Hotel Dortmunder Hof

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

6,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 17/17 huonetta

Kahden hengen comfort-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen economy-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Yhden hengen economy-huone

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Yhden hengen standard-huone

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen economy-huone (kaksi sänkyä)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Kolmen hengen comfort-huone

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky ja 1 parisänky

Kolmen hengen standard-huone

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen suuri sänky

Kolmen hengen standard-huone

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky ja 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen superior-huone, parveke

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky ja 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Yhden hengen standard-huone

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Kahden hengen huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Yhden hengen economy-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Kahden hengen standard-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone

  • 4 henkilöä

Huone

  • 4 henkilöä

Huone

  • 4 henkilöä
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Hotel Dortmunder Hof sijaitsee historiallisella alueella. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Museum im Kulturspeicher ja Martin von Wagner Museum listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Valtion hovikellari Würzburg ja Schloss Sommerhausen ovat hyviä kohteita. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden tectake Areena ja Akon Areena tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Würzburg
Kartta
Innerer Graben 22, Würzburg, BY, 97070

Lähettyvillä

  • Patsas, jossa on esitettynä hattu päässään ja heinähärkä kädessään oleva mies, punavalkoraidallinen sateenvarjo sekä erilaisia tuotteita myyvä koju.
    Falkenhaus
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Kirkon sisätila, jossa on suuri menorah-kynttelikkö, penkit ja uskonnolliset patsaat.
    Würzburgin katedraali
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Mukulakivistä rakennettu silta, jonka varrella on historiallisia rakennuksia, patsas ja kellotorni.
    Alte Mainbrücke
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Upea, historiallinen rakennus, jossa on koristeellinen arkkitehtuuri, suuret ikkunat ja keskeinen kupoli.
    Würzburgin linna
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Congress Centrum Würzburg (kongressikeskus)
    5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Würzburgin päärautatieasema – 10 minuutin kävelymatka
  • Würzburg East Central Station -raitiovaunupysäkki – 9 minuutin kävelymatka
  • Nürnberg (NUE-Nürnbergin lentokenttä) – 76 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Bratwurststand Knüpfing
    4 min kävelymatka
  • Centrale Caffè Vino
    1 min kävelymatka
  • Schönborn
    3 min kävelymatka
  • Flawless
    1 min kävelymatka
  • Aifach Reisers
    3 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Dortmunder Hof

  • Hotelli
  • Hotel Dortmunder Hof tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin kuuluvat:
    • Buffetaamiainen (lisämaksusta), kiertoajelu-/lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
    • Savuttomat tilat
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Hotel Dortmunder Hof kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa ilmainen Wi-Fi ja tallelokerot.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
  • Siivous ja sähköadaptereita/latureita

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.30–9.30; 13,90 EUR per aikuinen ja 13,90 EUR per lapsi

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Muuta

  • Pistokeadapterit
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.30–14.30
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 15.8.2026–14.8.2028 (päivät saattavat muuttua).

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

  • American Express
  • Discover
  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 13.90 EUR aikuisille ja 13.90 EUR lapsille

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Usein kysytyt kysymykset

Onko Hotel Dortmunder Hof lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Hotel Dortmunder Hof?

Hotel Dortmunder Hof ei tarjoa pysäköintimahdollisuutta.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Dortmunder Hof sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Dortmunder Hof uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Hotel Dortmunder Hof sijaitsee?

Augustiiniluostari, Augustinerkirche ja Marienkapelle sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä hotellista. Brunnenobelisk ja Falkenhaus ovat vain kivenheiton päässä. Würzburg East Central Station -raitiovaunupysäkki on 9 minuutin kävelymatkan päässä, ja Würzburg West Central Station -raitiovaunupysäkki on 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

6,6