Koko huoneisto

EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn

Majoituspaikan EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn valokuvagalleria

Terassi/patio
Uima-allas
Tunnelmallinen olohuone, jossa on takka, puuhuonekalut ja suuret ikkunat, joissa on sälekaihtimet.
Emerald Lodge -nimikyltti, jossa on kivijalusta ja puinen tolppa. Taustalla näkyy rakennus ja vihreää kasvillisuutta.
Makuuhuoneessa on kaksi sänkyä, puukehysiset ikkunat ja seinällä kyltti.

Koko huoneisto

198 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn

  • SPACE, LOCATION AND LUXURY. Our fine 5 bedroom, 5 bathroom condo at Emerald Lodge is the perfect starting point for any Steamboat vacation. Just 2 blocks from the Gondola and served by a private winter shuttle, you have everything on your doorstep for a simply great vacation.

    Professionally decorated in a welcoming mountain lodge style you'll find a fully-equipped gourmet kitchen with granite breakfast bar ideal for entertaining large groups, quality stainless steel appliances, a 4-burner gas cook-top stove and luxurious wood cabinetry. There's also a granite drinks bar with wine cooler in the dining area and the spacious living area allows your party to relax in comfort whilst basking in the glow of the feature gas log fireplace. This exquisite end unit enjoys a light and sunny aspect with views towards the Yampa Valley from the living area and sun drenched private balcony.

    There are Mountain views from some of the bedrooms giving you the complete package! 4 of the 5 bedrooms have luxurious ensuite bathrooms with tub and/or shower and a jetted tub and double shower in the master bathroom. There is also a 5th bathroom next to the 5th bedroom. All bathrooms are stocked with plush luxury towels and bath products.

    BEDDING
    Primary Bedroom: King + attached bathroom
    Bedroom 2: King + attached bathroom
    Bedroom 3: Queen + attached bathroom
    Bedroom 4: Twin + Twin + attached bathroom
    Bedroom 5: Twin + Twin
    Living room: Queen Sleeper Sofa

    PARKING
    1 parking space per condo, parking pass provided at check-in. No additional parking available and no trailers or RV's allowed per HOA.

    PROPERTY FEATURES
    - Winter shuttle service
    - Heated underground parking for 1 car
    - Private ski-lockers
    - Complimentary high-speed WIFI
    - Flat screen TV in living room and bedroom
    - Washer/Dryer in residence
    - In room safe
    - Air-Chilling System (summer only)

    As part of the Trappeur's Crossing Resort, this lodge has use of all of the Trappeur's facilities including Amenity Center with computers and internet access, fitness center, 4 pools, 10 hot tubs and a sauna.

    This condo is very spacious with a floor area of 2431 square feet (including balcony) and has a maximum occupancy of 12 people. If you don't want to walk the two blocks to the Gondola, the shuttle service will whisk you from the front door to Gondola Square. The shuttle will also take you Downtown, to the grocery stores or indeed anywhere within Steamboat City limits. Please contact us to see what other units we have available!

    We manage many properties on the mountain and would be happy to help you book the perfect condo for your vacation!

    STR LICENSEE NO: LCSTR20231250

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Poreallas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Golf
  • Kajakki
  • Kuntosali
  • Lämmitetty allas
  • Tennis
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Luistelumahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 198 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Steamboat Springs. Steamboat Ski Resort ja Wildhorse Gondola ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Amaze'n Steamboat Family Fun Park ja Yampa River Botanic Park. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden The Tennis Center at Steamboat Springs ja Romick Rodeo Arena tapahtumakalenteri. Täällä voit hiihtää ja lumilautailla ja harrastaa muita talviurheilulajeja kuten luistelua ja pulkkailua. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Steamboat Springs
Steamboat Springs: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Steamboat Springs, CO

Lähettyvillä

  • Lumisen maiseman keskellä sijaitsee puinen hiihtomaja, jonka kyltissä lukee ”FOUR POINTS”. Maisemassa näkyy myös hiihtäjiä ja kirkas, sininen taivas.
    Steamboat Ski Resort
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Steamboat Gondola
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Easy Rider Magic Carpet
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Wild Blue Gondola
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Wildhorse Gondola
    18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Steamboat Springs, Colorado (HDN-Yampa Valley) – 43 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Qdoba Mexican Eats
    3 min ajomatka
  • Colorado Bagel Co.
    3 min ajomatka
  • Taco Bell
    3 min ajomatka
  • Cruisers Sub Shop
    3 min ajomatka
  • Blue Sage Pizza
    3 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.Uima-allas on lämmitetty uima-allas.

Onko EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä EL5106 | Enough room for Everyone | Air Chilling | Short Walk to Mtn sijaitsee?

Wild Blue Gondola ja Steamboat Ski Resort sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä huoneistorakennuksesta. Christie Peak Express ja The Tennis Center at Steamboat Springs ovat myös 2 kilometrin päässä.