Motel 8 Rock Springs

Majoituspaikan taso: 2

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Businesspalvelut
  • Pyykinpesu
Nykyinen hinta on 49 €
sisältää verot ja maksut
24.11.–25.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(60 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty (Pet Room)

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(34 arvostelua)
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty

7,6 kautta 10
Hyvä
(79 arvostelua)
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Motel 8 Rock Springs sijaitsee kaupungin keskustassa. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Rock Springs Historical Museum (museo) ja The Reliance Tipple listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Rock Springs Family Recreation Center ja Rock Springs City Civic Center ovat hyviä kohteita. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Rock Springs
Rock Springs: näytä lisää motelleja
Kartta
108 Gateway Blvd, Rock Springs, WY, 82901

Lähettyvillä

  • Rock Springs Chamber of Commerce
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • White Mountain Mall
    19 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Western Wyoming Community College
    1 min ajomatka - 2.5 km:n päässä
  • Bitter Creek Bark Park
    2 min ajomatka - 2.2 km:n päässä
  • Rock Springs Family Recreation Center
    5 min ajomatka - 4.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Rock Springs, Wyoming (RKS-Sweetwaterin piirikunnan lentokenttä) – 15 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Broadway Burger Station
    4 min ajomatka
  • McDonald's
    10 min kävelymatka
  • Wendy's
    7 min kävelymatka
  • Starbucks
    4 min kävelymatka
  • Pancho's Mexican Restaurant
    2 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Motel 8 Rock Springs

  • Motelli kaupungin keskustassa
  • Motel 8 Rock Springs tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, kuten muun muassa pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva business center. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Myyntiautomaatti, ulkokalusteet ja hiiligrillejä
    • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja koirien hihnattomaan ulkoiluun tarkoitettu alue
    • Asiakasarvosteluissa kehutaan vuolaasti hinta-laatusuhdetta, avuliasta henkilökuntaa ja sijaintia
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikki 91 huonetta tarjoavat sellaisia mukavuuksia kuin ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi. Asiakasarvosteluissa kehutaan majoituspaikan mukavia huoneita.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmät
    • Televisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Jääkaapit, mikroaaltouunit ja kahvin-/teenkeittimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Motel 8 Rock Springs lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa. 10.00 USD:n suuruinen lisämaksu veloitetaan per lemmikki per yö. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Motel 8 Rock Springs?

24.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Motel 8 Rock Springs tulopäivälle 24.11.2026 ovat alkaen 49 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Motel 8 Rock Springs?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Motel 8 Rock Springs sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 4.30. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Motel 8 Rock Springs uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Motel 8 Rock Springs sijaitsee?

Rock Springs Chamber of Commerce, White Mountain Mall ja Western Wyoming Community College sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä motellista. Memorial Hospital of Sweetwater County ja Bitter Creek Bark Park ovat myös 3 kilometrin päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Motel 8 Rock Springs – arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

8,0

Siisteys

7,4

Palvelut/mukavuudet

8,8

Henkilökunta ja palvelu

7,4

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 480 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 272 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 117 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 61 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 72 kautta 1002 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
For the price the motel is very adequate.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was in a pinch, had a comfortable stay
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We stayed the night while passing through. Staff was friendly, room was clean.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a family oriented place
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful staff, very kind and helpful. Pet relief area was nice. Good location, walkable to shopping and dining.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good cheap room.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Great price, ok accommodations.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
A great value for the price! Super friendly staff!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Awesome stay. Clean, quiet, budget friendly. The water pressure in the showers could literally blast paint off a battleship. You owe it to your back after a long drive to check it out.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Clean room, Great Staff, Good Air Conditioning and well parking
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
From my check in to my check out, everyone and everything was wonderful. Quiet room, comfortable bed. Great water pressure. Clean room. Nice refrigerator and microwave. I like the easy TV navigation. It is an older motel, but it is well maintained and it's safe and clean.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
So easy to reserve, check-in and get to the room. Pet friendly and accommodating. Room and beds are clean and people keep to themselves.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great property for the price.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Get what you pay for. Clean room, polite and helpful staff and quick and easy check in/out. Recommend if looking for a basic accommodation
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great room! Staff was friendly. Easy walking to dinner restaurant. All good.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The place is quite old, but you get what you'd expect for the price.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Comfortable
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was an amazing place to stay!! 5 stars straight ip
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best motel ive ever stayed. The staff were also generous to give us a room with a smart tv as we request.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent and quiet stay
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Large clean room, good temperature control, helpful and friendly front desk staff, all made my visit enjoyable. This was a five star visit on my road trip and I would be happy to make a return visit.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
On a 10 day trip to various locations. This stay was definitely worth its cost more than any of the others
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean , room and friendly staff
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved the microwave & a fridge with a freezer, so we could have ice cream!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026