Default HTG hotel image

Saint-Romain – Loma-asunnot

  • Muuta mieltäsi

    Varaa ilmaisen peruutusoikeuden tarjoavia hotelleja.
  • Hemmottele itseäsi

    Kirjaudu sisään ja säästä vähintään 10 % tuhansista hotelleista.
  • Ole valikoiva

    Voit hakea melkein miljoonaa majoituspaikkaa ympäri maailman.

Tarkista näiden päivien hinnat

Kahden viikon kuluttua
Kahden kuukauden kuluttua
Kolmen kuukauden kuluttua
Neljän kuukauden kuluttua

Kohteen Saint-Romain parhaat loma-asunnot

1. Apartment 'Appartement De Charme Saint-Romain' with Wi-Fi and Air Conditioning

Apartment 'Appartement De Charme Saint-Romain' with Wi-Fi and Air Conditioning
Saint-Romain
7.0 kautta 10, Hyvä, (2 arvostelua)
”Un beau lieu mais trop de contraintes avec un chien ”
Ranska
Arnaud B.
Hinta on 193 €
sisältää verot ja maksut
28.10.–29.10.
Apartment 'Appartement De Charme Saint-Romain' with Wi-Fi and Air Conditioning

2. Eco Yourte Les Airelles

Eco Yourte Les Airelles
Saint-Antheme
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (14 arvostelua)
”Nous avons passé unnnuit pour tester, L'endroitbedt calme reposant. Mais il n'y a pas d'acces proche a pied , juste un restaurant. Dommage que l'espace autour des yourtes ne soit pas plus grand. Nos enfants 10 et 11 ans nous on demandé d'y retourner une prochaine fois ”
Ranska
Julien
Hinta on 109 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Eco Yourte Les Airelles

3. Nature Vacation: Cabin with Land

Nature Vacation: Cabin with Land
Saint antheme
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (2 arvostelua)
Hinta on 186 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Nature Vacation: Cabin with Land

4. Elegant new apartment just a stone's throw from the market

Elegant new apartment just a stone's throw from the market
Montbrison
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (2 arvostelua)
”Appt très propre et agréable. À 5 min à pied du Centre ville. Il y a tout les nécessaires pour la cuisine, et les toilettes. Très joliment décoré et assez spacieux pour 4 pers.”
Ranska
naela m.
Hinta on 71 €
sisältää verot ja maksut
16.11.–17.11.
Elegant new apartment just a stone's throw from the market

5. Kaunis vierashuone terassilla ja puutarhalla

Kaunis vierashuone terassilla ja puutarhalla
Saint-Georges-Haute-ville
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (3 arvostelua)
”Très bon accueil, Brigitte et Bruno nous ont accueilli chaleureusement dans leur petite appartement fonctionnel, très propre le tout dans un beau jardin.Vous pouvez le réserver les yeux fermés”
Yhdysvallat
Nicolas H.
Hinta on 114 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Kaunis vierashuone terassilla ja puutarhalla

6. Guest House 'Chez Patrice & Marieline'

Guest House 'Chez Patrice & Marieline'
Usson-en-Forez
Hinta on 102 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Guest House 'Chez Patrice & Marieline'

7. Movies and board games, quiet accommodations

Movies and board games, quiet accommodations
Arlanc
Hinta on 104 €
sisältää verot ja maksut
6.11.–7.11.
Movies and board games, quiet accommodations

8. 55 m² apartment in the center of Craponne-sur-Arzon, with many shops nearby

55 m² apartment in the center of Craponne-sur-Arzon, with many shops nearby
Craponne-sur-Arzon
Hinta on 118 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
55 m² apartment in the center of Craponne-sur-Arzon, with many shops nearby

9. Le Val Danse - Maison de Caractère de 1870 - Entièrement Rénovée en 2020

Le Val Danse - Maison de Caractère de 1870 - Entièrement Rénovée en 2020
Saint-Anthème
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (20 arvostelua)
”Maison bien équipée et très propre Facilités pour communiquer avec l’hoteUn bon séjour”
Yhdysvallat
François R.
Hinta on 206 €
sisältää verot ja maksut
28.10.–29.10.
Le Val Danse - Maison de Caractère de 1870 - Entièrement Rénovée en 2020

10. A House in the Heart of Nature—Stunning Views

A House in the Heart of Nature—Stunning Views
Rozier-Côtes-d'Aurec
Hinta on 101 €
sisältää verot ja maksut
30.10.–31.10.
A House in the Heart of Nature—Stunning Views

11. Maison Calme

Maison Calme
Job
Hinta on 128 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Maison Calme

12. Studio Aménagé Avec Grande Terrasse et vue sur la Rivière la Dore

Studio Aménagé Avec Grande Terrasse et vue sur la Rivière la Dore
OLLIERGUES
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (2 arvostelua)
”Très bel espace, décoration magnifique, au calme.”
Ranska
Yves
Hinta on 75 €
sisältää verot ja maksut
29.10.–30.10.
Studio Aménagé Avec Grande Terrasse et vue sur la Rivière la Dore

13. A House Full of Character

A House Full of Character
Viverols
9.0 kautta 10, Upea, (4 arvostelua)
”Séjour parfait !Nous avons passé 2 nuits à 16 personnes et tout s’est déroulé à merveille. L’hôte est très sympathique et accueillant. La maison est magnifique, en pleine nature, idéale pour se retrouver en groupe.Nous avons pleinement profité des équipements : barbecue, pétanque, billard, fléchettes… tout est réuni pour passer un excellent moment.Un grand merci pour ce séjour, nous recommandons sans hésiter !”
Yhdysvallat
Thomas G.
Hinta on 816 €
sisältää verot ja maksut
28.10.–29.10.
A House Full of Character

14. Quiet Studio

Quiet Studio
Saint-Cyprien
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (3 arvostelua)
”Arrivée très fluide !! Appartement fonctionnel, Merci”
Ranska
Audrey M.
Hinta on 78 €
sisältää verot ja maksut
1.11.–2.11.
Quiet Studio

15. Characterful Gite with Welcoming Atmosphere

Characterful Gite with Welcoming Atmosphere
Merle-Leignec
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (1 arvostelu)
”Pros: Accueil très sympathique du propriétaire. Lionel nous a recommandé quelques balades à faire dans les environs. Gîte confortable et très propre. À recommander…”
Ranska
Nimetön matkailija
Hinta on 236 €
sisältää verot ja maksut
31.10.–1.11.
Characterful Gite with Welcoming Atmosphere

16. Mökkivuokraus 4/5 henkilöä Auvergnessa lähellä La Chaise-Dieu

Mökkivuokraus 4/5 henkilöä Auvergnessa lähellä La Chaise-Dieu
La Chapelle-Geneste
9.0 kautta 10, Upea, (36 arvostelua)
”Nous avons passés un tres bon sejour. Le calme absolue, une reconnexion a la nature.Un accueil tres chaleureux. Pas mal d activités sur place dont la cani rando qui a plus énormément a notre fils. Pas de télé dans le logement mais franchement nous qui sommes des connectés nous nous en sommes tres bien passés.Le logement etait très propre rien a redire a part que nous reviendrons. ”
Ranska
Amandine J.
Hinta on 142 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
Mökkivuokraus 4/5 henkilöä Auvergnessa lähellä La Chaise-Dieu

17. Holiday Home 'Gîte de Pontempeyrat' with Private Terrace, Shared Garden & Wi-Fi

Holiday Home 'Gîte de Pontempeyrat' with Private Terrace, Shared Garden & Wi-Fi
Craponne-sur-Arzon
Hinta on 296 €
sisältää verot ja maksut
2.11.–3.11.
Holiday Home 'Gîte de Pontempeyrat' with Private Terrace, Shared Garden & Wi-Fi

18. Holiday Home 'Gîte La Vie Pradis' with Mountain View, Private Terrace & Wi-Fi

Holiday Home 'Gîte La Vie Pradis' with Mountain View, Private Terrace & Wi-Fi
Bertignat
Hinta on 386 €
sisältää verot ja maksut
2.11.–3.11.
Holiday Home 'Gîte La Vie Pradis' with Mountain View, Private Terrace & Wi-Fi

19. COZY STUDIO

COZY STUDIO
Aurec-sur-Loire
Hinta on 129 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.
COZY STUDIO

20. Holiday Apartment "Dans Maison Atypique" with Wi-Fi

Holiday Apartment "Dans Maison Atypique" with Wi-Fi
Montrond-les-Bains
7.0 kautta 10, Hyvä, (2 arvostelua)
”Gîte très sombre équipé à minima autant en rangement qu'en vaisselle manque de décoration de meuble.”
Ranska
michel G.
Hinta on 118 €
sisältää verot ja maksut
31.10.–1.11.
Holiday Apartment "Dans Maison Atypique" with Wi-Fi
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista

Parhaat hotelliarvostelut kohteessa Saint-Romain

Saint-Romain: Lisätietoa

Loma-asunnot – Saint-Romain 

 Jos haluat lomailla vapaasti ja kotoa tutuin mukavuuksin, unohda hotellit ja varaa matkasi ajaksi tyylikäs loma-asunto! Alustamme kautta löydät niistä takuulla juuri sinulle ja matkakumppaneillesi sopivan vaihtoehdon. Tarjontaa on paljon, ja se kasvaa koko ajan – myös kohteessa Saint-Romain! 

Kohteen Saint-Romain loma-asunnot

Sivustollemme on lisätty runsaasti kohteen Saint-Romain loma-asuntoja, joista löydät varmasti juuri sinun tarpeisiisi sopivan majapaikan. Kunkin ajankohdan tarkka määrä ja valikoima riippuu varaustilanteesta. Jos tiedät matkasi ajankohdan olevan suosittu, varaus kannattaakin pyrkiä tekemään mahdollisimman ajoissa.

Tarjolla on majoitusvaihtoehtoja loman ajaksi niin lapsiperheille, pariskunnille, kaveriporukoille kuin yksin matkustavillekin. Expedian hakukoneessa voit suodattaa hakua toiveittesi, tarpeittesi ja budjettisi mukaan.

Kohteen Saint-Romain loma-asuntojen hinnat

Halvimmillaan voit saada loma-asunnon kohteesta Saint-Romain hintaan 78 € per yö. Hinnat vaihtelevat matkustusajankohdan, loma-asunnon sijainnin ja tarjolla olevien mukavuuksien mukaisesti. Näet saatavilla olevat hinnat ja vaihtoehdot, kun lisäät matkasi alku- ja loppupäivät Expedian hakukoneeseen. Jos niissä on yhtään joustovaraa, hintoja kannattaa tarkastella hieman pidemmältä aikaväliltä. Etenkin siirtämällä ajankohdan viikonlopusta arkipäiviin voit usein säästää huomattavasti.

Kohteen Saint-Romain loma-asuntojen mukavuudet

Kohteessa Saint-Romain on monenlaisia erikokoisiin matkabudjetteihin ja muihin tarpeisiin sopivia loma-asuntoja. Voit vaikkapa valita loma-asunnon, jonka täydellisesti varustetussa keittiössä voit loihtia juhla-aterioita isollekin joukolle. Osalle meistä taas on tärkeää päästä lomalla nauttimaan aamiaista valmiiseen pöytään. Ylellinen kylpyamme tai uintimahdollisuus on monille ehdoton vaatimus loma-asuntoa valittaessa. Expedian kautta voit varata loma-asunnon kohteesta Saint-Romain kaikilla haluamillasi mukavuuksilla oman budjettisi mukaisesti.

Paras aika varata loma-asunto kohteesta Saint-Romain

Paras matkustusajankohta riippuu matkasi tarkoituksesta sekä siitä, miten paljon olet valmis loma-asunnosta maksamaan. Muiden kohteiden tapaan myös kohteessa Saint-Romain loma-asuntojen hinnat vaihtelevat kysynnän mukaan, joten pienellä budjetilla matkustavan kannattaa ajoittaa matkansa kovimpien sesonkiaikojen ulkopuolelle. Expedian kautta löydät itsellesi sopivimmat vaihtoehdot kaikkiin ajankohtiin. Sivustoltamme voit myös tarkistaa, mitä aktiviteetteja kohteessa Saint-Romain on tarjolla lomasi aikana.

Vinkkejä, joiden avulla löydät kohteen Saint-Romain parhaan loma-asunnon

Löydät tarpeisiisi parhaiten sopivan loma-asunnon kohteesta Saint-Romain, kun tutustut Expedian uusimpiin tarjouksiin ja annat Expedian hakukoneeseen matkasi päivämäärät. Voit suodattaa hakutuloksia toivomiesi mukavuuksien, hinnan, tähtiluokituksen tai muiden asiakkaiden antamien arvosteluiden perusteella. Usein muiden matkustajien kokemuksiin tutustuminen onkin paras tapa löytää ihanteellinen loma-asunto kohteesta Saint-Romain. Expedian sivustolta löydät yhteensä 177 arvostelua loma-asunnoista kohteessa Saint-Romain, ja asiakkaiden antamien arvosanojen keskiarvo on 9.6.

Kannattaa huomioida myös hakukoneemme karttatoiminto. Sen avulla saat kaikki kohteen Saint-Romain loma-asunnot näkyviin kartalla, mikä helpottaa sekä matkan suunnittelua että kohteen hahmottamista. Huomaathan, että mitä tarkempi kartta on, sitä enemmän majoituskohteita siinä yleensä näkyy.

Expedian kautta tehdyn loma-asuntovarauksen peruuttaminen

Jos tekemääsi varaukseen sisältyy peruutusoikeus, voit peruuttaa sen helposti Expedia-käyttäjätilisi kautta. Sieltä löydät myös varaamasi kohteen Saint-Romain loma-asunnon yhteystiedot, joiden kautta voit esittää mitä tahansa sitä koskevia kysymyksiä. Varauksiin liittyvissä kysymyksissä sinua auttaa myös Expedian asiakaspalveluportaali, josta löydät valmiita vastauksia ja saat helposti yhteyden asiakaspalveluumme.

Syitä, miksi loma-asunto kannattaa varata Expedian kautta

Expedian kautta löydät aina hyviä tarjouksia ja laajan valikoiman erilaisia loma-asuntoja kohteessa Saint-Romain. Expedia tekee loman suunnittelusta helppoa ja vaivatonta, sillä meiltä löydät yhdestä paikasta helposti kaikki tarvitsemasi tiedot loma-asunnoista kohteessa Saint-Romain. Expedian avulla voit suunnitella matkasi alusta loppuun käden käänteessä. Kun olet löytänyt haluamasi loma-asunnon kohteesta Saint-Romain, muista, että voit säästää vielä lisää, jos varaat alustamme kautta myös lennot ja vuokra-auton. Valitse Expedia, kun haluat selvitä loman suunnittelemisesta ilman ylimääräistä stressiä!

Usein kysytyt kysymykset

Voinko löytää loma-asunnon kohteesta Saint-Romain?

Kyllä, meiltä löytyy kohteen Saint-Romain kuuluisien nähtävyyksien lähellä sijaitsevia lomakoteja. Voit halutessasi myös valita loma-asunnon hieman syrjäisemmästä paikasta, jos kaipaat rentouttavaa lomaa omassa rauhassa. Saint-Romain on kuuluisa puistoistaan.

Mitkä ovat parhaat lomakodit kohteessa Saint-Romain?

Le Val Danse - Maison de Caractère de 1870 - Entièrement Rénovée en 2020: Tämä lähellä kohdetta Saint-Romain sijaitseva lomakoti sijaitsee upealla paikalla joen rannalla. Paikan tarjoamiin mukavuuksiin kuuluvat patio, puutarha ja pyykinpesutilat, joiden ansiosta voit ottaa rennosti uudessa ympäristössä. Tässä kodissa on 4 makuuhuonetta sekä keittiö, josta löytyvät astianpesukone, jääkaappi ja liesi tekevät kokkailusta perheellesi ja ystävillesi helpompaa. Tämän lomakodin valikoima pelejä auttaa sinua myös ottamaan rennosti.

Kuinka monta lomakotia kohteesta Saint-Romain löytyy?

Expedian sivustolta löytyy 8 lomakotia lomallesi kohteessa Saint-Romain.

Mitä näkemistä ja tekemistä kohteesta Saint-Romain löytyy?

Vieraile alueen perheille sopivissa nähtävyyksissä, joihin lukeutuu esimerkiksi Volerie du Forez'n eläinpuisto, tai lähde ulos luontoon vaikkapa sellaiseen kohteeseen kuten Parc naturel régional Livradois-Forezin luonnonpuisto. Prabourén hiihtokeskus ja Richard de Bas ovat ympäröivällä alueella sijaitseva nähtävyyksiä.

Millaisia kohteen Saint-Romain loma-asunnot ovat?

Lomakodit ovat yksityisiä majoituspaikkoja, joissa matkailijat voivat yöpyä muutaman päivän tai pidempään. Lomakodeista löytyy erilaisia lisämukavuuksia, kuten pyykinpesutilat ja keittiö, jotta yöpymisesi olisi mahdollisimman mukava. Jos haluat varmistua majapaikkasi puhtaudesta, loma-asunnossa pääset nauttimaan matkailun ilosta omassa rauhassa kaukana yhteiskäytössä olevista hotellihisseistä ja ihmisiä kuhisevista auloista. Loma-asunnoissa sinulla on myös käytössäsi enemmän tilaa kuin tavallisissa hotelleissa, minkä vuoksi ne ovat suosittuja yöpymisvaihtoehtoja ryhmämatkoilla.