Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access

Majoituspaikan Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access valokuvagalleria

Pihalla on terassialue, jossa on kaksi Adirondack-tyylistä tuolia ja pyöreä pöytä. Terassin edessä on rakennus, jossa on suuret ikkunat.
Moderni kylpyhuone, jossa on suihku, peilillä varustettu pesuallas ja saippua-annostelija.
Ruostumattomasta teräksestä valmistettu jääkaappi, jonka päällä on mikroaaltouuni, pieni roskakori ja metallinen hyllykkö, jossa on keittiötarvikkeita.
Hotellihuone, jossa on sänky, työpöytä, tuoli, lamppu ja taulu seinällä.
Pieni huone, jossa on kerrossänky, työpöytä tuolilla, seinällä kehystetty kuva ja termostaatti.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone37 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access

  • Welcome to our property which is an architectural gem located in Midtown Reno. This listing is for our private Guest Suite, which is clean, functional and discounted for long-term 28+ day stays. Guests will find an open studio with a comfortable Cal King bed with adjustable head and feet controls and lounge chair, perfect for relaxing after a day of work and exploring. The bathroom includes a spa-like shower and a handy hair dryer and iron for convenience. The Guest Suite offers amenities, including: WiFi, 55" SmartTV, closet, coffee maker, refrigerator, microwave and utensils. No kitchenette or sink (it's like a hotel room). Separate entrance with ample street parking in front of the house, front door digital lock entry and private lock to unit.

    The Guest Suite is setup for traveling contractors working in the area wanting to receive discounted (28+ days or more) stays and recharge/snack/sleep/shower and go. Local Midtown restaurants and shopping within a few blocks to walk and check out.

    Feel free to message us for more details or questions!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Patio
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Mattoja yleisissä tiloissa
  • Sileä lattia yleisissä tiloissa
  • Sisäänkäynnille johtava askelma
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kasino lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kierrätysmahdollisuus
  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Yksikön koko: 37 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista henkilökohtaiset tavarat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Talon säännöt

Quiet hours 9pm - 8am PT and no parties or events.
No smoking or vaping indoors.
No kitchenette or kitchen sink (it's like a hotel room) and request no additional cooking supplies be used to avoid clean-up and smoke/smell concerns.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita (avustajaeläimet tervetulleita)
Majoittajan kommentti: Pets must be kept on leash while outside

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Reno. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Terry Lee Wells Nevada Discovery Museum ja Reno Little Theater listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, National Bowling Stadium ja Cinemark Century Park Lane 16 ovat hyviä kohteita. Pioneer Center for the Performing Arts (teatteri) ja Fun Quest (huvipuisto) ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu koskenlasku, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu maastopyöräily, kalliokiipeily ja pyöräily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Reno
Reno: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Reno, NV

Lähettyvillä

  • Joki virtaa metsäisen alueen läpi, ja sen oikealla rannalla on taloja.
    Truckee River
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Joki virtaa puiston läpi, ja sen yllä on silta. Joen ympärillä on vehreää kasvillisuutta ja kiviä.
    Riverwalk District
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Suuri, geodeettinen kupolirakenne korkean kerrostalon päällä. Kupolissa on punaisia ja sinisiä lasipaneeleja, liikennevaloja ja katukyltti, jossa lukee: ”CE Plaza St.”
    National Bowling Stadium
    19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Kaupunkikuva, jossa on korkeita rakennuksia, suuri pallomainen rakennelma ja taustalla vuoria.
    Reno Events Center
    4 min ajomatka - 1.8 km:n päässä
  • Club Cal-Neva Casino
    16 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Renon asema – 4 minuutin ajomatka
  • Reno–Tahoen kansainvälinen lentokenttä (RNO) – 8 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • The Fox Restaurant & Brewery
    11 min kävelymatka
  • Roamer Coffee House
    10 min kävelymatka
  • Michael's Deli
    10 min kävelymatka
  • Homegrown Gastropub
    10 min kävelymatka
  • Hideout Lounge
    10 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access sijaitsee?

Terry Lee Wells Nevada Discovery Museum ja National Bowling Stadium sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä loma-asunnosta. Grand Sierra Resort Casino ja Peppermill ovat myös 3 kilometrin päässä. Renon asema sijaitsee 21 minuutin kävelymatkan päässä.

Stylish Midtown Guest Suite King Bed W/D access – arvostelut