Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool
Berry Brenne, 2 hours from the Loire Valley châteaux and 40 minutes from Lake Eguzon 2 hectares of grounds, a 10-meter-diameter above-ground pool, and a tennis court—all just for you. A comfortable sofa facing a large south-facing picture window overlooking the garden
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Rantatuolit
Uima-altaat/kylpylä
Ulkouima-allas
Yksityinen uima-allas
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittiösaareke
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Tehosekoitin
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Vuodesohva
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Olohuone
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Stereot
Älytelevisio
Ulkotilat
Grilli
Patio
Puutarha
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Yksi lemmikki yhteensä
Sopivuus/esteettömyys
Määrätyt tupakointialueet
Palvelut ja mukavuudet
Silitysrauta/-lauta
Sijainti
Joen rannalla
Kylässä
Maaseudulla
Tekemistä
Tennis
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Rajoituksia sovelletaan; lisätietoja saa soittamalla majoituspaikkaan numeroon, joka löytyy varausvahvistuksesta
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Majoittajan kommentti: balancoire,bac à sable
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Lisämaininnat
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Tietoja alueesta
Lomakoti sijaitsee maaseudulla ja joenrannalla. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Musée de la Chemiserie ja Maison des Arts et Traditions Populaires listalleen, ja alueen mielenkiintoisiin maamerkkeihin kuuluvat Museum of the Cordeliers Convent ja Hôtel Bertrandin museo. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Velles
Chateauroux (CHR-Chateauroux - keskus) – 20 minuutin ajomatka
Ravintoloita
Starbucks
9 min ajomatka
La Paillotte Comtoise
17 min ajomatka
Chambre 208 kouglof
17 min ajomatka
Chez Dom
17 min ajomatka
K'ORI-SAINT TROPEZ
17 min ajomatka
Usein kysytyt kysymykset
Onko majoituspaikassa Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool uima-allas?
Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas.
Onko Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool lemmikkiystävällinen?
Kyllä, tämä majoituspaikka sallii lemmikit (korkeintaan 1). Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.
Mihin aikaan majoituspaikan Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Missä Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool sijaitsee?
Brennen alueellinen luonnonpuisto on 5,8 kilometrin päässä tästä joen rannalla sijaitsevasta lomakoti. Arthonnaisin Karting-rata ja Saint-Marcelin kirkko sijaitsevat 20 kilometrin päässä. Argentomagusin arkeologinen museo ja Musée de la Chemiserie ovat myös 20 kilometrin päässä.
Arvostelut
Vacation home on a 2-hectare property with a tennis court and private pool – arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,0
Siisteys
10
Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Elodie B.
28.8.2025
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Hôtesse très accueillante et avec de petites attentions a notre arrivée.Gite plein de charme et au calmeNous avons passé un agréable séjour Je recommande
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Julie M.
28.8.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Vacances reposantes
Endroit calme et reposant.
De très jolis villages aux alentours.
Les services proposés sont très appréciables ( piscine, terrain de tennis,...).
Caroline est une hôte très agréable.