Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage

Majoituspaikan Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage valokuvagalleria

Ruokailutila, jossa on pöytä ja tuoleja, keittiö, jossa on työtaso ja baarituoleja, sekä käytävä, joka johtaa toiseen huoneeseen.
Kapea katu, jonka varrella on valkoisia rakennuksia ja vaaleanpunaisia kukkia.
Hiekkainen ranta, jossa on puinen aita ja taustalla dyynit.
Valkoinen rakennus, jossa on vihreät ikkunaluukut ja laattakatto, ruokapöytä katettuna ja pieni puutarha-alue.
Makuuhuoneessa on sänky, kaksi yöpöytää, tuoli ja ikkuna.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko koti

4 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta8 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage

  • Majoituspaikan kohokohdat
  • Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage tarjoaa puutarhan ja paljon muuta. Asiakkaiden käytössä on Wi-Fi huoneessa.
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa internetyhteys.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
  • 3 kylpyhuonetta, joista löytyy suihkut

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Suihku

Ulkotilat

  • Puutarha

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Yksi lemmikki yhteensä

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Vain koirat ja kissat ovat tervetulleita
Korkeintaan 1 lemmikkiä

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Sainte-Marie-de-Re. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Ernest Cognacq -museo ja Ecomusée du Marais Salantin museo listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Vieux Port ja La Flotten satama ovat hyviä kohteita. Karusellipuisto ja Luonontieteellinen museo ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Sainte-Marie-de-Re
Sainte-Marie-de-Re: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Sainte-Marie-de-Ré, Charente-Maritime

Lähettyvillä

  • Rannikkokaupunki, jossa on historiallinen linnoitus, venesatama ja taustalla kumpuileva maisema.
    St-Martinin satama
    9 min ajomatka - 9.0 km:n päässä
  • Montamerin ranta
    5 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
  • La Flotten satama
    9 min ajomatka - 6.6 km:n päässä
  • Baleinesin majakka
    10 min ajomatka - 5.9 km:n päässä
  • St-Martin-de-Rén linnoitus
    10 min ajomatka - 10.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • La Rochelle Porte Dauphinen asema – 26 minuutin ajomatka
  • La Rochelle – Île de Ré (LHR) – 25 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • L'Écailler
    10 min ajomatka
  • Les Copains Babord
    10 min ajomatka
  • Bistrot de la Flotte
    11 min ajomatka
  • Le Nautic
    10 min ajomatka
  • L'Atelier de la Martinière
    10 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage lemmikkiystävällinen?

Kyllä, tämä majoituspaikka sallii kissat ja koirat (korkeintaan 1).

Mihin aikaan majoituspaikan Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage sijaitsee?

Biskajanlahti, Montamerin ranta ja Saléen ranta 3 kilometrin päässä tästä loma-asunnosta. Baleinesin majakka ja Basse Benaien ranta ovat myös 5 kilometrin päässä.

Villa "les Grenettes" Ile de Ré - Accès Plage – arvostelut

Arvostelut

Upea

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

7,0

Siisteys

9,0

Sijainti

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jérôme L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Super 👍

Gite agréable en famille, idéalement situé. Proche de la plage et au calme ! Encore merci.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Alexandre M.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Ste Marie de ré

logement à proximité de la mer, et du bourg dans lequel vous pouvez louer des vélos. Conforme à l’annonce
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2023