5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes
«Les Maisons d'Antan» (ts talot Entisaikaan), classificated viisi tähteä matkailualan ministeriö, koostuvat kahdesta asuntojen vuodelta 18. vuosisadalla. Ne rakennettiin vuonna perinteiseen kivet ja laatat alueen ja Isabelle Hossein täysin remontoitu ja uusittu niitä. Hän paransi tunne läheisyyttä ja yksityisyyttä, joka säteilee ja antanut uuden touch eri huoneissa vaikka kunnioittaen alueellista henki, joka on läsnä monumentaalinen takka esim. Samaan aikaan, alueellinen tunnettu maisema puutarhuri suunniteltu puutarhaan. Omaisuus on lähellä pääkaupunki esihistoriasta, Les Eyzies de Tayac, whitch on listattu Unescon maailmanperintöluetteloon of Humanity. Täällä syntyi tiede esihistoriasta, kiitos kaivaukset, joka alkoi vuonna 1863 ja viimeksi vasta tänään. Luolamaalauksia Lascaux, ainutlaatuinen esittely esihistoriallista taidetta, näyttää Cro Magnon elämää kuin metsästäjä ja taiteilija, kuten soturi ja taidemaalari, mittaamattoman insig
Samankaltaisia majoituspaikkoja
House for up to 8 people
Saint Genies
House for up to 8 people
Saint Genies
Keittiö
Lemmikkiystävällinen
Ilmainen Wi-Fi
Ulkotilat
9.8 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 6 arvostelua
Lomakoti sijaitsee maaseudulla ja lähellä teemapuistoa. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Lascaux IV – luolataiteen kansainvälinen keskus ja Le Thot listalleen, ja joihinkin alueen muihin nähtävyyksiin kuuluu Jardins d'Eyrignac ja Roc de Cazellen luolat. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu vesihiihto ja kalastus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu ekokiertomatkat ja maastopyöräily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Saint-Genies
Vézère-laakson esihistorialliset kohteet ja koristellut luolat
15 min ajomatka - 14.6 km:n päässä
Liikkuminen
Condat Le Lardinin asema – 22 minuutin ajomatka
Brive-la-Gaillarde (BVE-Brive - Vallée de la Dordogne) – 60 minuutin ajomatka
Ravintoloita
L’Annexe
12 min ajomatka
Aux Berges de la Vézère
12 min ajomatka
Le Festival
13 min ajomatka
The Black Duck
11 min ajomatka
Logis Hôtel Archambeau
19 min ajomatka
Usein kysytyt kysymykset
Onko majoituspaikassa 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes uima-allas?
Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas. Uima-allas on lämmitetty uima-allas.
Onko 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes lemmikkiystävällinen?
Kyllä, tämä majoituspaikka sallii kissat ja koirat (korkeintaan 2). Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00.
Mihin aikaan majoituspaikan 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.
Missä 5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes sijaitsee?
Étang de Tamniès -järvi, Le Thot ja Vézèren laakso ovat 15 kilometrin päässä tästä maaseudulla sijaitsevasta perheystävällisestä lomakoti. Vézère-laakson esihistorialliset kohteet ja koristellut luolat ja Le Regourdoun esihistoriallinen alue ovat myös 15 kilometrin päässä.
Arvostelut
5 tähteä villa de vacances magnifique- tout confort- de 4 à 10 personnes – arvostelut
9,8
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
10
Siisteys
9,8
Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 44 kautta 49 arvostelua
10–Loistava
44
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 49 arvostelua
8–Hyvä
3
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 49 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 49 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 49 arvostelua
2–Hirveä
1
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jane K.
22.8.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Perfect
We had a lovely stay in a beautiful property - the fact it was totally fenced in meant we could completely relax re the dog!
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Laurence F.
7.8.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Séjour du 29 juillet au 5 août 2023
Séjour très agréable. La maison est superbe et l'emplacement idéal pour visiter la région. Nous étions 10 adultes et un adolescent et nous avons passé une excellente semaine.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jenny C.
27.9.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Beyond perfection!
We were in heaven at your property! A group of 9 Canadian friends, we could not have asked for anything better- superb!
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Merelina S.
24.7.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Fantastic property in great location
Stayed for 2 weeks and absolutely loved the property! Had everything you could need, really was an idyllic property. Couldn’t have asked for anymore!
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Joke A.
28.9.2024
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Tophuis en topomgwving
Na de geweldige ervaring van 2 jaar geleden opnieuw voor dit huis en deze omgeving gekozen. En het was weer geweldig.
Het huis is ruim en is met veel oog voor detail en kwaliteit ingericht.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Marie claude F.
19.10.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Week-end prolongé pour la ronde des villages
Tout le groupe (10 personnes ) a énormément apprécié le séjour : la région, l'hébergement , l'environnement . Tout est en parfaite harmonie . Nous avons beaucoup apprécié aussi l'accueil de Florence. Nous sommes prêts à revenir .
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Robert E.
6.8.2024
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Quintessential Dordogne
The property was very well equipped with everything we needed. Great bedrooms and bathrooms and excellent kitchen. Pool was very nice and welcome during very hot days. Easy to get to Saint Genies and Montignac and other nearby villages. Would have liked a larger TV in lounge to watch the Olympics, and a satellite connection that worked. Florence, who prepared and greeted us, was delightful.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Michele D.
13.6.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a magnificent stay at this beautiful property. Our group consisted of seven people—four adults and three young boys—and the house was perfect for our family.Every room was thoughtfully equipped with everything we needed, and both the house and gardens were absolutely breathtaking. We especially enjoyed our daily walks around the property, exploring the fruit trees, herb gardens, and the surrounding natural beauty.The amenities were exceptional, including a heated pool, multiple terraces for grilling, dining, or simply enjoying a glass of wine, and a well-appointed laundry room that made our stay even more comfortable.From the reservation process to communication with the owner and property manager, every detail was handled with care and professionalism. Even meeting the neighbors added to the warm and welcoming atmosphere.Our vacation truly felt like a French countryside dream. We spent our days visiting châteaux, savoring the incredible local food and wine, and taking in the stunning scenery of the region.This was a memorable experience from start to finish, and we would highly recommend this property to anyone seeking a relaxing and authentic French getaway.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Clare G.
1.6.2024
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Gorgeous Property
Apart from an mis communication between the owner and the housekeeper re our arrival - which was quickly sorted out stay was faultless.
The property oozes French charm and luxury with all the amenities that you require. The bedroom are spacious and extremely comfortable all with en-suite’s. The pool was lovely with a large shallow area for the young children. Florence the housekeeper was lovely and on hand to answer our questions. The property’s very remote with nothing within walking distance - however many lovely places to visit within a 40 min drive. The historic town of Sarlet only about 15min away is a must to visit and has a large supermarket petrol station shopping restaurants etc. But if you’re looking for peace and relaxation this is most definitely the place.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Clement C.
11.5.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Séjour entre amis
Nous avons passé un magnifique séjour dans cette propriété ! Cet endroit est idéal pour se retrouver entre amis ou en famille… La maison est très charmante, conviviale, intimiste… que des qualités.
Lors de notre séjour, le soleil était au rendez-vous nous avons la chance de profiter de ce magnifique jardin.
Envie de revenir rapidement!
Merci à Madame Lecoq et Madame Trumann.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jean-Marie C.
8.1.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Lieu exceptionnel
Très belle propriété, très s confortable. Je recommande
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
laurent W.
24.8.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Un écrin de tranquillité au cœur du Périgord
Charmantes maisons très bien décorées et très bien équipées. L’accueil de Florence était parfait.Elle s’est montrée très disponible à nos sollicitations. Les échanges avec Marie étaient très faciles.La maison est située dans un environnement très calme et à proximité des sites du Sarladais. Nous avons passé de très bonnes vacances dans cette maison idéale pour les familles avec enfants et connaissant des rythmes horaires différents 😃
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Claudine C.
17.8.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Séjour parfait , cadre authentique .
Nous étions 5 couples. La maison est très confortable, authentique et très bien décorée . Chaque chambre possède sa salle de bains et wc privatif . Grande et très belle cuisine bien équipée . Espaces extérieurs pour se divertir . Jolie piscine et matériel . Laurence est une personne efficace réactive et attentionnée . De plus, St génies est un magnifique village .
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Sandrine D.
1.8.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
havre de paix authentique , au calme , idéal famille ou amis dans une magnifique campagne
2 maisons magnifiques, authentiques , dans une jardin clos très bien agence et plein de charme , coin piscine très agréable . 2 Terrasses extérieures pour les repas et apéritifs permettant de varier les plaisirs Maison très bien équipée , grande cuisine lumineuse à l’ancienne , jolies chambres avec salle de bains pour chacune , Idéale pour famille ou amis nombreux . Environnement superbe et propriété très bien située pour profiter des sites touristiques alentours très riches . C’était parfait
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Clive G.
4.7.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Lovely property
Very good holiday home
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Joke A.
18.6.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
In één woord: geweldig!
Geweldig huis: een lust voor het oog, ruime slaapkamers en veel binnen-en buitenruimte. Directe omgeving: een oase van rust. Heel veel activiteiten in nabije omgeving.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
ae.pouy@orange.fr A.
22.8.2021
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Excellent séjour familial !
Très jolie maison proche d’un ravissant village périgourdin qui permet un excellent séjour familial. Chambres spacieuses et raffinées,maison très bien équipée, piscine très bien sécurisée. Florence qui nous accueille est une hôtesse attentionnée , efficace et sympathique.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jean-Philippe D.
25.7.2021
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Très bonne location près de Sarlat
Propriété très bien aménagée et très agréable. Nous étions 10 adultes et sa grande surface, son aménagement et son équipement ont été très appréciés. Je jardin est bien entretenu et agréable. Seul bémol la piscine, pourtant chauffée, pourrait être plus chaude. La méteo ayant été un peu capricieuse lors de notre séjour nous n'avons pas pu vraiment en profiter.
Une belle location que je recommande sans hésiter.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
agnes b.
19.5.2021
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Agréable séjour
Très jolie maison
Yöpyi 8 yötä toukokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Francine J.
22.9.2020
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Endroit idéal correspondant à nos attentes.
Accueil excellent. Logement impeccable, tout confort, chambres magnifiques (toutes avec sdb et WC). Beau complexe de 2 bâtiments plus annexes, piscine et jardin fermé. Beaucoup d'opportunités d'activités et visites dans les environs. Belle localisation en pleine nature et au calme.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Bernard B.
8.9.2020
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Super séjour endroit magique
Vivement recommandé. Super endroit, magnifique. Permet d’être vraiment à l’aise à trois familles. Matériaux de goût. Vaux largement le prix de location.
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Christine et Christian H.
14.9.2019
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Séjour très agréable
On tend vers la perfection hormis quelques petits détails.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Marine G.
10.9.2019
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Merveilleux
Nous avons passé un séjour magnifique dans une très belle et agréable maison. Tout y est bien pensé dans les moindre détail. Nos hôtes sont charmants. Je les remercie vivement pour tout. Nous avons adoré ces moments suspendus dans le temps. Un petit havre de paix.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jane P.
4.8.2019
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Beautiful Home in Great Location
The house was spacious and had everything you would need and more. Very quiet and peaceful and the location was perfect , halfway between Montignac and the prehistoric sites and Sarlat and the Dordogne River. Florence the caretaker was very helpful and responded quickly when needed. Highly recommend