Honjin Hiranoya Omeiso

Majoituspaikan taso: 2

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Sviitti, jokinäköala (A)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä ja 2 futonia (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti, jokinäköala (B)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 futonia (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti, jokinäköala (C)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti, jokinäköala (D)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti, jokinäköala (E)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti, jokinäköala (F)

  • Näkymä joelle
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Honjin Hiranoya Omeiso sijaitsee kaupungin keskustassa. Shiroyama-puisto ja Higashiyaman kävelyreitti ovat hyviä kohteita alueen luonnosta kiinnostuneille, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Takayaman perinteisten kulttuurien ja käsitöiden aukio ja Yoshijima-talo. Hida Minzoku Mura -kansankylä ja Shirakabe Dozogai ovat myös vierailun arvoisia. Kannattaa myös varata aikaa alueen aktiviteetteihin tutustumiseen. Niihin kuuluu muun muassa kuumat lähteet. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Takayama
Kartta
1-15 Honmachi, Takayama, Gifu, 506-0011

Lähettyvillä

  • Perinteinen japanilainen puutarha, jossa on puinen rakennus, suuri puu ja kivinen polku.
    Takayama Jinya
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Esillä on perinteisiä japanilaisia esineitä, kuten köysiä, nukkeja ja hintalappu.
    Miyagawan aamutori
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Perinteinen japanilainen katu, jossa on puutaloja, torii-portti ja vuoristomaisema taustalla.
    Takayama Yatai Kaikan
    14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Takayaman perinteisten rakennusten suojelualue
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Takayaman matkailijakeskus
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Takayaman asema – 9 minuutin kävelymatka
  • Matsumoto (MMJ-Shinshu - Matsumoto) – 103 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • バグパイプ
    2 min kävelymatka
  • レストラン ル・ミディ (LE MIDI)
    1 min kävelymatka
  • 喫茶去 かつて
    2 min kävelymatka
  • キッチン飛騨
    2 min kävelymatka
  • まさごそば
    2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Honjin Hiranoya Omeiso

  • Ryokan
  • Honjin Hiranoya Omeiso tarjoaa kuuman mineraalilähteen ulkotiloissa (onsen) ja paljon muuta. Käy hemmottelemassa itseäsi kylpylähoidoilla. Nauti esimerkiksi aromaterapiasta. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään seuraavat edut yöpymisen aikana:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen valet-pysäköinti
    • Japanilainen aamiainen (lisämaksusta), sähköauton latauspiste ja matkatavarasäilytys
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Honjin Hiranoya Omeiso kaikkien huoneiden palveluihin ja mukavuuksiin kuuluvat muun muassa ilmastointi ja kylpytakit sekä ilmainen Wi-Fi ja tallelokerot.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy lämmitetyt lattiat ja lähdevesialtaat
    • 55-tuumainen taulutelevisio, josta löytyy digitaalikanavat
    • Minijääkaapit, lasten tohvelit ja vedenkeittimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 50 metrin etäisyydellä
  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä ilmainen ja kattamaton valet-pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti valet- ja omatoimisia pysäköintipaikkoja
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla japanilainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–9.00; 6 600 JPY per henkilö

Perheystävällinen

  • Minijääkaappi

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Kylpylä

  • Aromaterapiaa
  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa
  • Julkiset kuumat mineraalilähteet ulkotiloissa (onsen)
  • Yukata (japanilainen kylpytakki)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuoleja paikan päällä

Muuta

  • Genkan (eteinen)
  • Merkityt tupakointialueet (sakkomaksu)

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpytakit
  • Lasten tohvelit
  • Lähdevesiamme
  • Lämmitetty kylpyhuoneen lattia
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 55–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minijääkaappi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Fusuma (liukuva seinäke)
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tokonoma (syvennys)
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 11.1.2027–15.1.2027 (päivät saattavat muuttua).

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Kaupungin perimä vero: 150 JPY per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Maksu japanilaisesta aamiaisesta: noin 6600 JPY per henkilö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia matkustajia antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa heidän kirjautuessaan mihin tahansa majoituskohteeseen (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspalveluiden tarjoajien tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio
Tatuoidut asiakkaat voivat käyttää paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Honjin Hiranoya Omeiso lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Honjin Hiranoya Omeiso?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ja valet-pysäköinnin ilmaiseksi, ja lähistöllä on myös ilmaisia pysäköintipaikkoja.

Mihin aikaan majoituspaikan Honjin Hiranoya Omeiso sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen ei ole saatavilla.

Mihin aikaan majoituspaikan Honjin Hiranoya Omeiso uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Honjin Hiranoya Omeiso sijaitsee?

Nakabashi-silta ja Takayama Jinya sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä ryokanista. Takayaman perinteisten rakennusten suojelualue ja Takayaman perinteisten kulttuurien ja käsitöiden aukio ovat myös 5 minuutin kävelymatkan päässä. Takayaman asema sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä.