Koko huoneisto

Algarve Oceanfront Luxury Penthouse

Majoituspaikan Algarve Oceanfront Luxury Penthouse valokuvagalleria

Moderni olohuone, jossa on harmaa kulmasohva, puinen sohvapöytä ja valkoinen vaatekaappi, jossa on laatikoita.
Hotellihuone, jossa on sänky, työpöytä ja tuoli.
Näköala ruokailutilaan, jossa on kaksi tuolia ja pöytä. Suuren ikkunan läpi avautuu näkymä kaupungin siluettiin.
Autotalli, jossa on valkoiset seinät ja pylväät, betonilattia sekä hätäuloskäyntien opasteet.
 poreallas parvekkeella, josta avautuu näkymä kaupunkiin.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Algarve Oceanfront Luxury Penthouse

  • A three-bedroom penthouse high above Armação de Pêra, with the Atlantic in view from the living space and the terrace. The private rooftop terrace has a hot tub under a pergola.

    Inside there is a marble kitchen with a Nespresso coffee bar, a spa-style stone bathroom with shower plus a separate WC (toilet, washbasin and mirror), underfloor heating in every room including the bathrooms, air conditioning with heating in every room, and fast Wi-Fi. Three bedrooms and a sofa bed sleep up to eight.

    The building is beachfront, seconds from the sand. A free private underground garage space comes with the apartment, and free street parking is usually available outside. The building has lifts to the sixth floor, and a short staircase then leads to the apartment door, worth knowing if anyone in the party finds stairs difficult.

    Travelling with a baby? I provide a travel cot with mattress free of charge on request; please tell me when you book or at least 48 hours before you arrive. There is also a baby high chair in the apartment, ready to use.

    Viaja com um bebé? Disponibilizo gratuitamente, a pedido, um berço de viagem com colchão; basta avisar-me na reserva ou com pelo menos 48 horas de antecedência. O apartamento tem também uma cadeira de refeição para bebé.

    Planning a longer break this winter? Stays of 28 nights or more are 10% off, the Wi-Fi is fast enough for a working day, and the beach and plenty of cafés stay open all year round. Every room has underfloor heating, including the bathrooms, and there is air conditioning with heating in every room, so the flat stays warm when the evenings turn cool. You are in a beachfront building, seconds from the sand.

    A planear uma pausa mais longa este inverno? As estadias de 28 noites ou mais têm 10% de desconto, o Wi-Fi é rápido o suficiente para um dia de trabalho, e a praia e muitos cafés estão abertos durante todo o ano. Todas as divisões têm piso radiante, incluindo as casas de banho, e ar condicionado com aquecimento, por isso o apartamento mantém-se quente quando as noites arrefecem. O edifício fica em frente à praia, mesmo junto à areia.

    Cancellation (direct and Google bookings): full refund if cancelled at least 14 days before arrival, 50% refund if cancelled at least 7 days before arrival.

    Cancelamento (reservas diretas e Google): reembolso total se cancelar com pelo menos 14 dias de antecedência da chegada; reembolso de 50% se cancelar com pelo menos 7 dias de antecedência.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä merta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 180211/AL
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee rannalla. Albufeiran venesatama ja Balaia-golfkylä ovat hyviä kohteita, jos etsit aktiviteetteja lomallesi, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Praia da Marinhan ranta ja São Rafaelin uimaranta. Aqualand Algarve ja Slide & Splash – Parque Aquático ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Silves
Silves: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Armação de Pêra, Faro

Lähettyvillä

  • Ranta, jossa ihmiset kävelevät ja uivat, kirkas taivas ja kauempana kohoavat kalliot.
    Armaçãon ranta
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Delphinus Divers
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Vale do Olivalin ranta
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Beijinhosin ranta
    17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • Praia da Cova Redonda
    5 min ajomatka - 2.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Silves Tunesin asema – 19 minuutin ajomatka
  • Portimao (PRM) – 28 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Kidoce
    1 min kävelymatka
  • Restaurante Churrascaria Balbino
    4 min kävelymatka
  • Piccolino
    4 min kävelymatka
  • Lost - Cocktail Bar
    5 min kävelymatka
  • Ristorante Pizzeria S. Martino Armação De Pêra
    2 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Algarve Oceanfront Luxury Penthouse lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Algarve Oceanfront Luxury Penthouse?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Algarve Oceanfront Luxury Penthouse sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Algarve Oceanfront Luxury Penthouse uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Algarve Oceanfront Luxury Penthouse sijaitsee?

Cádizin lahti ja Armaçãon ranta ovat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä rannalla sijaitsevasta asuinrakennuksesta. Vale do Olivalin ranta ja Tremoços-ranta ovat myös 2 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä