, (26 arvostelua)
”Personale cortese Ottima cucina ”
Italia
sergio
Hinta on 157 €
sisältää verot ja maksut
25.10.–26.10.
Borgo Dolciano

14. San Prospero Suite

San Prospero Suite
San Prospero
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (2 arvostelua)
”Nous avons beaucoup apprécié notre séjour dans cet appartement ! C’était la 1ère fois que nous réservions ce genre de logement (appartement « privé », sans aucun contact « humain » avec les hôtes). Les informations concernant l’arrivée (clés, parking…) reçues par mail étaient très claires. Et les hôtes restent joignables sur WhatsApp si besoin. Appartement très propre, bien équipé, tout confort, et avec une vue magnifique sur Sienne ! Nous avons adoré notre autonomie et notre semaine de vacances...
Ranska
Alexandra
San Prospero Suite
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista

Parhaat hotelliarvostelut kohteessa Rapolano Terme

Rapolano Terme: Lisätietoa

Tiedot: Rapolano Terme, Huoneistohotellit

Asiakasarvostelujen määrä
192
Majoitukset
7 314
Halvin hinta
74 €
Korkein hinta
266 €

Usein kysytyt kysymykset

Mitä voin olettaa yöpymiseltäni huoneistohotellissa kohteessa Rapolano Terme?
Kun yövyt huoneistohotellissa tai loma-asunnossa kohteessa Rapolano Terme, tulet mitä todennäköisemmin yöpymään keskustassa. Rapolano Terme on myös tunnettu kylpylöistään ja muistomerkeistään.
Mitkä ovat parhaita huoneistohotelleja kohteessa Rapolano Terme?
La Murata on suosittu huoneistohotelli kohteessa Rapolano Terme, jossa on 2 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa on keittiö ja ilmainen langaton internetyhteys, ja käytössäsi on myös ilmainen pysäköinti. Toinen harkitsemisen arvoinen suosittu huoneistohotelli on Podere La Chiusella.
Kuinka monta huoneistohotellia kohteessa Rapolano Terme on?
Kohteessa Rapolano Terme sijaitsevien, Expedian kautta varattavissa olevien 111 hotellin ja muun majoituspaikan seassa on myös 2 huoneistohotellia.
Mitä nähtävyyksiä ja tekemistä Rapolano Terme tarjoaa?
Antica Querciolaian termaalikylpylä ja Val di Chianan laakso käyvät hienosti luonnosta nauttimiseen, kun taas esimerkiksi Museo dell'Antica Grancia e dell'Olio on hyvä kohde kulttuurista kiinnostuneille. San Giovanni Terme Rapolano ja Saltalberon seikkailupuisto ovat nekin vierailun arvoisia nähtävyyksiä.
Millaisia huoneistohotellit ovat?
Huoneistohotelli on sekä hotelli että huoneisto, ja se tarjoaa yleensä palveluita, joita voit odottaa perinteiseltä hotellilta, sekä huoneiston yksityisyyden. Huoneistohotellissa voit yöpyä pitempään ja elää paikallisten tavoin kohteessa Rapolano Terme. Voit nauttia herkullisten aterioiden valmistamisesta huoneiston yksityisessä keittiössä tai keittokomerossa ja hyödyntää ylimääräisen tilan kutsumalla ystäväsi kylään.

Matkusta ympäri maailmaa Expedian avulla