Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center

Majoituspaikan Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center valokuvagalleria

Keittiössä on puulattia, ruokapöytä, kattotuuletin ja sisäänrakennettu pesukone.
Olohuoneessa on ruskea nahkasohva, puinen sohvapöytä sekä keittiöalue, jossa on baaritiski ja -jakkarat.
Pieni, yhden kerroksen talo, jossa on kuisti, sininen ovi ja etupuolella numero ’2105’.
Makuuhuoneessa on puinen sänky, yöpöytä, jossa on lamppu, sinisellä kehyksellä varustettu ovi, seinälle kiinnitetty hylly ja ikkuna, jossa on kuviolliset verhot.
Kylpyhuone, jossa on suuri peili, pesuallas, wc ja suihkutila.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center

  • 1 comfy queen bed perfect for one or two people. This is a very tiny home all to yourself. Please have correct number of people and dogs on the reservation. Private, clean, fully fenced only 2 miles to downtown and att center. Reliable wifi, laundry washer and dryer, Keurig, basic soaps and linens. 2 small house trained dogs allowed. Sorry but NO CATS allowed.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Paperipyyhkeet

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero STR-23-13500326

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Arena District. Market Square (aukio) ja North Star Mall (ostoskeskus) ovat hyviä kohteita shoppailusta kiinnostuneille, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteessa San Antonio River. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Frost Bank Center ja Alamodome Stadium (stadioni) tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen San Antonio
San Antonio: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
San Antonio, TX

Lähettyvillä

  • Suuri stadion, jossa on erikoinen katto ja useita korkeita torneja.
    Alamodome Stadium (stadioni)
    7 min ajomatka - 7.2 km:n päässä
  • Kanava, jonka varrella on värikkäitä aurinkovarjoja ja puita.
    Frost Bank Center
    8 min ajomatka - 2.7 km:n päässä
  • Henry B. Gonzalesin kongressikeskus, jonka taustalla kohoaa korkea torni.
    Henry B. González Convention Center
    9 min ajomatka - 8.7 km:n päässä
  • Joki, jonka yllä on kivisilta, puita, jotka on koristeltu värikkäillä valoilla, ja ravintola, jonka edessä on lippuja.
    River Walk
    9 min ajomatka - 8.7 km:n päässä
  • Saint Philip's College - MLK Campus
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • San Antonion asema – 9 minuutin ajomatka
  • San Antonion kansainvälinen lentokenttä (SAT) – 18 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Texas Burger Co.
    2 min ajomatka
  • McDonald's
    3 min ajomatka
  • Wen Wah Chinese Restaurant
    3 min ajomatka
  • Whataburger
    3 min ajomatka
  • Alchemy Cocktail Lounge & Hookah
    3 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center ?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center sijaitsee?

Freeman Coliseum (stadion), Frost Bank Center ja Alamodome Stadium (stadioni) sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä lomakoti. Henry B. González Convention Center ja River Walk ovat myös 5 kilometrin päässä.

Arvostelut

Cozy private cottage only 2 miles to downtown & ATT center – arvostelut

9,0

Upea

9,2

Siisteys

8,6

Sijainti

6,0

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 11 kautta 16 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 16 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 16 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 16 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 16 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Had a good stay, clean and pretty much as advertised
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Comfy

It was a very nice place we really enjoyed it a lot
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Super cute

Will stay here again
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Recent stay

It was a very nice stay. Conveniently located.
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
I had a long stay here to visit my military spouse for the holiday and it was wonderful and very peaceful! It’s right next to fort Sam Houston and Kevin was a great host and made sure everything was going great. Would definitely recommend if you are visiting family in the military or just for a peaceful stay in San Antonio!
Yöpyi 25 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen ja viestintä

Nice little place

It was close to everything i we wanted to do. Love the gate to park the vehicle in.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Couple’s weekend

Clean, great AC units. Nice full kitchen with washer dryer. Check in/check out was super easy. Will definitely book this property again next summer
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Viestintä
Huonoa: Sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
It was cool enough just really loud. Neighbors loud too. It is an ok place but I don't think we would use it again.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely stay

Kevin was a wonderful host. The Ac unit in the bedroom worked great. The home is very cozy!!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja viestintä
I had a great stay the only complaint I have was the area it was very scary at night.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Nice and Easy Trip

I needed an early check in and the host was so incredibly accomodating. The location was perfect for our quick trip. Everything was super easy, check in and check out. Super easy to find. Just a nice little quick trip. :)
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

San Antonio FUN

Good afternoon; once again, thank you for all your hospitality; you have been a great host; we have left the house and are on our way back To our respective cities. May your days continue to be filled with love, peace, and happiness of family.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Thankful for AC - Sweet Cottage

Unbelievable HEAT WAVE hit during our stay. 104 degree heat!!! We were cool and comfortable inside. I was really nervous about our sleep because of the heat, but I need not worry. Loved the shelves in the bathroom...btw thanks for the nicer toilet paper. The towels smelled so good. The shelf/seating area in the living room was PERFECT!! It was so helpful with our luggage. Very quiet neighborhood. Oh and the lights outside on the timer...not only did it help us find "home" at night, but it made the location feel safer. (not that I felt unsafe there) Would recommend.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2024