Big Sky Lodge

Majoituspaikan taso: 2.5

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari
Nykyinen hinta on 79 €
sisältää verot ja maksut
28.10.–29.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 2/2 huonetta

Mökki, 1 parisänky tai 2 yhden hengen sänkyä, patio

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen perushuone yhdelle, 1 keskisuuri parisänky, valtamerinäköala

  • Näkymä merelle
  • 21 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Big Sky Lodge sijaitsee lähellä rantaa. Fort Frederick ja Fort Matthew'n linnake ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Grand Anse Beach ja Grand Etang National Park listallesi. Oletko matkalla lasten kanssa? Belmont Estaten plantaasi on silloin hyvä kohde, tai osallistu tapahtumaan tai käy katsomassa peliä kohteessa Kansallisstadion. Täällä voit snorklata ja purjelautailla, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa vaellus-/pyöräilyreitit ja hevosratsastus nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Crochu
Crochu: näytä lisää majataloja
Kartta
Crochu, Near Crochu Seventh Day Adventist Church, St. Andrew, Grenada, 00000

Lähettyvillä

  • Vesiputous, jonka vesi syöksyy alas altaaseen, ja allasta ympäröi vehreä kasvillisuus sekä palmu.
    Grand Etang National Park
    6 min ajomatka - 4.0 km:n päässä
  • Crochu Beach
    5 min ajomatka - 1.0 km:n päässä
  • La Sagesse Beach
    12 min ajomatka - 10.2 km:n päässä
  • Black Bayn ranta
    13 min ajomatka - 9.3 km:n päässä
  • Mount Carmel Waterfalls
    14 min ajomatka - 9.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • St. George's (GND-Maurice Bishop) – 52 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Grenada Spice Basket
    24 min ajomatka
  • La Sagesse
    10 min ajomatka
  • Club Jenny
    15 min ajomatka
  • Callaloo
    11 min ajomatka
  • Prickly bay marina
    14 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Big Sky Lodge

  • Perheystävällinen majatalo
  • Big Sky Lodge tarjoaa asiakkaiden hyödynnettäväksi erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä terassi, ulkotulisija ja puutarha. Kaipaatko seikkailua? Tämä majatalo tarjoaa jousiammuntamahdollisuuden. Käy hemmottelemassa itseäsi kylpylähoidoilla. Nauti esimerkiksi hieronnasta. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa. Saatavilla oleviin palveluihin/mukavuuksiin kuuluu myös leikkikenttä ja kirjasto.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Täysi aamiainen (lisämaksusta), edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) ja ulkokalusteet
    • Kiertoajelu-/lippupalvelu, matkatavarasäilytys ja tallelokero vastaanotossa
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Big Sky Lodge kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa ilmainen Wi-Fi, tallelokerot ja huonepalvelu.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • Vaatekaapit/komerot, parvekkeet ja jaetut keittiöt

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Big Sky Lodge lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Big Sky Lodge?

24.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Big Sky Lodge tulopäivälle 28.10.2026 ovat alkaen 79 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Big Sky Lodge?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Big Sky Lodge sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Big Sky Lodge uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Tarjoaako Big Sky Lodge lentokenttäkuljetukset?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat tarjolla.

Missä Big Sky Lodge sijaitsee?

Crochu Beach ja Grand Etang National Park sijaitsevat 3 kilometrin päässä tästä lähellä rantaa sijaitsevasta perheystävällisestä majatalosta. Black Bayn ranta ja La Sagesse Beachovat myös 10 kilometrin päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Big Sky Lodge – arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

8,8

Siisteys

7,8

Palvelut/mukavuudet

9,2

Henkilökunta ja palvelu

8,4

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 12 kautta 25 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 7 kautta 25 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 25 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 25 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 25 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Personal sehr freundlich, Aussicht hervorragend.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Beautiful place to relax
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room is spacious and lovely, an ideal spot to get away from the hustles of life. The landscape is beautiful and the owners, words can't explain how wonderful they are. I highly recommended booking
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
A beautiful tranquil location, I wish I could have stayed longer, & brought my paints. Perfect for artists & yoga practicing has that special ambience. I ate breakfast of fruit picked straight off the trees in the garden.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sehr schönes Hotel mit super Essen & tollen Leuten

Ich bin alleine zur Sky lodge gereist und wurde direkt ganz herzlich aufgenommen. Man Frühstück und Abendessen bestellen was ich jedem dringend Rate, denn es ist ein grosser Genuss die creolische Küche von Ingrid zu kosten. Die Zimmer sind sehr schön und mit tollem Ausblick auf da Meer. Der Strand ist zu Fuß 10-15 min entfernt was auch perfekt für mich war. Alles in allem ein liebenswerter Platz. Preis leistungsverhältnis ist sehr gut. Ich würde jederzeit wieder hingehen :)
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Comfortable oasis and wonderful island views

I can highly recommend a stay at Big Sky Lodge when in Grenada! It is away from the buzz in the middle of nature, a wonderful, well-mantained oasis run by Thomas and his family. I felt so well here! I stayed in one of the spacious cabins that come with an own fan, own bathroom and a little terrace with the most lovely views of the Caribbean Sea and the lush surroundings. In the morning you wake up to birds chirping. There is a restaurant adjacent to the accommodation, where one can enjoy a delicious, homecooked breakfast, lunch or dinner. A refreshing pool. And the beach is only 15 minutes by foot. :)
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr liebe Gastgeber, herrlicher Ausblick, Strand fußläufig.... alles in allem super :-) Ein paar mehr Messer und Schneidebretter in der Küche wären top! Ansonsten wäre eine minimale Küchenausstattung auf dem Zimmer super. Zum Beispiel ein paar wenige Tassen, Teller, Geschirr etc. Oder auch ein Mini Kühlschrank oder zunächst auch nur ein Wasserkocher vlt. :-)
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Razoável

Local a cerca de 1h de carro do aeroporto (apesar de estar a cerca de 30 km) as estradas são más). É obrigatório ter carro pois caso contrário a deslocação é muito complicada. Quartos simples com um alpendre agradável. Zona envolvente muito verde com praia a cerca de 15-20 minutos a pé Serve refeições (pagamos cerca de 10€ pelo pequeno almoço e 30 € pelo jantar, por pessoa) que apesar de agradáveis estão muito inflacionadas principalmente o jantar. As contas a pagar no final foram apresentadas verbalmente e de uma forma muito confusa, sem um papel a descriminar os valores. Como não aceitam cartões tivemos que pagar em euros o que nos prejudicou pois houve uma paridade do dolar americano com o euro. Atendimento simpático mas muito amador.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The family and property grounds was lovely with a stunning view but there was several things that was wrong one was being told there’s was no spare key due to last visitors not returning them on the 3rd day General feed back: Lodge needs AC as having a fan only doesn’t help with summer heat. Lights needed from the main road to the property grounds as there’s none, using phone light can be scary for those not driving. There’s no Bar/Lounge Room was not cleaned on a daily basis which need to be done. WiFi needs upgraded as kept dropping and took hours to be reconnected not ideal for those using what’s app to make calls. Ants outside lodge door and kitchen. Although I paid for 2 people for a two week stay with breakfast, I didn’t complain I left after a week as I kept getting bitten by mosquitos and due to the above feedback. I would say as I work in travel if these things improve then the property would flourish extremely. My feedback isn’t to dishearten the property owners but to give feedback as other people who stayed there felt the same.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We loved staying here with Ingrid and Sophia. Perfect little slice of tropical paradise. Your food was delicious and the garden beyond beautiful. Close walk to local shops and the bus and taxi stops.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
淳朴的民风、广阔的视野,自在而放松
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Create your peace of mind and go experience the tranquility and natural beauty along with the fresh sea Breeze day and night of Big Style Lodge. There, it is family friendly! Based on my personal experience, I highly recommend Big Sky Lodge as your home away from home. ENJOY!!!!!
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys
.... .Too far away from City. Risky to commute to this area. Costly to commute.
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

I never checked in because the place was an hour away from the university. I asked the guy several times when I booked the room to put me closer to the university and he kept insisting that everything was booked. Even the taxi driver didn’t know where this place was. I found accommodations within 15 minutes of walking distance from the university. Needless to say I’m very disappointed and will not be using Expedia in the near future.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Traumhafte Lage, Ingrid und Thomas sind super nett. Das Essen super lecker. Da muss man sich einfach wohl fühlen.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 11 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2018