Koko chalet

Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä

Majoituspaikan Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä valokuvagalleria

Vuoristomaisema, jossa on puinen parvekeraita.
Moderni olohuone, jossa on sininen sohva, puinen sohvapöytä ja keittiöalue, jossa on tummat kaapit ja sisäänrakennettu uuni.
Oleskelualue
Tunnelmallinen mökin sisustus, jossa on ruokailutila, puuseinät, takka ja ikkuna, jossa on verhot.
Yksityinen keittiö

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko chalet

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä49 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Takka

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä

  • PRA-LOUP 1500, N ° Suunnitelma nro 78: 1/2 mökki kahdelle tasolle 3 huonetta 4/6 hengelle, 49m ²; Itä / etelä-altistuminen terassilla, kaunis näkymä vuorille, pysäköintipaikat chaletin edessä. * Olohuone, jossa vetäytyminen tyyppi 2 henkilöä, peitot, HD-TV, takka, kauniit puukalusteet, pääsy terassille. * Keittiöalue: keraaminen liesi, uuni, jääkaappi / pakastin, astianpesukone, mikroaaltouuni, Nespresso-kone, raclette-grilli, kaapit; ** Kerros: * Makuuhuone 1: 1 parivuode, peitot, kaapit; * Makuuhuone 2: 1 parivuode, peitot, säilytyskaapit; * Kylpyhuone, jossa kylpyamme ja pesuallas, * erillinen WC. HUOMAUTUKSIA: Viihtyisä ja viehättävä 1/2 mökki, jossa on terassi, josta on upea näköala Sugar Loafille ja Gendarmen hatulle. LÄMMYYTTÄMINEN


    Matkailu vero maksetaan paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 49 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero NOT_REQUIRED
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Chalet sijaitsee kohteessa Uvernet-Fours. Le Pont Romainin silta ja Seignusin talviurheilukeskus ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, TCD10 Molanès ja Pra-Loup 1500 -köysirata ovat hyviä kohteita. Ubayen laakson museo ja Jungle Adventure Park ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Uvernet-Fours
Uvernet-Fours: näytä lisää chalet'ita
Kartta
Pra-Loup, Provence - Alpes - Cote d'Azur

Lähettyvillä

  • Ryhmä vaeltajia kulkee ruohikkoisella vuoristopolulla. Taustalla näkyy tiheää metsää ja korkeita vuoria.
    Vallée de l'Ubaye
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Vuoristoinen maisema, jossa on rakennuksia ja hiihtohissi.
    Pra-Loup
    6 min ajomatka - 1.8 km:n päässä
  • Pra-Loup 1500 off-piste
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Pra-Loup 1500 -köysirata
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Clapiers-hiihtohissi
    6 min ajomatka - 2.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Savines'n asema – 71 minuutin ajomatka
  • Nizza (NCE-Cote d'Azur) – 175 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Tête noire
    27 min ajomatka
  • Le Panorama
    25 min ajomatka
  • Le Panoramic
    4 min ajomatka
  • Le Piège À Loup
    4 min ajomatka
  • Croq'en neige
    16 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä sijaitsee?

Vallée de l'Ubaye, TCD10 Molanès ja Pra-Loup 1500 -köysirata sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä chalet'sta. Pra-Loup 1500 off-piste ja Molanès Hors Piste ovat myös 2 kilometrin päässä.

Arvostelut

Chalet Pra-Loup, 3 huonetta, 6 henkilöä – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

8,8

Siisteys

8,6

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Très beau chalet. Calme et confortable. Très bien équipé. La vue est magnifique.
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Très bien

Détente
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025