Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki

Majoituspaikan 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki valokuvagalleria

Rakennus, jossa on valkoinen ovi ja ikkunat, ja sen ympärillä on puutarha, jossa kasvaa kukkivia puita ja pensaita.
Moderni olohuone, jossa on ruokailutila, sohva, televisio ja keittiö.
Terassi, jossa on puinen pöytä ja tuoleja, ruukkuistutettu kasvi ja näkymä parvekkeelliseen rakennukseen.
Asuinkatu, jossa on taloja, kirkontorni ja päällystetty kävelytie.
Makuuhuoneessa on sänky, kaksi yöpöytää, pieni sivupöytä, taulu seinällä ja ikkuna, jossa on verhot.

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone3 henkilöä48 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki

  • Ei kaukana satamasta ja vain muutaman minuutin päässä kauniin hansa- ja maailmanperintökaupungin torilta, idyllisellä paikalla ja tyylikkäästi sisustetussa 50 m²: n asunnossa, enintään 3 hengelle, sijaitsee asuinkompleksissa.

    Sijaintinsa ja varusteidensa vuoksi se on ihanteellinen käynteihin Wismarin, Lyypekin, Schwerinin tai Rostockin kaupunkeihin, jotka ovat houkuttelevia historiallisesta ja arkkitehtonisesta näkökulmasta samoin kuin läheisemmässä, luonnollisessa ympäristössä, mukaan lukien Mecklenburgin järvialue.

    Noin 50 metrin päässä Breiten Straßesta, rauhallinen huoneisto sijaitsee monimutkaisessa rakennuksessa, joka on enimmäkseen omistajien asuttama.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantatuolit

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Stereot
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kaksilasiset ikkunat
  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 48 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Autoa suositellaan tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Wismarin vanhakaupunki lähellä teemapuistoa. Kirchdorfin satama ja Boltenhagenin venesatama ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Nossentiner-Schwinzer Heide -luonnonpuisto ja Sternbergin järvialueen luonnonpuisto listallesi. Wonnemar Wismar ja Tierpark Wismar ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu laitesukellus ja purjelautailu, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu hevosratsastus ja vaellus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Wismar
Wismar: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Wismar, Mecklenburg-West Pomerania

Lähettyvillä

  • Historiallinen tiilikirkko, jonka vihreä torni kohoaa ylös, valkoinen rakennus, jossa on vihreät ikkunat, ja kadulla oleva liikennemerkki, joka kieltää pysäköinnin.
    Heiligen-Geist-Kirche
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jonka julkisivu on tehty punatiilestä, sekä keltainen rakennus, jossa on kyltti, joka ilmoittaa, että siellä on ravintola ja hotelli.
    Wismarin markkina-aukio
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Upea kirkon sisätila, jossa on korkeat holvikatot, koristeelliset kattokruunut ja rivi riveiltä penkkejä.
    Kirche St. Nikolai
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Kaupungissa on punatiilikatot, huomiota herättävä kirkko, jossa on kellotorni, sekä vihreäkattoinen torni.
    St.-Georgen-Kirche
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Punatiilinen torni, jonka päällä on punainen katto, ja sen ympärillä on vehreää vihreää puustoa.
    Alte Wasserturm
    7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Wismarin asema – 9 minuutin kävelymatka
  • Lyypekki (LBC) – 37 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Fischimbiss "Zur Fischerkoppel" | Saager & Seemann
    5 min kävelymatka
  • Seeperle
    5 min kävelymatka
  • Alter Schwede
    7 min kävelymatka
  • Conditorei Senf
    3 min kävelymatka
  • Café Glücklich
    6 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä 3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki sijaitsee?

Hinter Dem Rathaus -galleria, Heiligen-Geist-Kirche ja Wismarin markkina-aukio sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Wasserkunst ja Kirche St. Nikolai ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä. Wismarin asema sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä.

3 tähden (DTV) 50m ² vierashuoneisto sataman ja. vanha kaupunki – arvostelut