Ojai Retreat & Inn

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Businesspalvelut
  • Siivous
Nykyinen hinta on 156 €
sisältää verot ja maksut
15.11.–16.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 12/12 huonetta

Huone, 1 suuri parisänky (Adyar Sunrise; No Television)

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(6 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Green Room; No Television)

8,6 kautta 10
Loistava
(8 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky, jaettu kylpyhuone (Cozy Room; No Television)

8,6 kautta 10
Loistava
(11 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky, jaettu kylpyhuone (Topa Topa Room; No Television)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(5 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva (Ojai Suite; No Television)

  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Huone, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva (Bella Vista; No Television)

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Garden Room; No Television)

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, useita sänkyjä (Sky Suite; No Television)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Patio Room; No Television)

9,0 kautta 10
Upea
(8 arvostelua)
  • Näkymä laaksoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Balcony Room; No Television)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Eucalyptus Room; No Television)

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky (Oak Room; No Television)

9,2 kautta 10
Upea
(7 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Ojai Retreat & Inn sijaitsee maaseudulla ja vuoristossa. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Ojai Valley Museum of History and Art ja galerie102 listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Golf Course at Ojai Valley Inn and Spa ja Libbey Bowl ovat hyviä kohteita. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Ventura County Fairgrounds ja Camino Tennis Center tapahtumakalenteri. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kalastus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus-/pyöräilyreitit ja hevosratsastus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Ojai
Ojai: näytä lisää aamiaismajoituksia
Kartta
160 Besant Rd, Ojai, CA, 93023

Lähettyvillä

  • Golfkenttä, jonka läpi kulkee mutkitteleva polku, ja jota ympäröivät puut ja vuoret.
    Golf Course at Ojai Valley Inn and Spa
    5 min ajomatka - 3.0 km:n päässä
  • Puinen rakennus, jonka yläpuolella on kyltti, jossa lukee: ”Taidekeskus”.
    Ojai Art Center
    9 min ajomatka - 5.2 km:n päässä
  • Suuri ulkoilma-amfiteatteri, jossa on vihreät istuimet ja katoksella varustettu lava.
    Libbey Bowl
    9 min ajomatka - 5.2 km:n päässä
  • Satamassa on useita laivoja, palmuja ja taustalla näkyy auringonlasku.
    Ventura Harbor (satama)
    28 min ajomatka - 32.7 km:n päässä
  • Ojai Meadows Preserve
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Venturan asema – 28 minuutin ajomatka
  • Santa Barbara, CA (SBA-Santa Barbara Municipal) – 59 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Circle K
    5 min ajomatka
  • McDonald's
    4 min ajomatka
  • Mandala
    4 min ajomatka
  • Habit Burger & Grill
    4 min ajomatka
  • Starbucks
    4 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Ojai Retreat & Inn

  • Aamiaismajoitus vuoristossa
  • Ojai Retreat & Inn tarjoaa asiakkaille erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä ilmainen buffetaamiainen, terassi ja puutarha. Kirjasto lisäksi asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin kuuluvat:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Savuttomat tilat ja 1 kokoushuone
    • Asiakasarvosteluissa ylistetään avuliasta henkilökuntaa
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Ojai Retreat & Inn kaikkien huoneiden tarjoamiin ylellisyyksiin kuuluvat esimerkiksi ilmastointi ja ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaajat
    • Vaatekaapit/komerot, jääkaapit ja mikroaaltouunit

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Ojai Retreat & Inn lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Ojai Retreat & Inn?

25.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Ojai Retreat & Inn tulopäivälle 15.11.2026 ovat alkaen 156 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Ojai Retreat & Inn?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Ojai Retreat & Inn sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Ojai Retreat & Inn uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Ojai Retreat & Inn sijaitsee?

Ojai Meadows Preserve on 0,6 kilometrin päässä tästä vuoristossa sijaitsevasta aamiaismajoituksesta. Golf Course at Ojai Valley Inn and Spa ja Ojai Valley Museum of History and Art sijaitsevat 5 kilometrin päässä. Galerie102 ja Libbey Bowl ovat myös 5 kilometrin päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Ojai Retreat & Inn – arvostelut

9,2

Upea

9,4

Siisteys

9,4

Sijainti

9,4

Henkilökunta ja palvelu

9,2

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 304 kautta 410 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 72 kautta 410 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 17 kautta 410 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 410 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 410 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything is so beautiful in nice I love this place
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We loved this place! So Zen with so much charm and character. The gardens, paths and views are all incredible. A great option for a unique and special stay in Ojai.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The place it’s exceptional a real treat
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful escenic view
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved our stay there. Good location. The price was reasonable and the view was amazing!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely location, like a private hide a way. Breakfast is is nice with good quality foods offered- great coffee.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful setting, kind, helpful staff, nice breakfast, easy parking - overall a great stay. We will return.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely, quiet location overlooking the Ojai Valley and Topa Topa mountains.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Here is a brief, balanced review you can use: "We really enjoyed our stay at Ojai Retreat! The views were absolutely amazing, and overall everything was great. The only downside was a slight smell in the carpet, but other than that, it was a wonderful experience.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful clean facility, superb value. My third stay there and this time I brought my wife who enjoyed it.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
perfect place to stay for a retreat!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely older property, fantastic view. Quiet room, very comfortable bed. Nice selection of food for continental breakfast. Felt well rested after my stay.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
You can’t beat the convenience, courtesy and overall tranquility of the entire stay.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is an amazing spot for a weekend getaway. The whole property is magical. Breakfast was good one day and the next there wasn’t much left. Several events were held here over the weekend so it kind of took away from the whole zen vibe. Other then that only 10 mins away from downtown and other hikes/trails.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Otroligt bra frukost som ingick. Fantastisk utsikt från altanen!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean private cottage with privacy patio. European breakfast, beautiful gardens.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent location and the view and room was phenomenal. Quite area and very peaceful. We will return to get away from everything.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great views. Sky room suite was great, breakfast was also very good. Very quiet..
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The is a peaceful oasis in Ojai , it’s a great place to meditate, write , hike in nature:) it’s off the beaten track & it’s spectacular. I enjoyed my stay to the fullest. There is no tv , no loud noises, no telephone! Pure Bliss ! The Staff is Friendly everyone is so kind in Ojai. I’ll be back .. Thank you
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
it was very cozy. top of mountain. there is no staff. food was good kind of homemade.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was our second stay here and it did not disappoint. Ojai is wonderful place and this hotel makes it even more wonderful.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good accommodations for short. Quiet and peaceful area. Clear instructions and support for check-in and checkout.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I really enjoyed my stay at Ojai Retreat & Inn. After a very busy and stressful time in the city, this was exactly the kind of place I needed to slow down, breathe, and have some time for myself. It felt like coming home after all the noise and busyness of the city. The peaceful atmosphere, fresh air, beautiful mountain views, quiet surroundings, and positive energy made it very easy to relax and reconnect with myself. The staff were warm and friendly, the breakfast was delicious, and the gardens were especially beautiful at night. I also loved that it’s only a few minutes from downtown Ojai, so you can enjoy the town while still having a peaceful place to come back to. A beautiful, welcoming place to spend a few calm days, relax, and simply be happy. I’m very grateful I found this place and would definitely come back.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ues
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very peaceful and quiet, the views, staff and breakfast were wonderful as well. We really enjoyed our brief stay at this hotel!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025