Vital- und Wellnesshotel Albblick

Majoituspaikan taso: 4.5

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
Nykyinen hinta on 210 €
sisältää verot ja maksut
25.10.–26.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 5/5 huonetta

Kahden hengen standard-huone, 1 suuri parisänky, parveke, vuoristonäköala

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen superior-huone, 1 suuri parisänky, parveke

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen deluxe-huone, 1 suuri parisänky, parveke, vuoristonäköala

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä vuoristoon
  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Neljän hengen superior-huone, 2 makuuhuonetta, tupakointi kielletty, parveke

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 70 m²
  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen romanttinen huone, 1 suuri parisänky, parveke

  • Näkymä puutarhaan
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Vital- und Wellnesshotel Albblick sijaitsee maaseudulla ja lähellä lentokenttää. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Hauff's Fairy Tale Museum ja Alpirsbacher Klosterbräu Brewing World listalleen, ja alueen mielenkiintoisiin maamerkkeihin kuuluvat Alpirsbachin luostari ja Klosterreichenbachin kirkko. Schwarzwaldin vaihtoehtoinen susi- ja karhupuisto ja Palais Thermalin kylpylä ovat myös vierailun arvoisia. Hemmottele itseäsi kauneus-/terveyskylpylässä lähistöllä, tai nauti ulkoilma-aktiviteeteista, joihin kuuluu hevosratsastus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Waldachtal
Kartta
TUMLINGERWEG 30, Waldachtal, 72178

Lähettyvillä

  • Puinen kyltti, jossa lukee: ”Tervetuloa Oberharmersbachiin”, ja nuori poika istuu penkillä.
    Keski-Pohjois-Mustan metsän luonnonpuisto
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Useita kaistoja sisältävä moottoritie, jossa näkyy liikkuvien ajoneuvojen valojälkiä, McDonald’s-ravintola ja silta, jossa on kyltti, jossa lukee ”BOSCH Parkhaus”.
    Stuttgart Trade Fair (messukeskus)
    54 min ajomatka - 84.5 km:n päässä
  • Nationalpark Schwarzwaldin kansallispuisto
    42 min ajomatka - 39.2 km:n päässä
  • Mercedes-Benzin tehdas Sindelfingen
    44 min ajomatka - 66.8 km:n päässä
  • SI-Centrum Stuttgart
    54 min ajomatka - 84.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Schopflochin (b Freudenstadt) asema – 11 minuutin ajomatka
  • Stuttgart (STR) – 51 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Deja Vu
    14 min ajomatka
  • Ristorante Bella Italia
    11 min ajomatka
  • McDonald's
    13 min ajomatka
  • Gasthof Waldachtal
    6 min ajomatka
  • Blaue Lagune
    14 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Vital- und Wellnesshotel Albblick

  • Luksusluokan hotelli maaseudulla
  • Vital- und Wellnesshotel Albblick tarjoaa asiakkaidensa käyttöön erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä allasbaari, terassi ja ostosmahdollisuuksia paikan päällä. Nauti syväkudoshieronnasta, vartalokääreestä tai thalassoterapiasta paikan päällä sijaitsevassa kylpylässä. Paikan päältä löytyy 3 ravintolaa, joiden erikoisuuksiin kuuluu saksalainen keittiö ja joissa on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen. Kuntoklubin tarjontaan sisältyy joogatunteja ja fitness-tunteja. Muihin aktiviteetteihin kuuluu maastopyöräily. Ilmainen Wi-Fi huoneessa (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)) on kaikkien asiakkaiden saatavilla. Saatavilla oleviin palveluihin/mukavuuksiin kuuluu myös kahvila ja puutarha.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
    • Kauden mukainen ulkouima-allas ja sisäuima-allas sekä aurinkotuolit ja aurinkovarjot uima-altaalla
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Buffetaamiainen (lisämaksusta), polkupyörien vuokrausmahdollisuus ja sisätenniskenttä
    • Sähköauton latauspiste, pääsy lähistöllä sijaitsevaan sisäuima-altaaseen ja express-uloskirjautuminen
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikkien 57 huoneen tarjoamiin mukavuuksiin kuuluvat ylelliset vuodevaatteet ja tyynyvalikoimat, minkä lisäksi niistä löytyy kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja kylpytakit.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 40-tuumainen taulutelevisio, josta löytyy satelliittikanavat
    • Vaatekaapit/komerot, lämmitys ja päivittäinen siivous

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Vital- und Wellnesshotel Albblick uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on sisäuima-allas ja kauden mukainen ulkouima-allas. Uima-allas on käytettävissä klo 7.00–21.00.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Vital- und Wellnesshotel Albblick?

24.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Vital- und Wellnesshotel Albblick tulopäivälle 25.10.2026 ovat alkaen 210 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Onko Vital- und Wellnesshotel Albblick lemmikkiystävällinen?

Kyllä, Vital- und Wellnesshotel Albblick sallii lemmikit (korkeintaan 2). 20 EUR:n suuruinen lisämaksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Vital- und Wellnesshotel Albblick?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Vital- und Wellnesshotel Albblick sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu (saatavuuden mukaan). Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Vital- und Wellnesshotel Albblick uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.30. Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista maksua vastaan (saatavuuden mukaan).

Missä Vital- und Wellnesshotel Albblick sijaitsee?

Keski-Pohjois-Mustan metsän luonnonpuisto on 0,1 kilometrin päässä tästä lähellä lentokenttää sijaitsevasta luksusluokan hotellista. Golf-Club Freudenstadt (golfkeskus) ja Freudenstadt Marktplatz sijaitsevat 20 kilometrin päässä. Hauff's Fairy Tale Museum ja Alpirsbacher Klosterbräu Brewing World ovat myös 32 kilometrin päässä.

Arvostelut

Vital- und Wellnesshotel Albblick – arvostelut

8,8

Loistava

8,8

Siisteys

8,6

Palvelut/mukavuudet

8,8

Henkilökunta ja palvelu

8,4

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 46 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 19 kautta 46 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 46 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 46 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 46 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sauberes schönes Hotel mit guten Wellness Angeboten. Das Essen war sehr gut und abwechslungsreich.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La chambre super, le personnel aux petits soins et très aimable. Piscine et spa sont superbes
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Otoligt stora rum, bra Gym, mycket bra bastulandaskp och en helt ok pool. Mycket bra frukost och vänlig personal Väl värt ett besök.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Top Hotel. Schöne Zimmer. Sauber, sehr ruhig
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Matthias

Sehr schön
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Hotel ist schön gelegen und sehr sauber. Kommen gerne wieder.
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Traumhaftes Hotel

Ein sehr sehr schönes Hotel und sehr aufmerksamer Service. Die Sauna, Fitness und Pool waren super. Gerne immer wieder.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Séjour tres agréable, nous y retournerons tres certainement ! Points positifs : l'hotel, le spa et la piscine invitent à la détente. Les chiens sont les bienvenus. Buffets petits dejeuner et diner bien fournis et tres corrects. Belles randonnées à faire dans les alentours. Points négatifs : la literie qui grince et le manque de climatisation dans la chambre et le restaurant.
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Très bien mais pas de clim

Personnel très aimable, restauration également. Chambre confortable. Perit bémol pas de climatisation. Le premier soir malgré un ventilateur c'etait suffoquant d'autant. Étonnant pour un 4 étoiles sup de ne pas avoir la climatisation. Je pensais que c'était d'office.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Herligt sted

Stedet er virkelig herligt og vores værelse til fire var som en lejlighed med to soveværelser. Perfekt til to store børn og os. Badeområdet er lækkert. Området er smukt. Deres ladeforhold til bilen er perfekte - sæt stikket i og betal i receptionen, når du tjekker ud. Restauranten er det eneste vi ikke kan anbefale. Det kan skyldes travlhed den dag, men vi fik en dårlig betjening og lang ventetid - og selv om vi bad om brød (som hørte til vores bestilling) udeblev det. Så en lille advarsel om spisningen, mens alt andet er herligt.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sehr gut mit wenigen Abstrichen beim Zimmer

Das Hotel selber war sehr sauber, das gesamte Personal sehr freundlich und sehr bemüht. Wir hatten sowohl das Abend-Buffet als auch das Frühstücks-Buffet und es war sehr reichhaltig und es hat für uns an nichts gefehlt. Es wurde auch immer wieder nachgefüllt, sobald etwas ausging. Nur das Zimmer hat uns nicht so ganz überzeugt. Wir hatten die Familiensuite, die Einrichtung war bis auf das Wohnzimmer in Ordnung. Die Wohnzimmermöbel waren doch schon sehr abgewohnt, und die Matratzen waren so überhaupt nicht meins. Aber ist vielleicht auch Ansichtssache.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
- Als Sport- und Wellnesshotel nicht standardkonform. - Spa-Bereich im fensterlosem Souterrain - Bademantel und Handtücher gratis - Abendessen: Das Entrecot vom Kalb musste reklamiert werden - Fernseher auf dem Zimmer war defekt - Zimmer in sehr rustikalem Design - rechts und links am Eingang stehen je 2 Fahrräder (zum Ausleihen) und jeweils ein Fahrrad war platt - Sauberkeit im Zimmer muss besser werden
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Für einen kurzen, erholsamen Wellness Aufenthalt zu empfehlen.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr nettes Team, gute Unterstellmöglichkeit für unsere E Bike’s gefunden, laden nach Absprache auch ermöglicht.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tolles Servicepersonal, gute Essensauswahl, schöner netter Saunabereich, Pool und Fitnessraum angenehm groß.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
im Poolbereich hätte ich vor der Hauptsaison schon mal alles gerichtet.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys
Das Essen war ganz ok. Lange Wartezeit bis neu aufgefüllt wird. Personal sehr distanziert und kühle Atmosphäre im ganzen Haus. Zimmer sind zwar etwas älter aber sehr gemütlich.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Good stay.

In general a good stay. Would recommend the staff to give a introduction when check in. We did not get any information at all. The breakfast buffet was not our favorite but very good food at the restaurant in the evening. The rooms were comfortable and nice clean. We did not find the safety box as described. Good indoor pool, nice tennis hall, the pool outdoor was very very cold. In general we were satisfied. The staff were very nice.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus

Je préfère éviter...

Nous avions prévus de faire un séjour famille,mais Surprise dans la chambre un grand lit et nous sommes à trois !!! Pas top. Malheureusement pour du repos c,est pas l idéal ,le départ doit ce faire avant 10h ce qui fait du rapide pour ce lever ,prendre le petit déjeuner,(avec le virus on n’attend d’être servie)et plier. Bagage ,toit ça avant 10h cool la grasse mat! Je sais pas si c’est une impression mais je me sentais pas à l’aise,aucun n’effort na était fait de leur côté question langage,on n’a du demander une couette supplémentaire pour que chaque personne puisse en avoir une individuelle,pas de chariot à bagage,bref ,je ne pense pas revenir dommage le cadre était là.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rund um sehr angenehmes Ambiente. Gerne wieder
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Da kann man wohnen, alles gut !

Alles, wie sein sollte: Gutes Haus, freundliche Menschen, saubere Zimmer, gutes Frühstück.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
cadre et prestations superbe chambre spacieuse personnel à l’ écoute
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sehr schönes großes Zimmer! Tolle Wellnessanlage! Preis - Leistung beim Essen war in Ordnung
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026